Hotelík na Islande. Séria Romantické úteky pokračuje

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ak máte radi romantické komédie, túto si zamilujete. Skvelý mix nádherného Islandu, pútavej zápletky a výborne vykreslených postáv, medzi ktorými cítite od začiatku chémiu. Táto kniha vo vás prebudí cestovateľské chúťky, pohladí vás po duši a začnete sa na svet viac usmievať.

Takže pripravte si voňavý čajík, zaviňte sa do teplej deky a zahĺbte sa do príbehu malého útulného hotelíka na Islande. Príbeh z krajiny ľadu a gejzírov vám ukáže, že cesta za pravou láskou je často vydláždená sklamaniami. Ale aj to, že šikovný človek i napriek bolestivým zakopnutiam svoje miesto pod slnkom vždy nakoniec nájde.
Hotelík na Islande je nový príbeh v sérii Romantické úteky.

 

Chute a vône Islandu

Hotelík na IslandeSéria Romantické úteky od Julie Caplin si získala množstvo čitateliek po celom svete, aj na Slovensku. Jednotlivé príbehy nás zavedú do miest ako je Kodaň, Brooklyn, Tokio, na chorvátsku pláž, do Švajčiarska, a najnovšie aj na Island. Samotná autorka miluje cestovanie, prešla si tie krajiny a chce sa s čitateľmi podeliť o tie najzaujímavejšie miesta a historky podeliť s čitateľmi. Robí to veľmi pútavo, chvíľami doslova cítite chuť a vône daného miesta a takto nenápadne vás dokáže nalákať na krajinu, v ktorej sa jej príbeh odohráva.

Stála v úplnej tme pred pevne zatvorenými dverami hotela Polárna žiara, bola premrznutá až po končeky prstov, vydychovala obláčiky bielej pary a hlavou jej divoko vírili myšlienky. Toto vážne nebol dobrý nápad. Prečo len počúvla tú nadutú personalistku, ktorej išlo iba o províziu? V záchvate hystérie sa takmer nahlas rozosmiala, pretože bola zúfalá. Vedela, že je to zlý nápad, a nemýlila sa. Mala dôverovať intuícii…

 

Hotelík na Islande

O čom je príbeh Hotelík na Islande?
Ambiciózna Lucy zažije azda tú najzahanbujúcejšiu skúsenosť svojho života, po ktorej ju vyhodia z milovanej práce. Akoby toho nebolo dosť, z jej partnera sa vykľuje poriadny zbabelec. Ocitá sa na dne a jej poslednou šancou je prijať prácu manažérky malého hotelíka Polárna žiara na Islande. Na mieste už na ňu čaká príťažlivý barman Alex, ktorého si možno pamätáte z Cukrárne v Paríži, ale aj kúzelná polárna žiara, mrazivá zima, horúce pramene a ešte horúcejšia láska.

„Je jedno, prečo to urobil. Musím ísť ďalej a potrebujem prácu,“ precedila Lucy cez stisnuté pery. Vycestovať na Island asi nie je najlepší nápad, ale nemám inú možnosť.

Lucy sa napriek prvotným pochybnostiam do malého útulného hotelíka zamiluje a práca ju čoraz viac baví. Dni jej spríjemňuje aj charizmatický Alex, ktorý však pred Lucy čosi tají. Navyše sa v hotelíku začínajú diať podozrivé veci. Miestni sa tvária, že je to práca škriatkov, no Lucy tuší, že jej chce niekto škodiť. Aby konečne našla pokoj v duši, je odhodlaná rozlúsknuť všetky tajomstvá.

Je Alex naozaj ten, za koho sa vydáva? A komu jej príchod tak veľmi leží v žalúdku? Ak si chce Lucy udržať novú prácu, musí o ňu tentoraz poriadne zabojovať. A to isté platí aj v prípade lásky…

 

Romantické úteky

Séria Romantické úteky, v ktorej v slovenčine vyšli štyri príbehy (Kaviareň v Kodani, Pekáreň v Brooklyne, Cukráreň v Paríži a Hotelík na Islande), má niekoľko spoločných čŕt (okrem tej cestovateľskej, prirodzene :-)). Vždy sa niečo nové dozviete o danej krajine, objavíte jej krásy, atmosféru a ducha. Ale tiež pocítite útulnosť, pohodu, ktorú postavy hľadajú a napokon ju aj vždy nachádzajú. Cítite teplo domova, rodinných i priateľských vzťahov…a možno práve preto sú jej príbehy také obľúbené a vyhľadávané. V dnešnom svete, kedy nás dva roky gniavila korona, teraz zasa vojna na Ukrajine…akoby sme bytostne potrebovali takýto romantický útek.

Julie CaplinPrečítajte si
Exkluzívny rozhovor s Julie Caplin.

Julie Caplin nám predstavuje hrdinky, ktoré utekajú do nového prostredia, pretože hľadajú nové príležitosti. Chcú sa pohnúť vpred, potrebujú impulz a možno aj vnútorne túžia urobiť vo svojom živote väčšiu zmenu, ktorá by viedla k lepšiemu.

Hoci sú to Romantické úteky, láska je len časť príbehu – aj preto si nachádzajú knihy miesto u mužských čitateľov. Postavy majú svoj charakter, skúsenosti, zážitky, no vyvíjajú sa počas príbehu a to je veľké plus Caplinovej kníh.

Hotelík na Islande Julie Caplin

Foto: LepšíDeň.sk, Grada


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.