Superrýchly nepečený dezert (maškrta na víkend)

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Možno sa vám nechce niekedy vypekať, stáť za sporákom, miešať, ukladať, napĺňať… Občas to chce rýchly a jednoduchý dezertík, ktorý poteší chuťové poháriky a nezaberie veľa času. Presne taký je dokonca superrýchly nepečený dezert, ktorý vymyslela moderátorka Kvetka Horváthová s mamou. Pripravili ho v Teleráne a recept sa dostal aj do knižky Oslavujeme s Teleránom.

Knižka je plná receptov a fotografií z Telerána – recepty vznikali počas celého roka, a je to zmes diváckych receptov a tých od moderátorov a ich hostí. Rodinné recepty dedené z generácie na generáciu, moderné recepty, zdravé i sladké bomby. Tak napríklad od Adriany Polákovej je tam Pavlova torta, Gizka Oňová pridala Vianočnú mäsovú roládu, Janka Hospodárová Vianočný kakaový slivkovník a od šéfkuchára Vojta Artza tam nájdete vynikajúci Hovädzí hamburger.

Superrýchly nepečený dezert

Suroviny:

 • 4 balenia tmavých bebe keksov

 

Na plnku:

 • 2 smotany na šľahanie
 • 2 stužovače do šľahačky
 • 2 PL práškového cukru
 • 4 kyslé smotany
 • 4 balíčky vanilkového cukru

Pozrite si aj ďalšie RECEPTY.cviklový koláč cvikla červená repa

POSTUP:

 1. Vyberte si plech s vyššími okrajmi, koláč totiž budete vrstviť – každý balíček keksov použijete na jednu vrstvu, t. j. koláč bude štvorvrstvový.
 2. Plnku pripravíte tak, že smotanu na šľahanie zmiešate so stužovačom a s cukrom a vyšľaháte.
 3. Druhú plnku vytvoríte zmiešaním kyslej smotany s vanilkovým cukrom. Nakoniec obe zmesi spojte.
 4. Na plech vrstvite bebe keksy a krém tak, aby navrchu zostal krém. Nakoniec koláč prikryte alobalom a uložte na noc do chladničky.
 5. red podávaním ho môžete dozdobiť kakaom a zvyšnými podrvenými keksami. Môžete ho aj vykrajovať pomocou pohára alebo formičky na tortičky.

Kvetkin tip: Kúsky koláča, ktoré vám po vykrajovaní ostanú, môžete natrhať do misky, pridať jahody či iné ovocie, zaliať niekoľkými lyžičkami šľahačky a máte výborný dezert!

V knižke receptov Oslavujeme s Teleránom nájdete slané i sladké, raňajky, obedy, večere aj dezerty. Prehľadne rozdelené na 14 kapitol ako Deň detí, Grilovačka, Vianoce, Halloween, Susedská návšteva, či Máme výročie.

superrýchly nepečený dezert


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.