Vyrobte si vlastný lesk na pery. 3 super recepty

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Určite sa zhodneme, že pekné a zdravé ústa sú ozdobou každej tváre. Ale pokožka pier je výnimočne citlivá na vonkajšie podmienky, predovšetkým prírodné. Na intenzívne slnko, studený vietor a mráz reaguje tak, že sa stáva drsnou a suchou. Denne si nespočetnekrát obliznete pery a prikladáte na ne rôzne predmety (príbor, pohár, fľaša). Najlepším spôsobom na predchádzanie alebo zjemnenie negatívnych prejavov je používanie ošetrujúcich prípravkov. Chránia pred nežiaducim vplyvom nepríjemného počasia, ale liečia tiež zmeny, ktoré sa už objavili. A čo je lepšie ako domáci lesk na pery, ktorého výrobu máte pod kontrolou a naozaj viete, čo v ňom je? Máme pre vás tri super tipy.

 

3 tipy na domáci lesk na pery

Brusnicový lesk na pery

1 lyžica oleja zo sladkých mandlí
10 čerstvých plodov brusnice
1 lyžička medu

POSTUP: Dôkladne premiešané ingrediencie dáme do nádoby z varného skla umiestnenej nad väčšou nádobou s vriacou vodou (vodný kúpeľ), alebo ju dáme do mikrovlnnej rúry. Pomaly prihrievame, kým nezačne vrieť, potom jemne popučíme brusnice a dôkladne premiešame.
Zmes necháme približne 5 minút odstáť, potom scedíme cez husté sitko, aby sme odstránili všetky zvyšky plodov. Zamiešame a necháme vychladnúť.
Keď je zmes studená, premiestnime ju lyžičkou do čistej nádobky. Na pery rozotrieme malé množstvo. Čerstvé plody brusnice dodávajú tomuto lesku jemné sfarbenie a tiež prírodnú vôňu a chuť. Ak do vareného lesku pridáme lyžičku vazelíny, tak sa bude viac lesknúť na ústach.

Lesk na pery z brusnív má úžasnú chuť, vôňu a dodá vaším perám farbu:-)

Lesk na pery z brusnív má úžasnú chuť, vôňu a dodá vaším perám farbu:-)


Prečítajte si aj

Balzam na pery môže byť naozaj návykový.

Mandľový balzam na pery

1 lyžička rastlinného tuku na pečenie (margarín)
½ lyžičky ricínového oleja
½ lyžičky nastrúhaného včelieho vosku
½ lyžičky oleja zo sladkých mandlí
zopár kvapiek vitamínu E

POSTUP: Všetky ingrediencie dáme do nádoby z varného skla a pomaly, za stáleho miešania, zohrievame, kým sa tuk a včelí vosk celkom nerozpustia a necháme vychladnúť. Pripravený balzam preložíme lyžičkou do čistého téglika.
Tento prípravok účinne chráni pery pred vysušujúcim vetrom a vitamín E posilňuje účinnosť balzamu. Vďaka tomu si pery udržiavajú zdravý vzhľad a prirodzenú hydratáciu.

Mandľový lesk na pery.

Mandľový lesk na pery.

Čokoládový lesk na pery

1 a ½ lyžičky nastrúhaného kakaového masla
¼ lyžičky nastrúhanej čokolády
½ lyžičky oleja zo sladkých mandlí
zopár kvapiek vitamínu E

POSTUP: V hrnci (vo vodnom kúpeli) alebo v mikrovlnnej rúre pomaly zohrievame kakaové maslo, olej zo sladkých mandlí a vitamín E, kým sa všetky ingrediencie nerozpustia. Pridáme čokoládu a miešame, kým sa neroztopí a nespojí s ostatnými zložkami. Pripravený lesk nelejeme do malého téglika a necháme úplne vychladnúť. Dokonale vyživuje pokožku pier.

čokoládový lesk na pery

Cítiť na perách stále chuť čokolády…mňam:-)

Množstvo úžasných a praktických tipov i domácich receptov nájdete v knihe Krása z prírody.


Zdielať

About Author

Leave A Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.