Dotyk Vianoc: Dekorácie, ktoré prinesú do vášho domu vianočného ducha

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pre tých z vás, ktorí si stále myslia, že Vianoce sú ešte ďaleko, máme šokujúcu správu. Do tohto veľkolepého obdobia zostáva už len mesiac, preto je najvyšší čas pozrieť sa na nejakú inšpiráciu a zaobstarať si vianočné dekorácie, ktoré vnesú do vášho domova tú správnu atmosféru.

 

Ozdobte si vchodové dvere

Vianočný veniec, zavesený na vchodových dverách, sa postará o vrelé privítanie vašich sviatočných hostí, či už sa rozhodnete pre tradičný zelený veniec z vetvičiek jedličky alebo zvolíte radšej moderný drôtený so zakomponovanými svetielkami.
Okrem toho môžu byť skvelou vianočnou dekoráciou aj vo vnútri. Ide o jednoduchý a zábavný spôsob, ako priniesť do vašej obývačky správnu vianočnú atmosféru. A tá vôňa ihličia…

 

Vianočné prehozy a vankúše

Posuňte teplo vášho domova počas tohto kúzelného obdobia na vyššiu úroveň. Mäkké vankúše a prikrývky s vianočným motívom alebo v klasických sviatočných farbách – zlatá, červená, zelená, sú skvelým spôsobom, ako navodiť príjemnú a útulnú atmosféru. Vyskúšať môžete aj vianočnú súpravu posteľnej bielizne vo vašej spálni.

 

Nešetrite sviečkami a svetielkami

Osvetlenie dokáže urobiť naozaj divy a “rozjasniť” chladné zimné večery. Sviečky, ako súčasť vianočných dekorácií, dokážu nielen navodiť tú správnu atmosféru v miestnosti, ale tiež ju príjemne rozvoňajú. Zvyčajne ich môžete dostať v rôznych vôňach spájaných s vianočnými sviatkami, ako napríklad škorica či vôňa medovníkov. Pomocou svetelných reťazí dokážete rozžiariť všetky zákutia domu. Umiestniť ich môžete na rímsu okna, pozdĺž zábradlia na schodisku alebo na krb.

ako mať dokonale upratanú kuchyňu?Prečítajte si viac
5 trikov pre dokonale upratanú kuchyňu aj cez Vianoce.

 

Kreatívne vianočné ikebany

Vianočnú náladu môžete docieliť aj pomocou ikebany, ktorú si dokážete jednoducho vytvoriť aj sami doma. Zároveň ide o skvelý spôsob ako zapojiť do vianočných príprav aj vaše deti. Nechajte ich, nech sa vyhrajú. Použiť môžete rôzne vianočné ozdoby, ktoré sa dajú kúpiť takmer v každom obchode alebo zakomponujte prírodné prvky, ktoré nájdete vo vašom okolí, napríklad drobné šišky, prírodnú škoricu na dekorovanie alebo typické červené bobule.

Tieto malé drobnosti a vianočné dekorácie vám pomôžu vylepšiť všedný vzhľad vášho domova a vytvoria ideálnu vianočnú atmosféru, plnú lásky, pokoja a radosti, ktorú si budete môcť naplno vychutnať so svojimi najbližšími. Lebo presne o tom vianočné sviatky sú.

— PR článok —
Foto: Ewalds.sk


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.