Dizajnérka radí: 3 tipy, ako privítať jar aj doma

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pistáciová zelená, vzory pripomínajúce divokú džungľu a svieži závan kvetinových motívov. Ani vy sa už neviete dočkať jari? Privítajte ju aj vo svojom domove! Spolu s interiérovou dizajnérkou Lindou Povolnou z Bonami sme pre vás pripravili zopár tipov, ktoré vás inšpirujú.

 

Správna farba je základ

Namiešať si farebnú paletu z jarných odtieňov môže byť celkom výzva – ak nechcete mať zo svojho príbytku benátsky karneval. Zelená, žltá či oranžová, teda typicky svieže farby, sa ťažko navzájom kombinujú. Skúste preto siahnuť po ich jemnejších verziách.
„Určite odporúčam skôr pastelové odtiene, ktoré sú navyše v kurze. Práve vďaka tomu ich nájdete na širokej škále interiérových doplnkov, takže si určite vyberiete to, čo sa vám práve hodí,” radí Linda Povolná, interiérová dizajnérka z Bonami, e-shopu s nábytkom a interiérovými doplnkami.
Siahnite po púdrových odtieňoch pistáciovej zelenej, svetložltej, modrej v odtieni oblohy či svetlej ružovej. Všetky tieto farby budú vyzerať úchvatne na neutrálnom podklade – napríklad na béžovej, ktorá patrí tento rok tiež k trendovým farbám.

 

Žiadne nudné vzory

dizajnérka radí ako priniesť do bytu jarOdviažte sa a premeňte svoju obývačku či spálňu na kvetinovú lúku. Ideálne v podobe textílií, ktoré sa dajú ľahko prať a vymeniť (napr. po jarnej sezóne).
In sú potlače rôznych vtákov a drobných živočíchov, ktoré pri každom pohľade pripomenú, že aj vonku príroda ožíva. Tiež kvetinové motívy, ale aj odvážnejšie vzory pripomínajúce džungľu – aj s pestrofarebnými papagájmi. Tie vám môžu spríjemňovať bývanie pokojne až do jesene.

 

Menej je menej! A to je dobre

„Nechajte sa uniesť výraznými vzormi, na jar je to úplne v poriadku! Všetci máme chuť na zmenu, reštart, refreš. Dôležité však je, zvoliť menšie dekoratívne predmety, ktoré môžete jednoducho obmieňať v závislosti od meniacej sa sezóny a tiež vašej nálady. Napríklad ozdobné vankúše, deky, prikrývky na posteľ či posteľné obliečky dokážu úplne pretvoriť atmosféru interiéru a nie sú ani veľkou investíciou,” dodáva Linda.

Dobrá rada: Všetko zimné preč!
A čo so zimnými doplnkami? Podľahli ste trendom a zdobí vašu pohovku nádherná teddy deka? Pekne ju odložte na chladnejšie dni.
„Zimné doplnky nám spríjemňovali celé týždne či mesiace. Zaslúžia si teda, aby sme ich bezpečne uschovali do ďalšej sezóny. Hoci je chlpatá hrejivá deka vaša srdcovka, so sviežou potlačou kvetín to nie je práve harmonická kombinácia. Navyše, ak ju na pár mesiacov odložíte, na jeseň vás poteší ako nová,” usmieva sa skúsená dizajnérka.

 

3 jarné tipy z Bonami.sk na osvieženie interiéru

 S obrazom Onno Romance sa nebudete chcieť rozlúčiť ani po jari, to vám garantujeme. Nežná pastelová ružová, minimalistické, no stále romantické prevedenie, ach…dizajnérka odporúča obraz onno bonami

 

Porcelánový čajník Versa New Leaves skvele zapadne do interiéru zariadeného v štýle urban jungle.Porcelánový čajník Versa New Leaves

 

Vankúš Oyo Home je úplným stelesnením jari! Môžete ho použiť na pohovku, ale aj ako samostatné sedenie na zem pre hostí k nižšiemu stolíku.Vankúš Oyo Home

 

O Bonami.sk
bonami logoBonami vzniklo v roku 2013 ako online priestor plný inšpirácie pre domov a kanceláriu. Po piatich rokoch  prekročilo hranicu obratu  40 miliónov eur. Okrem slovenského trhu inšpiruje   Bonami   tiež   trh   český,   poľský,   rumunský   a   maďarský.
Vízia   Bonami   je jednoduchá: „Chceme   byť   prvou   voľbou   v   oblasti   Home   &   Living   a   inšpirovať   k vytváraniu pekných domovov.” Pre Bonami je charakteristický priateľský prístup, ktorý je pre zákazníkov zážitkom.
Bonami patrí do investičnej skupiny Miton.

záhrada pre relax a meditáciuPrečítajte si tiež
Záhrada na relax aj meditáciu. 4 rady dizajnérky.

— PR článok —
Foto: Bonami.sk


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.