Gogo školský diár – to najlepšie. Citáty. Hry. Odkazy

Pinterest LinkedIn Tumblr +

GOGO školský diár je miestami uletený ako je sám Gogo. Ale zároveň naplnený rôznymi vychytávkami a kúskami, ktoré zabavia. Je tam vzor listu pre Ježiška, čo je fakt potrebná vec, keď sa blížia Vianoce. Veď kto Ježiškovi nepíše pravidelne?
A viete napríklad, ktoré sú Gogove obľúbené miesta? Je ich 10, medzi nimi Dubaj (mesto budúcnosti vytvorené v podstate z ropy, ale už plne závislé od turizmu), Amsterdam (najkrajšie európske mesto Freedom), či Los Angeles (centrála Youtube 🙂 ).
V Gogovom diári je Mesačný plán na aktivity, záľuby a návyky. Tipy na hry, ktoré sa dajú hrať v škole. Citáty ako „Nikdy sa nehádaj s idiotom, lebo ťa stiahne na svoju úroveň a porazí svojimi skúsenosťami.”
Nižšie vám ponúkame tie najlepšie GOGO citáty, tipy na hry aj čitateľský denník. Pridali sme aj ťahák z diára, ktorý sa zíde na matike. A Gogo prezradil aj čosi, za čo by sa niektorí hanbili…veď čítajte, je to na konci článku.

 

Najlepšie GOGO citáty

GogoSpomínate si ešte zo školy na citát Abrahama Lincolna „Never všetkému, čo čítaš na internete.“ ?
Jasné, že nespomínate – bývalý prezident USA ani netušil, že raz vznikne akýsi internet 🙂 Z nadhľadom sa musíte dívať aj na ďalšie citáty v Gogovom školskom diári. Ale určite sa pri niektorých zabavíte – tu je pár kúskov.

„Pravá kamoška ťa nesúdi, súdi s tebou ostatných.”
ZUZANA P.

„Žijeme v spoločnosti, kde pizza dorazí skôr ako sanitka.”
Peter Vykrvácal

”Je lepšie, ak ťa nenávidia za to, aký si, než by ťa milovali za to, aký nie si.“
Kurt Cobain

„Existuje tisíc spôsobov, ako zabiť čas, ale ani jeden, ako ho vzkriesiť.”
Albert E.

„Klasická literatúra je tá, ktorú chce mať každý prečítanú, ale nikoho ju nebaví čítať.”
Mark Twain

„Najpríjemnejšia choroba je skleróza, to sa stále dozvedáte nové veci.”
National Geographic

A náš obľúbený – univerzálna rada, ktorej sa oplatí držať:

„Vymeňte ľudí, s ktorými strácate čas, za ľudí, s ktorými stratíte pojem o čase.”
Tvoja EX

 

Najlepšie GOGO hry

gogo školský diár piškvorkyAktívny relax je základ spokojného života, tvrdí Gogo.
Zahraj si so susedom v lavici počas prestávky napríklad piškvorky. Máš nakreslený veľký štvorec, ktorý je rozdelený na malé štvorce – povedzme 7×7. Začni v ktoromkoľvek štvorci, ak budete hrať na štyri víťazné, zahráte si viac hier 🙂

Popcorn

gogo školský diár popcornPopis hry: Podlaha miestnosti predstavuje rozhorúčený šporák. Určený vedúci hráč ho čoraz viac rozpaľuje. Ostatní hráči predstavujú popcorn a začínajú divoko „nadskakovat“. Keď sa hráči priveľmi rozbláznia, vedúci hráč poleje popcorn imaginárnym sirupom. Keď teraz do seba dvaja hráči navzájom narazia, prilepia sa. Hra sa končí obrovským popcornovým zlepencom.
Ďalší variant: Hráči sa pohybujú v miestnosti v rytme hudby. Keď sa hudba preruší, hráči vytvoria navzájom dvojice a ďalej už pokračujú vo dvojiciach. Pri každom prerušení hudby sa popcorn zväčšuje, až všetci hráči vytvoria jeden obrovský zlepenec.

 

Lodičky

Na začiatku hry sa hráči dohodnú na tvare a počte lodí. Každý má k dispozícii dve prázdne siete. Do prvej zakreslí dohodnuté tvary lodí tak, aby si ich navzájom nevideli. Druhú sieť hráči použijú na zakresľovanie svojich výstrelov. Po rozmiestnení lodí hráči striedavo vykonávajú jednotlivé „výstrely“. Ak sa v danom poli nachádza nejaká loď, dôjde k jej zásahu.

gogo školský diár hra lodičky

 

 

Čitateľský GOGO denník

Elon Musk v mladosti čítal 10 hodín denne sci-fi literatúru, aby sa raz mohol postaviť do čela svojej spoločnosti Tesla.
Zakladateľ spoločnosti Microsoft Bill Gates každý týždeň prečíta novú knihu.
V roku 2015 sa Mark Zuckerberg vo svojom povestnom každoročnom sľube zaviazal prečítať 25 kníh o rôznych kultúrach, náboženstvách a technológiách.
Otec značky Nike Phil Knight udržiaval za svojou kanceláriou posvätnú knižnicu, do ktorej bol zakázaný vstup v topánkach.

Sú to práve čitateľské návyky, ktoré stoja za úspechom rešpektovaných ľudí. Kým ľudia s vyšším príjmom vnímajú čítanie ako zdroj inšpirácie, motivácie a vzdelania, chudobnejší ľudia čítajú predovšetkým pre zábavu. A ak aj nechceš byť v budúcnosti hviezdou nastupujúcej generácie, výskumy dokázali, že čítanie pomáha predchádzať stresu, depresii a prináša pocit radosti. Zvyšuje sebadôveru a zlepšuje empatiu, rozširuje slovnú zásobu, posilňuje pamäť a koncentráciu, zlepšuje analytické myslenie.

Svoje čitateľské návyky posilníš, ak:

  • začneš navštevovať miestnu knižnicu
  • pri čítaní si nastavuj časovač
  • nos pri sebe knihy v akejkoľvek forme
  • čítaj pred spaním
  • ak ťa kniha nebaví, siahni po inej

GoGo a Lucy PugPrečítajte si tiež
GOGO: Vyhovuje mi sloboda internetu.

 

Gogo u psychologičky

gogo u psychologičkyVerte tomu, alebo nie… ale mal som obdobie, kedy som zvolil ako najrozumnejšiu alternatívu navštíviť psychologičku. Dostal som sa do bodu, kedy som mal pocit, že nič nestíham, hoci som makal na maximum. Bol som zúfalý zo svojho time managementu a potreboval som názor niekoho iného. Odborníka, ktorý sa na to pozrie objektívne, pričom nebude poznať ani mňa, ani moje návyky.
A verte tomu, hodina u psychologičky ma dala dokopy a namotivovala viac, ako keby som sa na radu pýtal kamarátov aj päťdesiatkrát. Niektoré veci si v sebe musíte usporiadať sami, psychológ vám len odokryje odpovede na otázky, ktoré si stále kladiete.

Tým, že im prešli rukami stovky ľudí, ktorí si všeličo preskákali… chápu, v čom sa motáte. U mňa to bolo o nastavení priorít, keďže mám v povahe podvedome si robiť neustále výčitky, pretože som nedokončil dôležité veci. Potom si neviem užiť ani zábavu, lebo ma stále niečo ťaží. A hlavne som popri robote prokrastinoval. Často je omnoho účinnejšie, keď strávite denne za počítačom 5-6 hodín bez dlhších prestávok, ako keď sedíte za ním celý deň s tým, že si hľadáte rôzne zábavky. Čím skôr prácu dokončíte, tým skôr máte voľno… čiže mobil na tichý režim a odložiť bokom… a sústrediť sa na tú JEDNU vec, ktorú musíte dokončiť. A, samozrejme, priority, uložte si veci podľa dôležitosti, nech vám nič nehorí pod zadkom… ostatné počká.

gogo školský diár ťahák


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.