Keď firma z babičkinej pivnice straší Nike

LinkedIn

Splniť si svoj americký sen sa podarí iba malému promile obyvateľov USA. To však nie je dôvod, aby ste to neskúšali. Nevzdávajte sa svojich snov, túžob a nenechajte si vziať ilúzie – aj tie môžu byť na niečo dobré.
Dobre to vedel aj Kevin Plank, šikovný mladík, ktorý si už počas školy zarobil viac ako 15-­tisíc dolárov tým, že na sv. Valentína predával na školských chodbách ruže. Kevin bol kapitánom futbalového tímu a on aj jeho spoluhráči mali jeden problém – bavlnené tričko. A tento problémik môže napokon priniesť nočné mory aj svetotnámej firme Nike.

 

Čo je zlé na bavlnenom tričku?

Aby sme sa vyhli nedorozumeniu – Kevin bol kapitánom tímu amerického futbalu, nie toho európskeho. A najväčší problém s bavlneným tričkom bol ten, že počas zápasu bolo nasiaknuté potom. Bolo teda ťažké a veľmi studené. A keďže Kevin bol známy výmyselník,  rozhodol sa, že vyrobí tričko, ktoré bude ľahké, nenasiakne príliš vodou a bude príjemne hriať aj počas najväčšieho lejaku. A tak vzniklo prvé tričko Under Armour z mikrovlákien.

 

Takmer okamžitý úspech

Prvý prototyp trička nechal Kevin vyskúšať svojich spoluhráčov zo školy, ktorí vtedy už hrali v najvyššej futbalovej lige. Toto tričko sa stretlo s okamžitým úspechom. A tak Kevin vybral zo svojho konta 40­tisíc dolárov a založil firmu Under Armour so sídlom spoločnosti u svojej babičky v pivnici. Tam urobil ešte nejaké úpravy trička a vyšiel s ním von.
A čo môže byť lepšou reklamou ako to, keď váš produkt začnú nosiť najznámejší športovci v krajine a robia mu tak reklamu? Naozaj nič. Ideálny prípad.

Nike

Under Armour dalo do pozoru aj firmu Nike.

Veľká konkurencia Nike

Spoločnosť Under Armour, čo mimochodom v preklade znamená pod chráničmi, si začala ukrajovať čoraz väčší podiel z trhového koláča. Netrvalo dlho a do portfólia pribudli aj ďalšie výrobky – športová Under Amour obuv, legíny, rukavice, kopačky či futbalové lopty. Hoci tržby Under Armour sa s tržbami Nike ešte nedajú porovnávať, tak zaujímavosťou je, že hodnota jednej akcie Under Armour je na burze vyššia ako hodnota akcie Nike.
Ktovie, kde má Kevin Plank hranice:-)

— PR článok —


                                                                       Páčil sa ti článok? Pošli ho ďalej!

About Author

Leave A Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.