Chlapec, krtko, líška a kôň. Kniha plná nádeje, ktorá pohladí dušu

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Existujú knihy, ktoré si chránite a pravidelne z nich oprašujete prach v domácej knižnici. Knihy, ktoré si môžete kedykoľvek otvoriť, začítať sa… a v duši sa vám rozleje teplo, láska a pokoj. Knihy, ku ktorým sa môžete vracať opakovane, sú vaším spoločníkom a vždy v nich nájdete čosi nové, inšpirujúce. Nejaké skryté posolstvo…
A pritom ide o taký jednoduchý príbeh.
Je ním aj novinka Charlieho Mackesyho Chlapec, krtko, líška a kôň.
Knižka, ktorú by ste dopriali všetkým deťom, aby vyrastali pri jej čítaní. Aby ju vnímali, aby slová a vety z nej prenikli do ich sŕdc a malých dušičiek…

 

Aj vám pohladí dušu…

kniha Chlapec, krtko, líška a kôňVstúpte do príbehu štyroch priateľov, ktorí by sa pravdepodobne nikdy nestretli. Objavte čaro okamihu a najdôležitejšie životné lekcie.
Osamelý chlapec stretne jedného dňa krtka, ktorý má rád sladkosti. Spolu pozorujú voľnú prírodu a potom sa vydajú na dobrodružnú cestu. Čoskoro sa k nim pripojí líška…a ak ste krtko, nie je sranda naraziť na líšku 🙂 Chlapec má stále plno otázok, krtko zasa neustálu chuť na koláče. Líška väčšinou mlčí, všetko ostražito sleduje… a potom sa stretnú s koníkom. Veľké zviera, no nesmierne láskavé.
Každý z nich je iný, presne ako my a každý más voje slabosti…

Áno, znie to ako obyčajný detský príbeh, je to však predovšetkým príbeh o priateľstve, o živote a dôležitosti citu, ktorému hovoríme láskavosť.
V čase prehnaného konzumu nám autor pripomína to najdôležitejšie – potrebu zostať ľudskou bytosťou. Chlapec s krtkom sa pokúšajú nájsť odpovede, líška je skôr mlčanlivá, no aj to má svoju príčinu. Vnímame múdrosť a hĺbku ich otázok a odpovedí, nie sú to však múdrosti z kalendárov a pohľadníc, síce pravdivé, ale trochu povrchné.

”Občas počúvaš iba o nenávisti,
ale na svete je viac lásky,
než si dokážeš predstaviť.”

kniha, ktorá pohladí dušu

 

Chlapec, krtko, líška a kôň

Táto kniha si nájde cestu priamo do vášho srdca, zaujme vás a ukáže, že napriek všetkému bude svet v poriadku. Je to terapia v knižnej podobe, potvrdenie láskavosti, dobroty a lásky.
Možno vás prekvapí svojou jednoduchosťou, priamosťou a hĺbkou.
Možno sa vám zapáčia krásne ilustrácie.
V každom prípade je to však spoločné putovanie každodennými situáciami, ktoré vás spomalí, upokojí váš tep a vyčarí jemný úsmev na tvári.
Pretože je to naozaj tak – tento svet nie je zlý. Pretože ani my nie sme zlí…a každý jeden z nás môže byť dobrý a ešte lepší.
Ideálny darček pre niekoho, koho zo srdca milujete…

„Roztiahnite krídla a leťte za svojimi snami. Dúfam, že vás táto kniha povzbudí, aby ste žili odvážnejšie a boli milší k sebe aj k druhým. A aby ste sa nebáli požiadať o pomoc, keď ju potrebujete, lebo aj to chce odvahu,” odkazuje Charlie.

 

Číry pôžitok a radosť

Kniha Chlapec, krtko, líška a kôň  očarila čitateľov v celej Amerike a v Anglicku, nadšene ju prijali aj v Nemecku. Je vhodná pre každú vekovú skupinu od 5 do 105 rokov. Aj ilustrácie rozprávajú silnou rečou, autorovi sa podarilo namiešať magickú kompozíciu ilustrácií a textu. Ilustrácie kreslené tušom pôsobia prirodzene, pravdivo a výrazne. Listovanie v knihe prináša číry pôžitok a radosť.
„Pravdupovediac, potrebujem obrázky, sú ako ostrovy, miesta, kam sa dá utiahnuť v mori slov,” vysvetľuje autor.

”Nie je to čudné?
Vidíme iba svoj zovňajšok,
ale takmer všetko sa odohráva vo vnútri.”

kniha Chlapec, krtko, líška a kôň

Foto: Tatran


Zdielať

About Author

Milan Buno

Vyše 20 rokov píšem texty a články. Vymýšľam slogany a pripravujem zadania na webstránky. Robil som moderátora v Slovenskom rozhlase, Twiste a Rádiu Okey. Redaktora v Slovenskej televízii. Písal som pre SME, Hospodárske noviny a časopisy ako Markíza, Zdravie, Život ai.

Komentáre sú uzavreté.