Keramické darčeky pre hostí na svadby, narodeniny či krstiny

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Niekoľkokrát za život stojíme pred veľkou oslavou. Dňom, ktorý je pre nás výnimočný a chceme ho stráviť s rodinou a najbližšími priateľmi. Nepísaným zvykom je, že si hostia z takýchto osláv odnášajú darček. Drobnosť, ktorá im má jedinečnosť prežitého dňa pripomínať. A práve takéto originálne keramické darčeky vyrábajú manželia Milan a Denisa Mezeiovci na Slovensku.

„Lásku ku keramike som získal od rodičov. Môj otec bol špecialista v oblasti technológií keramiky, kameniny a porcelánu. Mama bola zase maliarka, ktorá sa venovala ručnému maľovaniu a nanášaniu dekorov,“ začína rozprávať Milan. Práve ich príbeh ho inšpiroval a viedol k tomu, aký život jedného dňa chce žiť aj on sám. „Keď som mal desať rokov, rodičia kúpili dom s keramickou dielňou. Vtedy som sa rozhodol, že keď budem veľký, budem mať takú dielňu s manželkou aj ja. A ono sa to splnilo.“
A do bodky 🙂

keramické darčeky

Manželia Mezeiovci sa dnes živia výrobou keramických suvenírov a personalizovaných darčekov pre zákazníkov. Okrem zásobovania obchodov s darčekovým tovarom majú aj obľúbený e-shop keramicke-darceky.sk, kde ponúkajú originálne darčeky na vzácne príležitosti ako sú svadby a ich výročia, narodeniny, krstiny, stretávky, stužkové, rodinné oslavy a iné udalosti. Medzi ich najčastejších zákazníkov patria budúce nevesty a mamičky.

Svadobný darček pre hostí, ktorý zostane navždy

Pokiaľ sa ženích s nevestou nerozhodnú dať svadobčanom jedlý dar (čaj alebo med), siahnu najčastejšie po magnetkách.
„U nás sú svadobné darčeky najpredávanejší tovar. Najčastejšie ide o magnetku v tvare srdiečka, štvorlístka, podkovičky, alebo holubičky na ktorú si nevesty objednávajú personalizovanú grafiku s dátumom svadby mien novomanželov a poďakovaním.“

keramické darčeky 

V posledných rokoch však stúpa záujem aj o exkluzívnejšie výrobky s náročnejším procesom výroby a tým sú keramické zvončeky. Ide o tvarovo klasický trojrozmerný zvonček, na ktorom sa cez vrchnú dierku uviaže taftová stuha do tvaru mašle, ktorá sa esteticky natvaruje a pristrihne, aby sa zladila s výrobkom.
Mladomanželia si väčšinou vyberajú bielo zlaté stuhy alebo sa rozhodujú podľa vlastného vkusu alebo svadobnej témy. Do vnútra sa cez stuhu prevlečie šnúrka s guličkou čím sa stane zvonček funkčný a pri pohyboch zo strany na stranu pekne zvoní.

Že ide o naozaj vzácny darček napovedá už samotná náročnosť jeho výroby. Naše výrobky sa lisujú alebo odlievajú ručne do špeciálnych foriem. Potom nasleduje fáza vysušovania, kedy produkt zbavujeme ostrých hrán.“ Následne ho manželia podrobia prvému výpalu, s cieľom získať požadovanú nasiakavosť črepu.

„Výrobok po prvom výpale namáčame do farebných glazúr, očistíme, vysušíme a opäť pálime. Následne sa na sklovitý povrch aplikuje trvalá, vysokotavná potlač. Po treťom, poslednom výpale sa potlač zataví pod sklovinu glazúry,“ vysvetľuje Milan.

svadba výročiaPrečítajte si tiež
Výročia svadby. Poznáte všetky ich názvy?

Na výber konečnej potlače pre svadobné magnetky alebo zvončeky je v ponuke viacero predvolených grafických návrhov a moderných obrázkov so svadobnou tematikou ako: zlaté alebo strieborné obrúčky, rôzne ležaté osmičky v tvare srdca či holubíc.
Práve glazúra sa postará o trvácnosť a odolnosť produktu a jej potlače. Dokonca je vďaka tomu produkt vhodný napríklad aj do umývačku riadku.

Ako pamiatka na životné jubileum

Hoci sú magnetky alebo zvončeky najčastejšie darom pre svadobných hostí, manželia Mezeiovci často vyrábajú personalizované keramické darčeky aj pre hostí na oslavy narodenín.
Či ide o ženu, muža, alebo deti, v ponuke máme už hotové námety, ktoré si môžu oslávenci doplniť rôznymi textami, menom, číslom jubilea, poďakovaním alebo citátom.

keramické darčeky

„Koncept, tvar a technológia sú v podstate rovnaké. Rozdielom je finálne prispôsobenie na základe požiadaviek klienta. Jubilanti si k číslu zvyknú pridať svoje krstné meno a jemný obrázok, ktorý ich charakterizuje. Napríklad kvietok.“  

keramické darčeky

Z narodeninových darčekov je najpredávanejší štvorlístok malý so stuhou, na ktorom sa dajú potlačiť lístky s dátumom narodenia alebo narodeninovej oslavy a nápisom „Ďakujem“. Na zadnej strane obsahujú výrobky silné magnetky, ktoré výborne držia na chladničke alebo iných kovových podkladoch.

Hostia si kvalitný darček môžu odniesť aj z krstín

A robiť darčeky na oslavu bábätka je asi najväčšia radosť. Ako hovorí Milan, na kvalitu výroby kladú veľký dôraz. Práve preto, aby sa ich produkty mohli dostať aj k detičkám.
Na výber máme bohatú nádielku grafík na tému krstiny ako rôzne obrysy roztomilých detí, anjelikov a pod. Zákazníci môžu zladiť dekor s farebnosťou glazúry a väčšinou si vyberajú ružové magnetky alebo zvončeky pre dievčatá a modré pre chlapcov.

keramické darčeky 

„Na výrobu keramických darčekov používame materiály, ktoré sú bezpečné a zdravotne nezávadné. Iba tak dokážeme tvoriť unikátne darčeky pre hostí každého veku,“ vysvetľuje šikovný remeselník.

Príležitosť, pri ktorej môžete niekoho obdarovať kvalitným produktom ale nemusí byť limitovaná iba vzácnym sviatkom. Manželia často vyrábajú darčeky napríklad aj pre žiakov na konci školského roka od triedneho učiteľa alebo učiteľky, pre deti do škôlky, spolužiakov na stretávku alebo pre kolegov z práce, zamestnancov vo firme s možnosťou využitia ako reklamné predmety. Pretože nejde o názov akcie, ale o to, že je výnimočná pre vás a chcete na ňu mať pamiatku.

keramické darčeky

Vraciame sa k tomu, čo je kvalitné a originálne

V dnešnom uponáhľanom živote sa našťastie čoraz častejšie snažíme spomaľovať. Vedome nakupovať od lokálnych slovenských výrobcov. Siahať po ručne vyrobených produktoch, ktorým sa niekto venoval s láskou a profesionálnou odbornosťou. A ktoré nebudeme musieť po mesiaci vyhodiť zničené.
Mať radšej menej, ale kvalitného a trvácneho. „Naša tvorba nie je sériová. Všetky výrobky sú ručne vyrobené na hrnčiarskom kruhu. Ručne lisované alebo odlievané. Pretože ich konečná kvalita bola pre nás vždy prioritou,“ uzatvára Milan.

keramické darčeky

keramické darčeky

keramické darčeky

 

TS, zdroj a foto: https://www.ika.sk/


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.