Kde zaparkovať motorku, ak máte malú garáž alebo žiadnu nemáte? Toto je riešenie.

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Čo by ste si priali pre svoju motorku na Vianoce? Určite by jedným zo želaní bolo, aby mohla počas zimy, a vlastne po celý čas roka parkovať niekde v bezpečí, chránená pred zlými poveternostnými podmienkami, znečistením, znehodnotením, vandalmi, zlodejmi, a pod.

Avšak nie každý má šťastie na veľkú garáž pri dome, kde sa zmestí jedno až dve autá, a ostane miesto ešte aj pre dvojkolesového tátoša. Okrem toho, niekde predsa musíte umiestniť i svoje rybárske kreslo, bivak, prúty, nafukovací čln, lešenie…
Skrátka všetko, čo sa nehodí do obývačky, spálne, ani do iných častí domu, a slúži k uskutočňovaniu vašich koníčkov, alebo má občasné či sezónne využitie. Skladiskom pre väčšinu týchto dôležitých vecí zvykne byť práve miestnosť prvotne určená na parkovanie. Garáž sa môžete snažiť upratať, ale nafúknuť ju nenafúknete.

Alebo vlastníte chatku pri jazere a rybárske potreby máte odložené tam? I keď doma nie je problém s parkovaním pod strechou, možno by sa vám garáž pre motorku hodila tiež pri chate. Každý zanietený rybár a motorkár v jednej osobe sa predsa na rybačku odvezie na motorke! A záleží mu na tom, aby bola bezpečne zaparkovaná aj počas niekoľkodňového, príp. nočného chytania rýb.
A keďže nemôžete mať motorku ustavične na očiach a stále behať okolo nej s handričkou, len aby zaschnuté prekvapenie od čajky či holuba nepoškodilo lak, skôr či neskôr budete musieť tento problém vyriešiť.

 

Ak sa rozhodnete pre stavbu garáže

Pri stavbe novej garáže využijete vyššie spomenuté lešenie. Pre tých, čo žiadne nemajú, kupovať ho nemusíte, prenájom lešenia sa vám oplatí viac. Teraz nemyslíme len cenovo, ale výhodou prenájmu je napr. možnosť výberu lešenárskej konštrukcie na mieru – teda takej, akú práve potrebujete. A/alebo firma ponúka tiež montáž a demontáž lešení, čiže vám ušetrí starosti a môžete sa spoľahnúť, že certifikované lešenie bude zmontované odborne a najmä bezpečne.

No vráťme sa ku samotnej stavbe – okrem náradia a materiálu budete potrebovať aj čas a istú dávku trpezlivosti – hlavne pri svojpomocnej výstavbe. Stavbu musíte minimálne ohlásiť na stavebnom úrade, a pokiaľ nemáte potrebné vzdelanie alebo prax, vašou povinnosťou je zabezpečiť stavebný dozor. Predpokladáme, že stavba sa zdarne podarí, ale i tak odporúčame viac nasledujúce riešenie v podobe univerzálneho garážového a prepravného boxu.

kam zaparkovať svoju motorku?

 

Ak sa rozhodnete pre moto box Rossier

Ide o finančne, časovo a priestorovo menej náročnú investíciu než v prípade murovanej garáže. Robustná konštrukcia a pevné, tvar nemeniace a farebne stále plasty, z ktorých je moto box vyrobený, zabezpečia ochranu motorky rovnako dobre ako klasická garáž. Samozrejme, že k boxu dostanete i kľúč na jeho uzamknutie.
Motobox je možné kedykoľvek a kdekoľvek pohodlne premiestniť pomocou špeciálneho prívesu s hydraulickým sklápacím podvozkom na mechanické alebo elektrické ovládanie. Príves využijete vo všetkých prípadoch, kde by ste za iných okolností na prepravu motorky potrebovali dodávku.

andy krausPrečítajte si tiež
Andy Kraus: Lepší deň mi vie urobiť môj harley a deti

Váhate, či sa do moto boxu zmestí vaša Harley-Davidson Electra Glide?

Univerzálny garážový a prepravný box Rossier zaberie na pozemku len o niečo viac miesta ako samotná motorka a je určený pre všetky, aj tie najväčšie typy motoriek vrátane rôzne veľkého cestovného endura s kuframi. No napr. skútre by ste do neho pokojne vpratali i dva, a to bez risku poškodenia či nejakej ujmy na pohodlí motorky. Problémom nie je ani vaša výška. Aj keď ste vysoký, do motoboxu vojdete bez toho, aby ste sa museli zohnúť.

A čo je najlepšie?

V motoboxe Rossier môžete parkovať motorku ihneď, pretože sa dá zaobstarať na splátky už od 62 Eur mesačne. Stačí napísať Ježiškovi a predčasný vianočný darček si začať užívať ?.

— PR článok —
Foto: Pixabay.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.