Romantika pre maškrtné jazýčky. To je Domček v Írsku

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Najskôr tu bola Kaviareň v Kodani. Voňalo to škoricou, koláčikmi a horúcou čokoládou…a čitateľky sa do tejto knihy zamilovali. Prvý diel série Romantické úteky nadchol a podobný úspech mali ďalšie časti: Pekáreň v Brooklyne, Cukráreň v Paríži, Hotelík na Islande, Pláž v Chorvátsku, Čajovňa v Tokiu, Chata vo Švajčiarsku…a teraz vyšla ôsma kniha s názvom Domček v Írsku.

Obľúbená séria, ktorá si získala množstvo fanúšikov a čitateľky sa tešia na každý nový diel. Julie Caplin totiž píše veľmi sviežo, čítavo, z jej stránok na vás dýcha nielen romantika, rôzne kúty sveta, ale najmä pohoda a pokoj. Sú to oddychovky so sympatickými postavami, pekne zasadené do pekného prostredia a prešpikované jedlami, dezertmi, lahôdkami, z ktorých vám budú tiecť slinky 🙂

Domček v Írsku

Julie Caplin Domček v ÍrskuSpomínate si na vždy rozumnú právničku Hannah, sestru Míny z príbehu o romantickej chate v zasneženom Švajčiarsku?
Hannah si jedného dňa uvedomí, že jej život je až príliš nudný a podriadený logickým úvahám. Rozhodne sa urobiť zmenu vo svojom živote, chce urobiť niečo nečakané. Prihlási sa do kurzu varenia v preslávenej kuchárskej škole Killorgally v Írsku. Čo by nebolo až také výnimočné…no Hannah nevie vôbec variť. A tak vyrazí na prvú ďalekú cestu…

Už počas prvej noci v Dubline sa jej však prihodí niečo nečakané. V hoteli sa stretne s príťažlivým mužom, ktorý ju pozve na večeru. A ani zďaleka nezostane len pri nej. Hannah je prekvapená sama zo seba, no rozhodne sa, že to, čo sa stalo v Dubline, tam aj zostane.
Aké veľké je však jej prekvapenie, keď Conora stretne v Killorgally a zistí, že ide o svetoznámeho kuchára a navyše syna majiteľky kuchárskej školy. Na írskej farme si chce vychutnať nádhernú krajinu, pokoj okolitej prírody, naučiť sa variť…a teraz toto. Prekvapenie a šok.

Jedna vec bola užívať si, čo nepochybne urobila, ale úplne niečo iné bolo prebudiť sa v cudzej posteli a netušiť, ako by sa podľa etikety mala v takýchto chvíľach zachovať. Po prebudení pokojne ležala a hlavou sa jej ako ozvena neustále preháňala jedna veta: Čo si to urobila? Hannah Campbellová si na známosti na jednu noc nepotrpela, aj keď pocit trápnosti, ktorý ju zaplavil, bol podfarbený nepatrným nádychom pýchy…

Domček v Írsku Julie Caplin

Sladké čítanie pre maškrtné jazýčky

Julie Caplin opäť napísala nádherný romantický príbeh z krajiny, ktorú samozrejme navštívila a spoznávala. Vložila tam len zlomok toho, čo možno v Írsku vidieť, no vie to vždy pútavo podať, takže pri čítaní máte chuť zbaliť si kufre a vyraziť tam 🙂

séria Romantické úteky Julie Caplin„Moja milá kamarátka Alison ma sprevádzala na mojej ceste do Írska a trvala na tom, aby sme sa v chladnom šedivom novembrovom dni vydali na loď do Dingle Bay za delfínom Fungiem. Bol to naozaj kúzelný zážitok a za nič na svete by som si ho nenechala ujsť. Fungie už, bohužiaľ, nie je medzi nami, ale dúfam, že zmienka o ňom v knihe je malou poctou za radosť, ktorú urobil toľkým návštevníkom,“ tvrdí Julie Caplin.

Julie Caplin je majsterka – nielen v tom rozprávaní, prepojení romantiky s jedlom, ale najmä v detailoch. Výstižne opisuje dané miesta, vie vytiahnuť zaujímavé lokality, priblíži vám atmosféru, takže doslova cítite vôňu čokolády a chuť koláčika.
Aj v Domčeku v Írsku nájdete toto všetko. Stále je to ten nežný, romantický príbeh, na aké sme u nej zvyknutí. Julie nepotrebuje žiadne drámy, veľkolepé gestá, ale stavia to na postavách a ich charakteroch, na dialógoch, ktoré sú neraz vtipné, na prostredí. To ovláda dokonale.

Julie CaplinPrečítajte si tiež
Exkluzívny rozhovor s Julie Caplinovou.

Foto: LepšíDeň.sk, Grada.sk


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.