Akú kozmetiku používať v zime?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Zimné obdobie sa pomaly končí, chvalabohu, ale nepodceňte to. Nenechajte sa oklamať a nezhadzujte oblečenie, hoci na pocit sa otepľuje. Nízke teploty môžu ešte potrápiť aj  našu pokožku, tak by ste mali myslieť aj na to.
Najmä premenlivosť počasia a veľké teplotné rozdiely nepriaznivo pôsobia na pokožku a môžu spôsobiť jej nadmerné vysušovanie sa. Ráno idete do práce, je pod nulou, alebo tesne nad, no cez deň už máte 6-7 stupňov. Príjemné, však? Pre vašu pokožku je to však záťaž.
Poradíme vám, ako sa vyhnúť komplikáciám spojeným z nepriaznivými podmienkami, ktorým sme vystavovaný v posledných týždňoch. Akú kozmetiku používať?

 

Hydratácia 

Toto slovo je skloňované vo všetkých „beauty“ časopisoch. Aj tak mnohí z nás zabúdajú na jej čarovnú moc. Hydratácia je nevyhnutnou súčasťou starostlivosti o pleť, avšak odporúčané množstvo dva litre denne sa môže líšiť podľa celkovej váhy či pohlavia.
Rady typu: „Suchú pokožku treba premastiť“ sú určite vyslovené s úprimnou túžbou pomôcť, no často sa minú účinnosti. Práve naopak, naša koža je zložená z vody (presne 64%) a preto živiny, ktoré potrebuje najviac, vie získať najmä z vody.
Pravidelný príjem čistej vody nielen pleť rozžiari, ale aj zvýši produkciu kolagénu, látky zodpovednej za elasticitu a regeneráciu pleti. Dostatok tekutín pomáha zbavovať sa toxínov z tela a tým bojuje proti tvorbe akné a prípadným následkom, ako sú drobné jazvy.

používajte prírodnú kozmetiku

Použite prírodnú kozmetiku

Príroda lieči. A úžasné účinky má aj prírodná kozmetika.
Fakt, že váš krém bol zakúpený v lekárni, kde si zaň zaúčtovali nekresťanskú sumu, ešte neznamená, že jeho účinky sú zázračné. Naopak, výrobky ktoré obsahujú minimálny počet rôznych látok, sú často aj tými najúčinnejšími. Nie nadarmo sa hovorí, „v jednoduchosti je krása“.
Jeden z týchto zázračných výrobkov je kokosový olej. Kokosový olej patrí do radu produktov, ktoré môžete využívať celoročne. Či už obľubujete zasnežené hory Vysokých Tatier alebo vám učarovala slnečná Turecká riviéra, kokosový olej ponúka pleti ochranu a výživu. Tento olej prirodzene obsahuje aj ochranný faktor SPF 4.

Ďalším zázračným produktom v prírodnej kozmetike je bambucké maslo. Taktiež obľúbené vďaka svojmu prirodzenému ochrannému faktora SPF 6 a vysokému obsahu  kyseliny škoricovej. Kyselina škoricová napomáha regenerácii buniek a urýchľuje hojenie. Bambucké maslo ochráni suchú či popraskanú pokožku pred vplyvmi vonkajšieho prostredia.

Medzi prírodnú kozmetiku s vysoko kvalitnými účinkami, nepochybne, patrí rakytníkový olej. Rakytník ako rastlina je známa a využívaná už od čias antiky. Pôsobí proti predčasnému starnutiu pokožky a napomáha jej regenerácii. Tento olej obsahuje vysoké množstvo omega-7 mastných kyselín a ostatné vitamíny.

rakytníkPrečítajte si tiež
Rakytník rešetliakový. Pozitívne a liečivé účinky.

V zime ostaňte v teple

Nie, rozhodne tým nenavrhujeme, aby ste sa zavreli doma a od novembra do februára nevychádzali :-). Pri zimných prechádzkach však treba myslieť nielen na kvalitnú  kozmetiku, ale aj na správne oblečenie a vhodnú obuv. Práve vhodná obuv chráni pred prechladnutím.
Výber kvalitnej obuvi vám ponúka séria Salomon speedcross.

— PR článok —

 


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.