Už čoskoro cestujete? Čo by nemalo chýbať vo vašej dovolenkovej výbave?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Vybrali ste si na letný oddych vhodnú dovolenkovú destináciu a blíži sa termín odletu? V tom prípade je na čase zbaliť si všetko, čo potrebujete. A to je veľmi často problém. Jedna z vecí, ktorá zaberá najviac času, keď sa pripravujeme na cesty, je organizácia kufra. Preto je zvyčajne veľmi užitočné pripraviť si zoznam vecí do kufra, ktorý slúži ako návod a výrazne vám uľahčuje prácu pri príprave pred odchodom na dovolenku.

A my vám niektoré najdôležitejšie položky z tohto zoznamu v našom článku pripomenieme, aby ste si dovolenku užili plnými dúškami a nič vám pri spoznávaní rezortu nechýbalo.

 

Rozhodujúce slovo na úvod má cieľová destinácia

Pred ukladaním vecí do kufra je vhodné premyslieť si, aký typ batožiny sa nám hodí na cestu, na ktorú sa chystáme. Veľmi veľa závisí od cieľovej destinácie, dĺžky dovolenky a spôsobu dopravy, ktorú sa chystáte využiť. V nadväznosti na to potom ešte môžu rozhodovať obmedzenia leteckých spoločností, ktoré vám diktujú, čo môžete mať v batožine. Urobiť si dopredu malý prieskum nariadení nie je na škodu, aby ste sa hneď na letisku zbytočne nerozčúlili a nepokazili si relax.

lignano a bibionePrečítajte si tiež
Lignano a Bibione. Dovolenka autom.

 

Vhodné oblečenie a pohodlné topánky, ktoré sa dajú navzájom kombinovať

Aby ste sa na dovolenke cítili dobre, zbaľte si do kufra to, čo bežne nosíte, a nie to, čo by ste chceli nosiť a na čo ste sa pred dovolenkou neodvážili. Je predsa dôležité cítiť sa pohodlne a nie experimentovať.

Ak ide o dlhú cestu, vložte si do kufra košele, nohavičky, šaty, sukne alebo pohodlné topánky, ktoré sa dajú navzájom dobre kombinovať. Myslite tiež na to, že oblečenie sa dá prať aj na dovolenke, takže sa prílišnému zaťaženiu kufra vyhnite, aby ste si mohli domov doniesť aj nejaký milý suvenír.

 

Komfortné ubytovanie v Púchove alebo okolí

Nesmierne dôležitým doplnkom pohodlnej dovolenky je ubytovanie. Teda miesto, kde si budete môcť po vylihovaní na kúpalisku alebo pláži oddýchnuť a dobre sa vyspať. Medzi najdôležitejšie vlastnosti komfortného ubytovania v Púchove alebo v destinácii, ktorú ste si zvolili, patrí pohodlnosť, čistota, kompletná vybavenosť sociálnym zariadením, pripojením na internet a možno stráženým parkoviskom, ak cestujete autom. Či vaše ubytovanie týmito výhodami disponuje, si musíte overiť vopred v popise hotela.

 

Peniaze a karty

Pamätajte, že niektoré hotely a autopožičovne požadujú ako záruku kreditnú kartu a nikdy neviete, kedy sa vyskytne nepredvídateľná udalosť.

peniaze na dovolenkePrečítajte si tiež
Peniaze na dovolenke. Hotovosť alebo platobné karty?

 

Toaletná taška

Hoci tieto veci v mnohých hoteloch ponúkajú, je lepšie sa pripraviť podľa toho, čo na svoju hygienu potrebujete. Patrí sem zubná kefka a kvalitná zubná pasta, deodorant, zvlhčovač, mydlo atď.

 

Pas a dokumentácia

Nezabudnite si overiť požadovanú dokumentáciu. Pas by mal byť platný 150 dní po odchode z krajiny. Vhodné je aj cestovné poistenie. V niektorých krajinách možno budete potrebovať aj víza, ktoré vám vie každá dobrá cestovka vybaviť.

— PR článok —
Foto: sebra/Shutterstock.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.