Superrýchly nepečený dezert (maškrta na víkend)

LinkedIn

Možno sa vám nechce niekedy vypekať, stáť za sporákom, miešať, ukladať, napĺňať… Občas to chce rýchly a jednoduchý dezertík, ktorý poteší chuťové poháriky a nezaberie veľa času. Presne taký je dokonca superrýchly nepečený dezert, ktorý vymyslela moderátorka Kvetka Horváthová s mamou. Pripravili ho v Teleráne a recept sa dostal aj do knižky Oslavujeme s Teleránom.

Knižka je plná receptov a fotografií z Telerána – recepty vznikali počas celého roka, a je to zmes diváckych receptov a tých od moderátorov a ich hostí. Rodinné recepty dedené z generácie na generáciu, moderné recepty, zdravé i sladké bomby. Tak napríklad od Adriany Polákovej je tam Pavlova torta, Gizka Oňová pridala Vianočnú mäsovú roládu, Janka Hospodárová Vianočný kakaový slivkovník a od šéfkuchára Vojta Artza tam nájdete vynikajúci Hovädzí hamburger.

Superrýchly nepečený dezert

Suroviny:

 • 4 balenia tmavých bebe keksov

 

Na plnku:

 • 2 smotany na šľahanie
 • 2 stužovače do šľahačky
 • 2 PL práškového cukru
 • 4 kyslé smotany
 • 4 balíčky vanilkového cukru

Pozrite si aj ďalšie RECEPTY.cviklový koláč cvikla červená repa

POSTUP:

 1. Vyberte si plech s vyššími okrajmi, koláč totiž budete vrstviť – každý balíček keksov použijete na jednu vrstvu, t. j. koláč bude štvorvrstvový.
 2. Plnku pripravíte tak, že smotanu na šľahanie zmiešate so stužovačom a s cukrom a vyšľaháte.
 3. Druhú plnku vytvoríte zmiešaním kyslej smotany s vanilkovým cukrom. Nakoniec obe zmesi spojte.
 4. Na plech vrstvite bebe keksy a krém tak, aby navrchu zostal krém. Nakoniec koláč prikryte alobalom a uložte na noc do chladničky.
 5. red podávaním ho môžete dozdobiť kakaom a zvyšnými podrvenými keksami. Môžete ho aj vykrajovať pomocou pohára alebo formičky na tortičky.

Kvetkin tip: Kúsky koláča, ktoré vám po vykrajovaní ostanú, môžete natrhať do misky, pridať jahody či iné ovocie, zaliať niekoľkými lyžičkami šľahačky a máte výborný dezert!

V knižke receptov Oslavujeme s Teleránom nájdete slané i sladké, raňajky, obedy, večere aj dezerty. Prehľadne rozdelené na 14 kapitol ako Deň detí, Grilovačka, Vianoce, Halloween, Susedská návšteva, či Máme výročie.

superrýchly nepečený dezert


                                                                       Páčil sa ti článok? Pošli ho ďalej!

About Author