Hviezdy na Nestville Open Fest | Rytmus, Rednex, Nocadeň ai.

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Nestville Open Fest je úžasná akcia, kam mieria tisíce fanúšikov hudby každý rok v júni. Obec Hniezdne v okrese Stará Ľubovňa sa na dva dni stáva multižánrovým kultúrno-zábavným festivalom, ktorý je jediný svojho charakteru v regióne severný Spiš.

Koncom júna sa tam uskutoční už po siedmy raz, takže berte svoje diáre a kalendáre. Pretože aj tento rok to bude stáť za to! Organizátori zverejnili prvé mená z dobre namiešaného hudobného programu. Predstavia sa slovenské i zahraničné hviezdy, ako je REDNEX, RYTMUS, DJ Mairee, Cigánski Diabli, Komajota, Medial Banana, No Name, Iné Kafe, Lukáš Adamec, NocAdeň.

 

Hviezdy v Hniezdnom

Dvojdňový festival sprevádza bohatý kultúrny program, ktorého súčasťou je prezentácia slovenských, českých i zahraničných interpretov hudobnej scény.
Počas uplynulých ročníkov mali návštevníci festivalu možnosť na vlastnej koži zažiť hviezdy ako Jean Claude Van Damme, Lucie Bílá, Michal David, Boney M, IMT Smile, Desmod, Polemic, Dalibor Janda, Helena Vondráčková, Dara Rolins, Horkýže Slíže a desiatky ďalších.

Nestville Open FestInak to nebude ani počas 7.ročníka Nestville Open Festu, ktorý sa uskutoční  v dňoch 22. a 23.6.2018.
Na pódiu s veľkoplošnými obrazovkami sa opäť vystriedajú skvelé kapely. Medzi ne určite bude patriť známa švédska skupina REDNEX, ktorá sa po prvý raz na Slovensku predstaví s novou speváčkou Nikou Karch.
Rodáčka z Michaloviec sa stala oficiálnou členkou švédskej kapely Rednex iba minulý rok a po prvý raz so svojou novou kapelou zaspieva aj slovenskému publiku a to v sobotu 23.6.2018.  „Niku Karch (Sally) sme videli prvýkrát na slovenskom festivale. Už dlhšiu dobu sme hľadali nového speváka a keď sme ju spoznali, hneď sme vedeli, že už nemusíme ďalej hľadať. Sally má energiu, osobnosť, skvelý vzhľad a charizmu. Všetko to čo potrebujeme, aby sme s ňou zažili najlepšie koncerty. Dúfame, že s nami zostane dlhé roky.  Rednex je stále úspešná skupina a rok 2018 bude určite dôležitý a produktívny. A to určite aj vďaka Sally,“ povedal o spolupráci so slovenskou speváčkou Bones, manažér švédskej skupiny, ktorá sa preslávila najmä v 90-tych rokoch.
Medzi jej najznámejšie hity patrili piesne Cotton Eye Joe, Wish You Were Here, Old Pop in an Oak či The Spirit of the Hawk.

 

Rytmus

Nestville Open Fest RytmusSvoju účasť na festivale potvrdil aj najznámejší slovenský rapper Rytmus , ktorý na sklonku minulého roka bodoval nezabudnuteľným koncertom, kde v spolupráci s Hip-Hop Symphony Orchestrom predstavil svoje najznámejšie hity ako Ďakujem, Odviati vetrom, Deti stratenej generácie, List otcovi a ďalšie.
Kráľovi Hip-Hopu sa týmto projektom famóznym spôsobom podarilo spojiť hudbu z ulice s „vysokým“ umením, čím nadchol svojich fanúšikov.
„Teším sa na Východ, je tam vždy super publikum,“  vyslovil sa Rytmus, ktorému bude patriť pódium v sobotňajší večer .

 

Nocadeň pre fanúšikov pop-rocku

Počas dvojdňovej hudobnej nálože si na svoje prídu i fanúšikovia pop-rocku.
V piatok 22.6.2018 sa návštevníkom tejto hudobnej oslavy predstaví skupina Nocadeň. Chalani  publiku ponúknu takmer hodinový program, kedy zahrajú  i rádiový hit Čítaš mi z pier, ktorý zaujal i mimoriadne vydareným videoklipom,  či skladbu Buď hviezda, ktorá sa minulý rok dočkala novej verzie so symfonickým orchestrom.

Košičania aktuálne pripravujú vydanie jedinečného live albumu NOCADEŇ V DIVADLE, ktorý sa na trh dostane už 20. apríla. „Verím, že to pre nás bude veľmi príjemný návrat do tohto kraja. Minulý rok sme na Ľubovnianskom hrade odohrali úžasný koncert. Tento krát si v týchto končinách vyskúšame hranie na festivalovom pódiu. Už teraz sa tešíme na publikum, ktorému predvedieme naše najväčšie hity, ale aj novinky,“ prezradil spevák skupiny Rasťo Kopina.

 

Lukáša Adamec a ďalšie chuťovky

Nestville Open Fest Lukáš AdamecĎalším zaujímavým hudobným hosťom bude spevák, ktorého hviezda stúpa čoraz rýchlejšie nahor. Na konte má niekoľko víťazstiev. Sympatický rodák z Košíc ovládol druhý ročník Česko Slovenskej Superstar , i prvú sériu  zábavného projektu Tvoja tvár má známy hlas.
Reč je o Lukášovi Adamcovi, ktorý na pódiu Nestville Open Festu predstaví i piesne z jeho debutového albumu.

Letnú atmosféru umocní  Horúca Láska, ktorá sa vďaka rádiám stala notoricky známou. Svoju chytľavosť potvrdila i tým, že videoklip dosiahol za krátky čas miliónové videnia. „Musím povedať, že sa na Nestville Open Fest veľmi teším, pretože som s mojou prvou kapelou mal možnosť hrať na tomto festivale dvakrát. Vždy to sprevádzalo výborné počasie, nálada a organizácia. O to viac sa teším na koncert teraz s novou kapelou a to z jednoduchého dôvodu. Milujeme východ a tešíme sa, ako si zaspievame naše dva najnovšie songy Horúca Láska a Keď ma raz odsúdia, ktoré ste mohli počuť v rádiách. Viem, že Nestville nesklame,“ teší sa na účasť na festivale známy Košičan.

Nestville Open Fest

Nestville Open Fest DJ MaireePočas predposledného júnového víkendu sa v Hniezdnom predstaví omnoho viac interpretov. Organizátor ohlásil i vystúpenia Cigánskych Diablov, No Name, Medial Banana, skupiny Komajota, či INÉ KAFE. Tanečnou hudbou prítomných privedie do varu uznávaný DJ MAIREE.
Fanúšikova hudby sa môžu tešiť na rozšírenie programu o slovenské i české mega hviezdy!

Vstupenky na podujatie je možné zakúpiť v sieti TicketportalPredpredaj.sk.

Foto: Nina Karch, Rytmus, Medial Banana, Ine Kafe, DJ Mairee, Lukáš Adamec, Cigánski Diabli. 

 

Nestville Open Fest

Nestville Open Fest Medial Banana

Nestville Open Fest Ine Kafe

Nestville Open Fest Komajota

Nestville Open Fest Cigánski diabli

 


Zdielať

About Author

Milan Buno

Vyše 20 rokov píšem texty a články. Vymýšľam slogany a pripravujem zadania na webstránky. Robil som moderátora v Slovenskom rozhlase, Twiste a Rádiu Okey. Redaktora v Slovenskej televízii. Písal som pre SME, Hospodárske noviny a časopisy ako Markíza, Zdravie, Život ai.

Komentáre sú uzavreté.