Dovolenka v Turecku. Áno, oplatí sa!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Turecko je krajina známa predovšetkým tým, že sa nachádza na dvoch kontinentoch. Možno aj preto je plná rozporov a nepoznaných zvykov. Naša európska kultúra sa len veľmi pomaly vtláča do arabskej mentality, čo v opačnom slova zmysle až tak tvrdiť nemôžeme. Turecko patrilo dlhé roky medzi najobľúbenejšie dovolenkové destinácie – hrejivé slniečko, šumenie mora, skvelá obsluha v rezortoch a nádherné pamiatky. Takže dovolenka v Turecku? Rozhodne – stále má čo ponúknuť a rezorty sú na vysokej úrovni.

 

Dovolenka v Turecku

Dovolenka v Turecku je fascinujúca a to najmä vďaka rozvinutému cestovnému ruchu a množstvu špičkových hotelových komplexov. O kontrastné situácie nebudete mať núdzu na žiadnom kroku svojej cesty.

Osobitnou kapitolou sú pamiatky, čo je tiež dôležitý dôvod väčšiny návštev. Mnohí plážoví turisti túžia navštíviť aspoň jednu-dve pamiatky, no neraz musia za ich obhliadku siahnuť hlboko do vrecka.

Možno ste nevedeli, že extrémne horúčavy ovplyvňujú v tejto krajine aj dĺžku školského roku. Ak sú v máji vysoké teploty neúnosné, školský rok sa končí skôr. Naopak, ak je už v septembri veľké teplo, škola sa začína neskôr.

dovolenka v turecku Istanbul

Most cez Bospor spája Európu s Áziou.

Severný Cyprus

Severný brat Turecka Cyprus sa nachádza na treťom najväčšom ostrove v stredozemí. Má za sebou veľkú históriu a dlho bol považovaný za jedno z najväčších strategických miest , kde sa stretávalo niekoľko národností a civilizácií.

Dovolenková destinácia Severný Cyprus je teda bohatá na veľké množstvo historických pamiatok rôznych kultúr. Nachádzajú sa tu miesta takmer nedotknuté človekom a naproti tomu miesta, kde zasiahla veľká ruka cestovného ruchu.
Za zmienku stoja múzeá, pozostatky benátskych hradieb, mešity, palác, či katedrála.

Zaujímavosťou napríklad je, že Severný Cyprus nie je medzinárodne uznaný, preto nemá svoju národnú internetovú doménu. V krajine sa preto používa .tr, alebo doména druhého radu .nc.tr.

 

V bezpečí

Takže ak zvažujete Turecko ako letnú destináciu pre svoju dovolenku, neváhajte. Či už jeho najznámejšie časti, tureckú riviéru,  Belek, Alanyu, Side, Antalyu, či Kemer, budete absolútne spokojní.
Je to nádherná krajina a na svojom území ponúka skutočne pestrofarebné zážitky. S online cestovným poistením je potom takéto dovolenkovanie bezstarostné. Dlhoročné skúsenosti, poistenie bez ohľadu na vek, ochrana od prekročenia hraníc trvalého bydliska. Cestovná poisťovňa tohto druhu vám proste zabezpečí bezstarostné chvíle počas celej dovolenky.

— PR správa —


Zdielať

About Author

Leave A Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.