Najkrajšie vianočné príbehy za dverami malého starobylého kníhkupectva

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Predstavte si nádherný historický Edinburg, priam centrum tejto škótskej metropoly, kde už obyčajné prechádzky spôsobujú radosť. A narazíte tam na čarovné kníhkupectvo, ktoré ukrýva mnohé tajomstvá a poklady.
Presne taký je príbeh Vianočné kníhkupectvo, v ktorom nechýba okrem sviatočnej atmosféry ani humor, troška napätia a milostný trojuholník. Navarte si horúcu čokoládu, usaďte sa pohodlne do svojho kresla a začítajte sa do vianočného príbehu.

Vianočné kníhkupectvo

Vianočné kníhkupectvoCarmen má skoro tridsať a už o školských čias pracuje v oddelení galantérie jedného obchodného domu v malom škótskom mestečku. Keď obchod zatvoria, Carmen sa vracia do svojej detskej izby u rodičov a má pocit, že zlyhala, že nič nedokázala a je na dne. Navyše má pred očami svoju staršiu sestru, ktorá je dokonalá – je to úspešná právnička, má tri (rozmaznané) deti a štvrté je na ceste. Pohodlne si žije v Edinburgu…

Paradoxne, práve snobská Sofia jej podá pomocnú ruku, No dobre, nie je to zámerne, ani nezištne a dokonca ani dobrovoľne. Viac-menej ju prinútila ich matka, ktorá chce, aby si sestry konečne k sebe našli cestu.
Carmen sa má ujať krachujúceho kníhkupectva, ktoré vlastní starý pán McCredie, jeden zo Sofiiných klientov. A do Vianoc musí podnik postaviť na nohy, čo je priam syzifovská úloha.

„Nie sú tu žiadne vianočné knihy!“ upozornila ju. „Idú Vianoce a nie sú tu žiadne vianočné knihy. Je to hlúpy obchod.“
Carmen bola náchylná súhlasiť s ňou.
„Myslíš, že by sme tu mali mať viac vianočných vecí?“
„Myslím, že by ste tu mali mať iba vianočné veci, nič iné,“ odpovedala Phoebe. „Hoci len tie nudné dospelácke.“

Kníhkupectvo stojí na nádhernom mieste v srdci historického Edinburgu, no už napohľad vyzerá zanedbane, zaprášene a nevábne. Napriek tomu má skryté čaro v podobe mnohých tajomstiev a pokladov.
Otázkou teraz je, či dokáže Carmen vdýchnuť tomuto kníhkupectvu nový život a prilákať do Vianoc ľudí, aby tam trávili čas a nakupovali knihy.
O Carmen a kníhkupectvo sa navyše začne zaujímať slávny a charizmatický autor…

 

Očarujúci a zábavný príbeh

Vianočné kníhkupectvo je ten pravý vianočný príbeh pre všetkých milovníkov kníh a čítania. Autorka doslova vyčarovala vianočnú atmosféru a to na mieste, kam chodíme my, knihomoli, najradšej. Je to príbeh plný odkazov na knihy; budete sa strácať v útrobách kníhkupectva, objavovať jeho zákutia a užívať si toto nádherné čítanie.
Dozviete sa všeličo o Škótsku, či o kvakeroch…

„Som kvaker. Usilujeme sa žiť…“ Mával okolo seba rukou, akoby hľadal ten správny výraz. „… s akousi… miernou gráciou. Každý deň. Aby sme nerobili rozruch alebo sa nevzrušovali.“
„Pretože ste neustále šťastní, akoby boli Vianoce?“ vyzvedala Phoebe neveriacky.
„To neviem,“ odvetil Oke. „No možno áno. Asi sa iba snažíme rozložiť si to nejako rovnomerne na celý rok.“

Srdečný a očarujúci príbeh, ktorý vám vlezie pod kožu a naplní vás vianočnou pohodou. Colganová krásne opisuje význam a dôležitosť rodiny, na ktorú by sme nemali zabúdať. A nemusí ísť len o rodinných príbuzných; o rodinu, do ktorej sme sa narodili… ale rodinu tiež vytvárame so spriaznenými ľuďmi. Tými, na ktorých nám záleží, ktorí nás podporujú a ktorým sme vždy nablízku aj my, keď to potrebujú. Jednoducho ľudia, ktorých milujeme…

slovenské vianocePrečítajte si tiež
Slovenské Vianoce majú mnoho podôb. Poznáte ich?

Foto: Grada, LepšíDeň.sk


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.