5 trikov pre dokonale upratanú kuchyňu aj cez Vianoce

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ani sme sa nenazdali a už je tu prvé zapaľovanie adventných sviec sprevádzané atmosférou pokoja a harmónie. Rovnako rýchlo sa ale čas prehupne a budú tu vianočné sviatky. Sviatky, počas ktorých sa veľa varí, pečie a hlavne prehadzuje a rozhadzuje. Ako si však aj v tomto náročnom období udržať dokonale upratanú kuchyňu?
Pomocou našich piatich jednoduchých trikov by ste to mohli zvládnuť bez najmenších problémov.

 

1. Vysoko funkčná kuchynská linka

Môže sa to zdať ako klišé, ale skutočne kvalitná kuchynská linka vám ušetrí množstvo zbytočne vzniknutého neporiadku. Funkčné závesné vrchné skrinky rovnako ako výsuvné zásuvky pomôžu upratať nielen hrnce a panvice, ale aj príbor, naberačky, či kuchynského robota. Na to, aby ste ale udržali v kuchyni dokonalý poriadok, musí mať všetko svoj presne určený priestor. Vďaka kuchynskej linke s mnohými skrinkami a zásuvkami, ktorú nájdete na Okay.sk sa vám to ľahko podarí.

 

2. Potravinová skriňa alebo rovno dve

Ak máte dostatok miesta, rozhodne si zadovážte aj potravinovú skriňu, v ktorej bezpečne a prehľadne uložíte cestoviny, koreniny či iné prísady do jedál. Keďže rok 2021 sa bude niesť v znamení funkčnosti, môžete si zadovážiť potravinové skrine rovno aj dve a uskladniť v nich zaváraniny či iné potrebné kuchynské veci. Avšak na to musíte mať dostatočne veľké kuchynské priestory.

ako mať dokonale upratanú kuchyňu?

 

3. Kuchynský ostrovček

Ak vaša kuchyňa nie je malá, ale naopak disponuje dostatočným priestorom, prípadne ju máte prepojenú s obývacou izbou, kuchynský ostrovček vám môže pomôcť získať ďalší potrebný odkladací priestor navyše. Okrem toho, že pri práci v kuchyni môžete na ňom vykonávať niektoré práce, v prípade že si zvolíte ostrovček s policami alebo skrinkou, môžete v ňom ukrývať poháre na víno či iné potrebné kuchynské veci, ktorých je v tomto priestore viac než dosť.

 

4. Boxy a krabičky

Pravidlom je, že pokiaľ chcete mať vo veciach poriadok, je potrebné mať ich riadne usporiadané. Moderné kuchynské linky sú na tento účel dokonale prispôsobené, pretože obsahujú rôzne druhy organizérov, ktoré pomáhajú pri upratovaní príboru či iného kuchynského príslušenstva. Ak sa chcete vyhnúť chaosu v policiach, uložte si menšie veci do prehľadných krabičiek alebo boxov, ktoré si označíte názvami tak, aby ste všetko ľahko našli.

Vianoce bez stresovPrečítajte si tiež
5 tipov, ako prežiť Vianoce bez stresu a zhonu.

 

5. Štítky a lepky

Aby sa mohol v skrini či policiach udržiavať poriadok, musí mať všetko presne určené miesto. Aby ste po použití vedeli kam máte koreniny či múku odložiť, je vhodné si jednotlivé boxy či police, do ktorých nádoby patria, označiť. Potom sa nemôže stať, že vám niekto z rodiny krabičky prehádže a vy budete všetko musieť znova organizovať.

Vianočný zhon so sebou prináša niekedy aj kopec neporiadku, ktorý však dokážete vďaka našim radám ľahko, rýchlo a bez problémov upratať. Už viete odkiaľ začnete?

— PR článok —
Foto: Anna Andersson Fotografi / Shutterstock.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.