Calgon čistí a udržuje práčku sviežu a bez zápachu

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Iba hygienicky čistá práčka bez usadeného vodného kameňa a zvyškov pracích prostriedkov umožňuje dosiahnuť výsledky prania, aké očakávate. Calgon do práčky chráni práčku pred znečistením, špinou a zápachom, takže nielen minimalizuje spotrebu energie, ale tiež predĺži jej životnosť. Postarajte sa o svoju práčku a užívajte si voňavú bielizeň po každom praní.

 

Calgon do práčky zmäkčuje tvrdú vodu

Nie je žiadnym tajomstvom, že tvrdá voda spôsobuje usadzovanie vodného kameňa, ktorý znižuje výkonnosť spotrebičov a zvyšuje nároky na spotrebu energie. V práčke je tento jav najviditeľnejší na vyhrievacej špirále, ktorá je na tvorbu usadenín minerálov najnáchylnejšia. Podobne však môžeme vidieť nahromadený vodný kameň v podobe bieleho povlaku aj na filtri, či bubne práčky. Usadeniny nám signalizujú i stvrdnuté gumové hadice.

Na dosiahnutie maximálnej ochrany sa Calgon dávkuje podľa tvrdosti vody. Pôsobí už od začiatku prania až do jeho konca, pričom chráni vykurovacie teleso pred prehriatím. Zmäkčuje tvrdú vodu a tým zvyšuje účinnosť pracieho procesu. Vďaka Calgonu teda môžete veci vyprať pri menšej spotrebe pracieho prostriedku a nižšej teplote zároveň.

 

Calgon odstraňuje z práčky nečistoty a zápach

Vieme, že práčka slúži na to, aby vyprala špinavé veci, ale kto vyčistí práčku? Zvyšky pracích práškov a tekutých pracích prostriedkov používaných pri praní sa usadzujú vo vnútri práčky a znižujú jej prací výkon. Často sú práve ony príčinou, prečo bielizeň po vybratí z práčky nepríjemne zapácha. Usadené zvyšky sa môžu podieľať dokonca aj na tom, že biele veci počas prania zošednú a stratia svoju pôvodnú snehobielu farbu.

Calgon tieto usadeniny neutralizuje, rozpúšťa a pomáha ich odplaviť z práčky. Vďaka nemu práčka ostáva čistá, takže výsledky prania budú vždy dokonalé, či už budete prať biele košele alebo jemnú bielizeň. S jeho pomocou sa tiež zbavíte zápachu, ktorý je pre zanesené práčky typický. Calgon do práčky totiž dokáže vyriešiť obidva problémy naraz.

 

Zbavte sa baktérií vďaka antibakteriálnemu gélu Calgon

Počas prania vznikajú v práčke usadeniny, pochádzajúce z pracích prostriedkov a nečistôt uvoľnených pri praní špinavej bielizne. Tieto usadeniny sa zachytávajú vo vnútri práčky a vytvárajú živnú pôdu pre rast a množenie baktérií a plesní. Najmä pranie pri krátkych programoch a nízkych teplotách má za následok nedostatočné rozpustenie pracích prostriedkov a vytvorenie optimálnych podmienok pre život mikroorganizmov.Calgon antibakteriálny gél

Antibakteriálny gél Calgon chráni pred usadzovaním vodného kameňa a odstraňuje až 99 % baktérií. Tento dvojaký účinok zaručuje šetrné a hygienické pranie vďaka jednému jedinému prípravku. Na zmäkčenie vody stačí pridať prací gél Calgon priamo do nádoby k praciemu prostriedku, alebo na dezinfekciu raz mesačne pri voľnom praní bez bielizne a bez požitia pracieho prášku.

 

Odvápňovač Calgon v tabletách pre praktické dávkovanie

Vodný kameň, nečistota a zvyšky pracích prostriedkov sa najčastejšie usadzujú v bubne, filtri a v rúrach. Takýto stav však môže ovplyvniť nielen prací výkon práčky, ale tiež spôsobovať nepríjemné zápachy a zabrániť tomu, aby ste dosiahli želané výsledky prania. Našťastie existujú tablety Calgon do práčky, ktoré poskytujú ochranu pred vodným kameňom a nečistotou už pri teplotách prania od 30 ˚C.

Vďaka svojmu neutralizačnému účinku chránia tablety Calgon pred vodným kameňom všetky dôležité komponenty práčky. To znamená, že poskytujú účinnú ochranu všetkým funkčným komponentom, ktoré prichádzajú do kontaktu s vodou. Okrem toho Calgon zabraňuje i usadeninám nečistôt, zodpovedných za zápach a rovnako predchádza aj ich vzniku.

vianočný ťahák upratovaniePrečítajte si tiež
Poupratovať rýchlo a jednoducho. Ako na to?

 

Obľúbený prášok Calgon na odvápnenie práčky

Každým praním sa v útrobách práčky zachytávajú zvyšky pracieho prášku, nečistôt z oblečenia, neodparená voda, vlasy a nitky z oblečenia. Čím častejšie teda periete, tým väčšiu pozornosť by ste mali venovať aj čisteniu práčky. Ak teda túžite po skutočne čistej a voňavej bielizni a chcete predísť tomu, aby vám automatická práčka predčasne vypovedala službu, musíte sa o ňu postarať.

Najlepšou ochranou pred vodným kameňom je prevencia. Nečakajte, kým sa práčka pokazí. Prášok Calgon na odvápnenie práčky sa odporúča používať pri každom pracom cykle. Spoľahlivo odstraňuje nečistoty a usadeniny vodného kameňa, pričom zabraňuje aj ich ďalšiemu vzniku. Neobsahuje fosfáty a keďže nepoškodzuje textílie, je vhodný na všetky druhy bielizne bez výnimky.

— PR článok —


Zdielať

About Author

Dana Bunová

Mám dlhoročné skúsenosti v marketingu na strane klienta, ako aj s prácou v reklamných agentúrach. Píšem o rôznych témach, oblastiach, ale najmä pre ženy.

Komentáre sú uzavreté.