Ideálne doplnky pre váš exteriér a pohodlie na čerstvom vzduchu

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Príjemné letné počasie nás láka tráviť viac času vonku na čerstvom vzduchu, čo je dobré pre naše fyzické aj psychické zdravie. Mnohým z nás však chýbajú na vytvorenie takéhoto relaxu vhodné podmienky. Nie vždy je však nutné investovať do finančne a časovo náročných riešení, pretože navodenie dobrej atmosféry je závislé aj od použitia viacerých unikátnych riešení, s ktorými vás v našom článku práve teraz zoznámime.

Bioklimatické hliníkové pergoly a záhradné hojdačky sa stali populárnymi doplnkami, ktoré kombinujú elegantný dizajn s praktickými vlastnosťami a môžu výrazne obohatiť a vylepšiť váš vonkajší priestor. Poďme sa spoločne o tom presvedčiť.

Moderná bioklimatická pergola

Bioklimatické hliníkové pergoly sú modernou interpretáciou tých tradičných drevených, ktoré vám v exteriéri poskytujú zatienenie a ochranu pred nepriaznivým počasím. Výhodou modernej bioklimatickej pergoly však je, že vám ponúka vytvorenie ideálnej klímy s pomocou otočných a pevných lamiel.

Tie zaisťujú potrebnú priepustnosť svetla formou ich jednoduchej regulácie, rovnako tak dovoľujú pod prístreším pergoly pomáhať prúdiť aj čerstvému vzduchu. Príjemným a dôležitým bonusom je aj originálny dizajn, ktorý zapadne do prirodzeného prostredia. V neposlednom rade tiež odolná konštrukcia z ľahkého a pritom stabilného kovu, ktorý vydrží všetko.

Toto unikátne zariadenie do exteriéru záhrady, ale aj na terasu teda umožňuje reguláciu teploty a osvetlenia pod pergolou, čím sa vytvára príjemné prostredie na relaxáciu a oddych na čerstvom vzduchu bez ohľadu na aktuálne počasie.

Odolná exteriérová tieniaca technika s dlhou životnosťou

Hliníková konštrukcia pergoly ponúka ich majiteľom odolnosť voči poveternostným vplyvom a dlhú životnosť. Hliník je ľahký, ale zároveň pevný a nevyžaduje si pravidelné maľovanie ani ošetrovanie. Okrem toho sú bioklimatické pergoly ekologicky prijateľné, pretože umožňujú efektívne využitie slnečnej energie a prírodného vetra, čím sa minimalizuje spotreba energie na klimatizáciu alebo osvetlenie vonkajšieho prostredia.

pergola pre relax na čerstvom vzduchu

Štýlová záhradná hojdačka pre ešte väčší komfort

Aj štýlové záhradné hojdačky môžu byť vaším ďalším atraktívnym prvkov v záhrade alebo na terase, pretože rovnako dobre vytvárajú ideálne podmienky na relaxáciu a vychutnávanie si príjemných chvíľ na čerstvom vzduchu.

Pri výbere sa rozhodujte podľa umiestnenia. Ak budete mať možnosť inštalovať hojdačky pod spomínanú pergolu, materiál nemusí byť tak odolný, pretože tieniaca technika ho pred vplyvmi počasia z časti chráni. Ak si vyberáte hojdačku do otvoreného priestoru záhrady či terasy, rovnako ako v prípade pergoly – je ideálny kov.

Ponuka je našťastie široká a k dispozícii sú vám modely v rôznych štýloch, materiálovom prevedení aj veľkosti, takže bez problémov získate dokonalý kus, ktorý rozumie vašim potrebám aj exteriéru.

záhrada pre relax a meditáciuPrečítajte si tiež
Záhrada na relax a meditáciu. 4 rady od dizajnérky.

TS, foto: mathilde/Adobe.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.