Poznáte couchsurfing? Ubytovanie zadarmo kdekoľvek na svete!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Milujete cestovanie? Spoznávanie iných kultúr, ľudí, lokalít, zvykov? Potom určite poznáte couchsurfing. Cestovanie po svete nie je nič lacné – doprava, ubytovanie, rôzne povolenia, vstupy. Práve v tomto však pomáha couchsurfing, sociálna sieť pre milovníkov cestovania, vďaka ktorej sa môžete bezplatne ubytovať kdekoľvek na svete.

Do unikátnej internetovej služby sa môže registrovať každý, no riadi sa celkom prísnymi pravidlami, aby bola pre všetkých cestovateľov zabezpečená vysoká úroveň a samozrejme bezpečnosť. Musíte o sebe vyplniť množstvo informácií, len tak funguje táto sieť. No a potom pri cestovaní dokážete ušetriť veľa peňazí na ubytovaní.

 

Triky pre couchsurfing

Ak plánujete cestovať po svete a chcete výrazne ušetriť, zaregistrujte sa do siete couchsurfing. Nižšie nájdete skúsenosť mladého cestovateľa Tomáša Vilčeka, ktorý podnikol cestu okolo sveta s minimálnym rozpočtom. A podarilo sa mu to aj vďaka couchsurfingu.

  1. Takže v prvom rade si vytvorte bohatý profil, čiže napíšte o sebe, o svojich koníčkoch, pridajte cestovateľské zážitky, fotky. Proste nadupte svoj profil informáciami, aby ste vzbudzovali dôveru.
  2. Keď už vyrážate na cestu, zistite si o svojom hostiteľovi čo najviac. Preštudujte si jeho profil a fotky. Prípadne si pozrite na Facebooku, alebo mu môžete vopred brnknúť cez Skype – ak máte u niekoho cudzieho spať niekoľko dní, stojí to za pár minút telefonátu. Na sieti Couchsurfing sa riaďte podľa rebríčkov referencií.
  3. Vezmite si malé darčeky, ktorými určite potešíte svojich hostiteľov. Ak na to zabudnete, nič sa nedeje – tí ľudia to nerobia pre niečo materiálne. Ale pre pocit. No každého poteší hoci aj drobnosť charakterizujúca vašu krajinu, či mesto. Magnetka, pohľadnica, prívesok…čokoľvek.
  4. Buďte slušní, poriadkumilovní a premyslite si, ako dlho zostanete. Nezneužívajte pridlho pohostinnosť, pretože aj keď si sadnete s dotyčným, po týždni by ste asi mali jeden druhého dosť. Vždy myslite na to, že couchsurfing je samaritánstvo a tak k tomu aj pristupujte. Úprimne, s úsmevom, dobrou náladou.

sociálna sieť couchsurfing

Couchsurfing na ceste okolo sveta

Tomáš Vilček vyštudoval právo, ale hneď po škole sa rozhodol vystúpiť z rozbehnutého vlaku. Zriekol sa pohodlného života, bezproblémovej pravidelnej stravy, komfortného bývania aj sprchy vždy k dispozícii. A vydal sa na cestu okolo seba za pár šupov.

Čo najviac ovplyvnilo tvár jeho cesty? „Jednoznačne couchsurfing a paradoxne tiež nízky rozpočet,“ vysvetľuje Tomáš, ktorý pútavo popisuje svoju cestu v knihe Tomas World Expedition. „Som presvedčený, že bez couchsurfingu by moja cesta nebola cestou Tomas World Expedition. Stretávanie miestnych rodín a spoznávanie krajín s domácimi posunulo moje cestovanie na úplne iný level.“

Couchsurfing je podľa neho jeden z najdokonalejších projektov, s akými sa kedy stretol. Začiatočníkov síce priťahuje najmä kvôli ubytovaniu zadarmo, ale časom jasne vysvetlí, že to nie je len o tom a že ponúka omnoho viac.
„Bol to výnimočný pocit, keď ma v neznámom veľkomeste na druhom konci planéty čakali ľudia s rovnakým nadšením pre cestovanie, aké mám aj ja,“ spomína Tomáš. „Momentálne si neviem predstaviť, že by som šiel napríklad späť do Sydney, Ria, Kuala Lumpuru, New Delhi alebo Abidžanu, a musel by som riešiť ubytovanie či program. A to zďaleka nie je všetko. Neobmedzené možnosti couchsurfingu naďalej ponúkajú objavovať neznáme kúty sveta. Vďaka nemu bolo moje cestovanie omnoho intenzívnejšie a záživnejšie.“


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.