Hľadáte šikovného majstra na lacnú renováciu kúpeľne? Máme riešenie

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Faktom je, že nová kúpeľňa je drahá. Rekonštrukcia aj veľmi malých priestorov môže pokojne stáť viac ako 10 000 či 15 000 eur. Inými slovami, lacné kúpeľne neexistujú. Sú tu však veľmi efektívne spôsoby, ako zabrániť tomu, aby sa renovácia kúpeľne predražila.
Ukážeme vám niekoľko tipov a trikov, s ktorými ušetríte bez toho, aby ste obetovali kvalitu a krásu.

 

Pred kvantitou uprednostnite kvalitu

Nápad zbúrať steny pri renovácii kúpeľne alebo ju presťahovať do inej miestnosti nemusí byť vždy najlepší. V podstate ide o tie najdrahšie veci, ktoré môžete v tomto smere urobiť, odhliadnuc od nákladov na údržbu väčších priestorov.

Náš tip na úsporu číslo 1 preto znie : Zachovajte veľkosť miestnosti takú, aká je – aj keď máte malú kúpeľňu a použite svoje eurá na to, aby bola vaša kúpeľňa čo najkrajšia a najpraktickejšia.
Aby ste sa cítili naozaj dobre, stačí niekedy zmeniť farbu stien, materiálov, umiestnenie moderného kúpeľňového nábytku, umývadla s vaňou alebo sprchovacím kútom.

 

Získajte prehľad o aktuálnych cenách

Čo stojí dobrá vaňa? Aké značky kúpeľňovej keramiky existujú? A ktorí výrobcovia kúpeľňových armatúr sú najlepší? Aj tieto vedomosti vám pomôžu šetriť.

Prejdite sa teda po obchodoch s nábytkom a sanitou, listujte v katalógoch, blogoch a domácich časopisoch, navštívte výstavy kúpeľní. A presvedčte sa, aké kúpeľňové vybavenie je vám k dispozícii, koľko stoja jednotlivé diely a čo robí kúpeľňové zariadenie drahším alebo lacnejším.
Ak ste takto pripravení, nemusíte sa úplne spoliehať na odporúčania iných, ale môžete sami posúdiť ceny a produkty.

ako vybrať sprchový kútPrečítajte si tiež
Vyberáte sprchový kút? Tipy, na čo myslieť.

 

Najmite si profesionálov

Ušetriť peniaze tým, že si pozvete profesionálov nielen na dizajn, ale aj remeselné práce. Dobrí profesionáli vám:

  • prinesú nové nápady;
  • poznajú aktuálne ceny a kvalitné produkty;
  • majú odborné znalosti a skúsenosti;
  • uspokoja požiadavky na mieru.

Tip! Nechajte si vypracovať vždy niekoľko ponúk. Môžete si byť potom istí, že na rekonštrukciu kúpeľne si nájdete v okolí toho správneho partnera.

 

Zapojte sa do renovácie aj vy

Je to veľmi dobrý spôsob, ako ušetriť viaceré náklady. Navyše, s kvalitnými aku skrutkovačmi vám pôjdu takmer všetky práce od ruky a rýchlo.
Ak budete odstraňovať zo stien obklady, nepoškoďte pritom pripojenia a káble, ktoré sú stále potrebné.

— PR článok —
Foto: CapturePB/Shutterstockc.om


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.