Darčeky pre chlapcov a mužov podľa znamení

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Podľa astrológov má rozostavenie hviezd pri narodení vplyv na našu osobnosť. Hviezdy okrem iného ovplyvňujú čiastočne aj to, či nás niečo baví alebo nie. Vhodný darček by mal vždy odrážať túžby, záujmy a preferencie budúceho majiteľa. Blízku osobu isto poznáte najlepšie. Ale ak by vám dochádzali nápady, poďme sa pozrieť na to, čím môžete obdariť svojho dedka, otca, priateľa, manžela alebo syna v závislosti od dátumu jeho narodenia.

 

Rak, Ryby, Váhy – vzťah k pekným veciam a umeniu

Krásu a harmóniu vnímajú všetky tri znamenia veľmi citlivo. Fascinuje ich dokonalá príroda, ale aj umenie všetkého druhu. Rak sa zaujíma o minulosť a tradície, a preto by ste darček mali hľadať na burze starožitností, prípadne v antikvariáte.
Radosť mu dokážu spraviť historické predmety, pekný kus starožitného nábytku alebo obraz od impresionistického maliara.

Ryba trávi rada čas v objatí prírody, najmä pri vode. Často sú medzi Rybami vášniví rybári. Vhodným darčekom by mohli byť rybárske potreby, trekingové palice alebo turistická obuv.
Oproti Rybám a Rakom je muž v znamení Váh spoločenskejší a medzi ľuďmi sa zdržiava rád. Venujte mu pekný zážitok v podobe divadelného predstavenia či romantickej večere v sprievode klavíra.

Ak chcete do darčeka investovať viac, určite ani jedno z týchto troch znamení nepohrdne dovolenkou v Grécku, kde sú na dosah more a antické pamiatky.
Darčekmi pre deti skúste prehlbovať a rozvíjať ich prirodzenú lásku k umeniu. Na najbližší sviatok darujte malému Rakovi, Rybe alebo Váhe maliarske plátno, fotoaparát, hudobný nástroj, hodiny tanca, a podobne.

 

Panna, Kozorožec, Býk – vzťah k praktickým veciam

darčeky pre chlapcov a mužov podľa znameníSpoločným znakom týchto znamení je, že stoja nohami pevne na zemi. Neuznávajú míňanie peňazí na zbytočnosti a ocenia praktické darčeky, ktoré môžu využívať v bežnom živote.
Pannám a Kozorožcom je blízky zdravý životný štýl, ku ktorému patrí striedma strava a šport. Býk je skôr pohodlnejší pôžitkár.
Vhodným darčekom pre tieto znamenia môže byť napr. záhradné náradie, ako sú kosačka na trávu a kultivátor pôdy. Alebo pomôcky do kuchyne, napr. forma na pečenie, panvica wok, nože…

Alebo aj športové oblečenie. Kozorožec sa rád obracia v kuchyni a Býk si dobré jedlo s pôžitkom vychutná. Býka by ste mali v pohybovej aktivite všemožne podporovať, pretože pravidelný šport k jeho silným stránkam rozhodne nepatrí.
Ale ak sa rozhodnete obdariť ho športovým oblečením, zvoľte napr. značkové tepláky nike. Riadi sa heslom „nie som taký bohatý, aby som si mohol dovoliť kupovať lacné veci“ a potrpí si na kvalitu.

U Kozorožca platí to isté, tiež ho poteší značkové oblečenie, a napriek šetrnosti si dopraje luxus i z vlastnej peňaženky. Podobným smerom ako u dospelých sa vyberte aj pri hľadaní darčeka pre deti. Kufrík s pracovným náradím, detská kuchynka či vedierko s formičkami sú presne to, s čím sa chlapec v znamení Panny, Kozorožca a Býka dokáže zabaviť najlepšie.

 

Baran, Strelec, Blíženci – neobsedia na jednom mieste

Mužov v týchto znameniach charakterizuje najmä voľnosť, adrenalín, zážitky, dobrodružstvo a zvedavosť. Patria k skutočným dobrodruhom, ktorí radi cestujú, spoznávajú nové miesta a ľudí. Lepšie povedané, s novými ľuďmi sa najradšej zoznamujú Blíženci. Baran a Strelec si dokážu vychutnať cestu aj osamote.

Čo sa týka športových aktivít, nevedia si bez nich predstaviť život a uprednostňujú tie, ktoré im umožňuje pohybovať sa z miesta na miesto a vykonávajú sa v exteriéry. Určite ich baví cyklistika a lyžovanie. V prípade Barana je to aj agresívnejší druh športu, napr. futbal.
Takže pri výbere darčeka sa zamerajte na zážitkové cestovanie, dopravné prostriedky a šport. Milo prekvapíte letenkou okolo sveta alebo luxusným kabrioletom ?. Ale takého Strelca neodradí od cestovania, ani keby sa musel po svete premiestňovať peši.

Skromnejší muž sa teda uspokojí s turistickou výbavou, stanom, kufrom či bicyklom. A Baran vás bude nosiť na rukách aj za futbalové tepláky, kopačky, alebo vstupenky na futbalový zápas.
Pre syna vyberte detský bicykel, čo veľa vydrží, no najmä s nim absolvujte poriadne dobrodružnú cyklotúru. Ďalšie vhodné darčeky pre chlapcov: kolieskové korčule, skateboard, lyže a futbalová lopta. Skúsiť to môžete aj so zaujímavou knihou, napr. cestopisom, ale u Blíženca hrozí, že ju nedočíta.

darčeky pre chlapcov a mužov podľa znamení

 

Lev, Vodnár, Škorpión – hravosť aj v dospelom veku

Aj keď tieto znamenia často pôsobia prísne a nemajú problém získať si autoritu, v kútiku srdca ostávajú deťmi. Neprístupný Škorpión sa v súkromí rád zahrá najnovšiu počítačovú hru, a Vodnár detto. Obaja sa vyžívajú v moderných technológiách, a preto im môžete darovať najnovší iPhone, alebo hračky pre dospelých typu dron či virtuálne 3D okuliare.

Čo sa týka „ozajstných“ detí, vo všeobecnosti sa neodporúča, aby trávili veľa času pred počítačom alebo s mobilom v ruke. Z tohto dôvodu vyberajte namiesto počítačových hier klasické spoločenské hry, hry a hračky rozvíjajúce inteligenciu, intuíciu, myslenie, postreh, a pod.
Dieťaťu Škorpiónovi urobí radosť napr. šach alebo rubikova kocka.

Vznešený Lev má rád luxus – od drahého oblečenia, exotických dovoleniek, až po luxusné autá – ale ešte viac ocení jedinečnosť. Handmade darčeky sú rovnako jedinečné ako on sám, a preto ich miluje. Originalitu a prekvapenia zbožňujú aj Vodnári.
Vodnár a Lev si zakladajú na peknom a premyslenom balení, pričom najväčšiu radosť prežívajú práve vo chvíli rozbaľovania darčeka. Aby ste pri Levovi docielili želaný „wau“ efekt, v jeho prípade používajte veľké krabice, lesklý papier a veľa ozdôb. Pri Vodnárovi dajte prednosť viacerým menším darčekom pred jedným veľkým.

ako zabaliť darčekyPrečítajte si tiež
Ako zabaliť darčeky ekologicky a originálne?

Bez ohľadu na znamenie sa ako vhodný darček pre muža javí čokoláda. Poznáte tie veľké darčekové čokolády v rôznych, často netradičných príchutiach? Sú štedro zdobené kúskami sušeného ovocia, orechmi alebo inou dekoratívnou posýpkou. Chuť môžu mať kapučíno, tiramisu, mätovú, ale aj pikantnú.
Čokoláda je často súčasťou darčekového koša. A pokiaľ muž vášho srdca dosiahol plnoletosť, tak sa v pekne naaranžovanom boxe môže nachádzať aj fľaša kvalitného vína, obľúbené pivo alebo šampanské.

— PR článok —
Foto: Dreamstime.com, Unsplash.com, Pixabay.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.