Ocenili by ste na svojom staršom aute lepší výkon? Vieme, ako na to!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Nemôžete si dovoliť kúpiť nový model auta, ale túžite na tom staršom zvýšiť jeho výkon? Túžba po väčšom výkone sa neobmedzuje len na športové účely – zvyšovanie výkonu v autách si už dávno obľúbili aj bežní ľudia. Rôzne možnosti ladenia sú však založené na rôznych princípoch, sú rôzne efektívne a stoja iné peniaze.
V našom článku nájdete menší prehľad dostupných a najlepších možností.

 

Zvýšenie výkonu auta vďaka chiptuningu

Jedným z najbežnejších spôsobov zvyšovania výkonu auta je dnes takzvaný chiptuning. To znamená následnú zmenu parametrov elektronického riadenia motora špecifikovaných výrobcom.

Pri chiptuning nie sú potrebné žiadne konštrukčné zmeny na vozidle – vyčerpané sú len tepelné a mechanické rezervy sériových motorov. Uvedomte si však, že existujú rôzne typy chiptuningu, ktoré prinášajú rôzne náklady a riziká pre životnosť motora. Veľa tiež závisí od toho, kto bude tento proces ladenia realizovať.

Nemenej dôležité potom je, vyberať si cesty s dobrým osvetlením priechodov pre chodcov, aby ste neohrozili svoju a iných účastníkov vozovky bezpečnosť.

 

Výkonné vstrekovanie cez turbo

Zvýšenie výkonu auta nie je možné dosiahnuť len chiptuningom, ale aj štrukturálnymi zmenami na aute či výmenou komponentov. Takéto formy tuningu sú zaujímavé najmä pre majiteľov starších modelov áut, keďže ich motory často ešte nemajú riadiacu jednotku motora so softvérom, ktorého parametre je možné meniť.

Pri autách s karburátormi sa preto mnohí úpravcovia spoliehajú na dobré turbo – teda vylepšené  vzduchové filtre, športové výfukové systémy, optimalizované vačkové hriadele či iné upravené komponenty, ktoré dodávajú motoru potrebnú silu.

Stačí si vybrať tie správne komponenty a servis, ktorý sa o realizáciu do praxe postará bez najmenších problémov.

— PR článok —
Foto:  MUNGKHOOD STUDIO/Shutterstock.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.