Preplatí poisťovňa aj ukradnutú lyžiarsku výstroj?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Na zimnú dovolenku málokto cestuje naľahko. Reč nie je iba o hrubých svetroch, ale aj o lyžiarskom výstroji. Mnohí milovníci zimných športov do svojej výbavy neváhajú investovať nemalé peniaze. Preto sa pri pobyte na horách oplatí nielen cestovné poistenie, resp. poistenie do hôr, ale aj pripoistenie batožiny, ktoré bude chrániť práve váš lyžiarsky výstroj a ďalšiu batožinu. Aj v týchto prípadoch však platia isté pravidlá a, samozrejme, výluky. Tak si pozorne prečítajte, na čo myslieť a čo nezabudnúť.

 

Aj poistenú batožinu si treba strážiť

Pri dovolenke na horách je správne poistenie nutnosťou. Ak sa vyberiete na hory do zahraničia, cestovné poistenie s pripoistením zásahu horskej služby a batožiny spoľahlivo ochráni vás a aj váš lyžiarsky výstroj.
Pri dovolenke na slovenských horách si uzatvorte poistenie do hôr, v rámci ktorého si tiež môžete zvoliť aj poistenie batožiny. Takto zabezpečíte poistnú ochranu nielen sebe, ale aj vašim veciam, a teda aj vášmu lyžiarskemu výstroju.

Uzatvorené poistenie batožiny pri dovolenke na horách však neznamená, že si na svoje veci nemusíte dávať pozor. Práve naopak. Prekonanie prekážky je pri priznaní poistného plnenia z poistenia batožiny kľúčová skutočnosť. Na to, aby ste mali nárok na náhradu škody, musí zlodej vaše lyže ukradnúť zo zamknutého kufra či strešného boxu na aute alebo z hotelovej izby. Ak si svoj lyžiarsky výstroj necháte položený niekde na svahu bez dozoru, a práve vtedy vám zmizne, poisťovňa vám vzniknutú škodu nepreplatí.poistenie a lyžiarsky výstroj

 

Pár praktických rád, ako chrániť batožinu

Ostražitosť nikdy nie je na škodu. V mnohých lyžiarskych strediskách nájdete letáky so základnými odporúčaniami, ako si na svoje veci dávať pozor. Dodržiavať by ste mali najmä tieto zásady:

  • vaše lyže a výstroj nikdy nenechávajte vonku na snehu bez dozoru
  • keď si ich musíte na chvíľu odložiť, vždy tak, aby ste na ne mali dohľad
  • lyže si vždy radšej odkladajte do zabezpečených zariadení, ako sú napríklad uzamykateľné úschovne lyží alebo skrinky na lyžiarsky výstroj
  • kľúče od odloženého výstroja majte vždy pri sebe a tiež ich nenechávajte bez dozoru
  • snowboard si zabezpečte oceľovým lanovým zámkom.

— PR článok —
Foto: pexels.com, unsplash.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.