Keď firma z babičkinej pivnice straší Nike

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Splniť si svoj americký sen sa podarí iba malému promile obyvateľov USA. To však nie je dôvod, aby ste to neskúšali. Nevzdávajte sa svojich snov, túžob a nenechajte si vziať ilúzie – aj tie môžu byť na niečo dobré.
Dobre to vedel aj Kevin Plank, šikovný mladík, ktorý si už počas školy zarobil viac ako 15-­tisíc dolárov tým, že na sv. Valentína predával na školských chodbách ruže. Kevin bol kapitánom futbalového tímu a on aj jeho spoluhráči mali jeden problém – bavlnené tričko. A tento problémik môže napokon priniesť nočné mory aj svetotnámej firme Nike.

 

Čo je zlé na bavlnenom tričku?

Aby sme sa vyhli nedorozumeniu – Kevin bol kapitánom tímu amerického futbalu, nie toho európskeho. A najväčší problém s bavlneným tričkom bol ten, že počas zápasu bolo nasiaknuté potom. Bolo teda ťažké a veľmi studené. A keďže Kevin bol známy výmyselník,  rozhodol sa, že vyrobí tričko, ktoré bude ľahké, nenasiakne príliš vodou a bude príjemne hriať aj počas najväčšieho lejaku. A tak vzniklo prvé tričko Under Armour z mikrovlákien.

 

Takmer okamžitý úspech

Prvý prototyp trička nechal Kevin vyskúšať svojich spoluhráčov zo školy, ktorí vtedy už hrali v najvyššej futbalovej lige. Toto tričko sa stretlo s okamžitým úspechom. A tak Kevin vybral zo svojho konta 40­tisíc dolárov a založil firmu Under Armour so sídlom spoločnosti u svojej babičky v pivnici. Tam urobil ešte nejaké úpravy trička a vyšiel s ním von.
A čo môže byť lepšou reklamou ako to, keď váš produkt začnú nosiť najznámejší športovci v krajine a robia mu tak reklamu? Naozaj nič. Ideálny prípad.

Nike

Under Armour dalo do pozoru aj firmu Nike.

Veľká konkurencia Nike

Spoločnosť Under Armour, čo mimochodom v preklade znamená pod chráničmi, si začala ukrajovať čoraz väčší podiel z trhového koláča. Netrvalo dlho a do portfólia pribudli aj ďalšie výrobky – športová Under Amour obuv, legíny, rukavice, kopačky či futbalové lopty. Hoci tržby Under Armour sa s tržbami Nike ešte nedajú porovnávať, tak zaujímavosťou je, že hodnota jednej akcie Under Armour je na burze vyššia ako hodnota akcie Nike.
Ktovie, kde má Kevin Plank hranice:-)

— PR článok —


Zdielať

About Author

Leave A Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.