Dovolenka v Taliansku. Krajina bohatá na kultúru, históriu a prírodné krásy

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Vyberáte si dovolenku, no striedanie lehátka s kúpaním v mori nepredstavuje pre vás ten pravý relax? Očakávate od dovolenky spoznávanie nových kultúr, histórie a prírodných krás? Potom máme pre vás tip na dobrú exotickú destináciu, ktorá je dostupná nielen geograficky, ale aj cenovo.

Krásne Taliansko je fascinujúcou krajinou v južnej Európe, ktorá vám na relax ponúka nielen nádherné pláže, ale aj pôsobivé hory, historické pamiatky a pôvabné mestečká. Nech už teda plánujete oddych na pláži, prieskum kultúrnych pamiatok alebo si jednoducho chcete vychutnať miestnu kuchyňu, Taliansko vám poskytne nekonečné možnosti na príjemné výlety a nezabudnuteľné zážitky.

Malebný svet v dokonalej harmónii s azúrovo modrým morom

Hľadáte destináciu, v ktorej máte všetko po ruke a v dokonalej symbióze? Potom je pre vás Taliansko ako stvorené. Návštevou tejto krajiny sa ocitnete v malebnom svete, ktorý je v dokonalej harmónii s azúrovo modrým nebom, historickými pamiatkami a krásnou prírodou.

Ak sa na jeho skvosty ale pozrieme ešte podrobnejšie, určite je jednou z najpopulárnejších destinácií v Taliansku Amalfijské pobrežie, ktoré sa vyznačuje strmými útesmi, malebnými mestečkami a spomínaným azúrovým morom. Nájdete tu aj samotné mesto Amalfi s jeho slávnou katedrálou a Faraglionami, zaujímavými skalnými útvarmi. Okrem toho nezabudnite navštíviť aj známe mestečko Positano, ktoré je obľúbené pre svoje farebné domčeky a romantickú atmosféru.

dovolenka v taliansku

Do cestovného itinerára zaraďte aj Rím

Keď už budete v Taliansku, určite nevynechajte z cestovného itinerára preslávený Rím. Nielen milovníci kultúry a umenia si tu prídu na svoje. Mesto je plné historických pamiatok, z ktorých za návštevu stojí najmä Koloseum, Vatikán a Fórum Romanum. V kombinácii s prechádzkami po úzkych uličkách, ktorými sa na chvíľu akoby vrátite do minulosti, to bude dovolenka na nezaplatenie.

Za návštevu stojí aj rovnako známe mesto módy Miláno, na ktorého spoznávanie a celú dovolenku v Taliansku si ale radšej pribaľte do kufra nielen praktický motýlik nôž, ale aj pohodlnú obuv.

Priestor na relax pre milovníkov prírody

Pre tých, ktorí si radi užívajú prírodu, sú ideálnou destináciou Dolomity. Táto horská oblasť ponúka nádherné výhľady, možnosti turistiky aj zimné športy. Polihovanie pri mori tiež môžete vymeniť za túru do národného parku Stelvio alebo v malebných horských dedinkách len jednoducho relaxovať.

lignano a bibionePrečítajte si tiež
Lignano a Bibione.
Dovolenka autom | Cesta, tipy a zaujímavosti.

TS, foto: pixelliebe/Adobe.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.