Moderný plot v dizajne žalúzií. Poradíme kvalitné a dizajnové kúsky

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Žalúzie sú najpoužívanejším tienidlom v našich domácnostiach. Väčšinou, keď sa povie slovo žalúzie, predstavíme si plastové biele vnútorné žalúzie. Ich nepraktickosť tkvie hlavne v tom, že sa z nich zle utiera prach, ťažko sa za nimi umývajú okná a keď priamo svieti slnko do miestnosti, veľkú tmu urobiť teda nevedia.
Existujú však žalúzie, vďaka ktorým sa týmito problémami nemusíte trápiť. Naviac majú moderný vzhľad a dajú sa kombinovať aj s vašim oplotením, aby ste mohli docieliť jednotný dizajn exteriéru vášho domu. Na fotke vyššie vidíte moderný plot v dizajne žalúzií.

Predokenné vonkajšie žalúzie

Tento typ externých žalúzií sa stal moderným doplnkom, ktorý výborne plní svoj účel. Chráni vašu miestnosť pred poveternostnými nepriazňami, uchováva vaše okná čisté a zároveň si môžete dokonale regulovať svetlo podľa potreby. Na rozdiel od roliet si dokážete lamely žalúzií nastaviť tak, aby prepustili ideálne množstvo svetelných lúčov, čo u roliet samozrejme nie je možné. Preto sa stali veľmi populárnym okenným tienením nielen pri rodinných domoch ale aj na kancelárskych a iných budovách.

Okrem správneho tienenia chránia váš majetok. Pokiaľ odídete na dovolenku, alebo niekam na dlhší čas, stanú sa mrežami na vašich oknách. Väčšina lamiel vonkajších žalúzií je vyrobená z kvalitného hliníka, ktorá odolá nielen počasiu, ale aj nezvaným hosťom.
Keďže sú vyrobené z kovu, ich životnosť je mnohonásobne dlhšia než pri vnútorných žalúziách vyrobených z plastu. Ľahko sa čistia, pretože v exteriéri stačí, keď použijete hadicu s prúdom vody. Ovládať ich môžete ručne, ale pokiaľ máte chytrú domácnosť, je možné na ne inštalovať aj elektrický pohon.

Ak chcete docieliť maximálne pohodlie vo vašej domácnosti, použiť môžete vonkajšie senzory počasia, ktoré vám zabezpečia úplnú automatizáciu žalúzií. Tá vám pomôže pri ich manipulácii aj mimo domova.
Ak sa rapídne zmení počasie a vy nie ste doma a chcete žalúzie zatiahnuť alebo naopak chcete, aby behom vašej neprítomnosti pustili viac svetelných lúčov, stačí ich nastaviť vďaka aplikácii vo vašom telefóne ktorá umožňuje ich ovládanie aj na diaľku. Jednoducho, možností na ich ovládanie je viac a vy si môžete vybrať, ktorá vám najviac vyhovuje.

Predokenné hliníkové žalúzie 

Predokenné hliníkové žalúzie.

Moderný a praktický dizajn oplotenia

Pokiaľ si chcete zachovať jednotný dizajn exteriéru určite vyhľadajte plot v dizajnovom prevedení rovnakom ako sú vaše vonkajšie žalúzie. Ich výhoda nie je len vo vzhľade, ale tento plot je dostatočne vzdušný a vybrať si môžete lamely s rôznou veľkosťou medzier. Záleží na vás aký priehľadný má byť.
Tento typ oplotenia je obľúbenou novinkou a často sa s ním môžete stretnúť pri moderných stavbách. Je však vhodný na oplotenie akejkoľvek fasády. Jeho vlastnosti vám zaručia, že bude vyzerať dobre a naviac sa nebudete musieť o jeho údržbu každoročne starať.

Hliník, z ktorého je žaluziová plotová výplň vyrobená, je odolný voči poveternostným podmienkam a dokonca vám niektoré firmy ponúknu aj špeciálny náter, ktorý jeho odolnosť ešte znásobí. Vybrať si môžete akékoľvek farebné prevedenie, takže pokiaľ nemáte čas a náladu plot po niekoľkých rokoch znovu natierať, je pre vás výber kvalitného hliníkového oplotenia namieste.

Moderný hliníkový plot Aero 

Moderný hliníkový plot Aero.

Ploty od Novavisio

Hľadáte inšpiráciu pre moderné oplotenie vášho pozemku?
Odporúčame spoločnosť Novavisio. Ponúka realizáciu plotov podľa vašich predstáv. Vybrať si môžete z moderných kvalitných hliníkových plotov a brán, v niekoľkých dizajnových radách v priehľadnom aj nepriehľadnom prevedení.
Kombinácia typu a farebnej varianty žalúziového plotu je len na vás a samozrejme aj výsledný dizajn oplotenia. Hliník je chránený špeciálnou povrchovou úpravou, aby bola zaručená dlhá životnosť materiálu. Na vyhotovenie plota používajú výhradne nerezový materiál a keďže svojim výrobkom skutočne veria, ponúkajú záruku až na 5 rokov.

Obľúbený variant žalúziovej plotovej výplne je v poslednej dobe okenicový hliníkový plot NOVA125 a to práve vďaka vzhľadu žalúzií, ktorý je dnes veľmi obľúbený.
Môžete si vybrať buď nepriehľadný plot, kde sa lamely spájajú, alebo plot, ktorý má inštalované lamely s väčšími medzerami, ktoré vám zabezpečia priedušnosť oplotenia. Väčšinou je žiadaný v horizontálnom uložení, ale spoločnosť vám môže žalúziový plot inštalovať aj vertikálne. Rozmery okenicového oplotenia môžu dosahovať až 6000×6000 mm.
Aby bola pevnosť plotu dokonalá, používajú sa k jeho výrobe rôzne typy vystuženia, ktoré sú inštalované presne na mieru daného plotu.

Ak sa neviete rozhodnúť, ktoré oplotenie by bolo ideálne práve pre vás, môžete sa inšpirovať fotogalériou plotov a brán od spoločnosti Novavisio.
Stiahnite si tento katalóg.

moderný plot novavisio

Zdroj foto: FB Novavisio, Sunsystem.cz


Zdielať

About Author

Dana Bunová

Mám dlhoročné skúsenosti v marketingu na strane klienta, ako aj s prácou v reklamných agentúrach. Píšem o rôznych témach, oblastiach, ale najmä pre ženy.

Komentáre sú uzavreté.