Čím sa odlišujú televízory OLED od bežného štandardu?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Televízory s OLED technológiou patria v rámci ponuky medzi súčasné maximum. Skĺbenie kvalitného obrazu, tenkého dizajnu a objavenie doposiaľ nepoznaných možností si získava čoraz väčšiu priazeň. V ich prospech hovorí však najmä realistický obraz a spracovanie čiernej.

LG TV s technológiou OLED je splnením aj tých najnáročnejších požiadaviek diváka. Ten, kto očakáva od sledovania obrazovky maximálny zážitok, väčšinou siahne po tomto prevedení. V čom sa ale OLED televízory líšia oproti bežnej ponuke a čím si získali medzi divákmi také uznanie?

 

Zatieňuje bežné televízory

Technológia OLED na rozdiel od známych a klasických prevedení nie je závislá na podsvietení. Pomocou vlastných organických svetelných diód prináša dokonalý kontrast. Každý pixel funguje samostatne a predstavuje nezávislý zdroj svetla. Takéto spracovanie umožňuje naozaj chvályhodnú kvalitu obrazu.

Dominujúca čierna

OLED televízory umožňujú verné stvárnenie čiernej vďaka pixelom, ktoré zhasnú. Počas pozerania nebudete mať problém vnímať čiernu ani v jasných scénach, nakoľko tá nebude ani v tomto prípade vôbec degradovaná a vynikne za každých okolností. Oceníte však aj jemné prechody farieb a ich prirodzené stvárnenie.

televízor a ambilightPrečítajte si tiež
Televízor, ktorého obrazovka nie je limitovaná.

 

Televízny nadštandard

Televízory s OLED technológiou sú momentálnym maximom, ktorý vám umožní dosiahnuť z pozerania prvotriedny zážitok. Rýchla odozva a obnovovacia frekvencia hovoria taktiež v ich prospech, no oceníte aj neobmedzenosť pozorovacieho uhla.

Ani toto prevedenie ale neobišli aj negatívne ohlasy či neustále vyhľadávanie slabín. Aj napriek tomu, že patria do vyššej cenovej ponuky, si však OLED televízory získavajú aj naďalej slušnú divácku základňu a tešia sa z veľkej obľuby. Kto vie, možno čoskoro príde opäť novšia a modernejšia technológia a ešte prevýši súčasný nadštandard.

— PR článok —
Foto: Gorodenkoff / Shutterstock.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.