Najobľúbenejšie bytové klimatizácie 

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Výber klimatizácie býva pomerne zložitý proces. Hneď na úvod je potrebné sa zorientovať v rôznych pojmoch, výhodách, nevýhodách a jednotlivých funkciách konkrétnych modelov. To dá zabrať aj technicky zdatným. Čo však má robiť človek, ktorý doteraz vedel o klimatizácii len toľko, že mu do domácnosti privedie osviežujúci chladný vzduch?

 

Spokojnosť zákazníkov je najlepšia referencia

Aj vy by ste si radi zaobstarali jeden z modelov, no strácate sa v pojmoch a funkciách a neviete, ktorá klimatizácia by bola pre vás tá pravá? Pozrite sa na niekoľko konkrétnych modelov, ktoré sú u zákazníkov mimoriadne obľúbené. Môžu vám pomôcť s rozhodovaním pri výbere vhodnej klimatizačnej jednotky.

Kúpa klimatizácie je investícia, ktorú treba dobre zvážiť. Model, ktorý si vyberiete by vám mal bezproblémovo slúžiť niekoľko rokov. Každý zákazník má iné preferencie funkcií, ktorými by mala jeho klimatizačná jednotka disponovať. K výberu však treba pristupovať aj na základe presne stanovených technických parametrov.

Modely klimatizácií, ktoré sú aktuálne dostupné na trhu majú inteligentné funkcie, ktoré používateľovi nielen spríjemňujú bývanie ale aj zvyšujú kvalitu života. „Bez klimatizácie si už mnohí z nás nevedia vôbec predstaviť fungovanie, obzvlášť v dobe homeofficov. Môžeme s istotou povedať, že klimatizácie sa stávajú neodlúčiteľnou súčasťou domácnosti spolu s chladničkami, práčkami či umývačkami riadu,“ zhodujú sa odborníci zo ZSE.

Ak sa rozhodujete aká klíma do domu alebo bytu by bola pre vás tá pravá, pozrite si prehľad troch najpredávanejších klimatizácií od ZSE.

 

ikona zdvihnutý palecKlimatizácia ako dizajnový doplnok

najobľúbenejšie bytové klimatizácie

Medzi najobľúbenejší model patrí dizajnová klimatizácia značky Daikin. Vybrať si môžete až z 21 dizajnov, takže sa hodí do akéhokoľvek interiéru. Vďaka rôznym dekorom môže pôsobiť nenápadne a elegantne alebo naopak, ako moderný dizajnový doplnok. Dokáže vychladiť priestor s rozlohou 35m2. Je tichá ako šum padajúceho lístia, takže vás nebude rušiť pri práci či odpočinku.

Určite oceníte najmä Online Controller. Vďaka nej si môžete prostredníctvom aplikácie prepojiť váš smartfón s klimatizačným zariadením.  Aplikácia umožňuje ovládanie klimatizácie prakticky odkiaľkoľvek, kde je dostupné internetové pripojenie. Optimálnu teplotu v domácnosti si tak môžete pohodlne nastaviť už pred svojím príchodom. Samozrejmosťou sú kvalitné titániové a apatitové vzduchové filtre.

Riešenie ZSE Klima Bezstarosti 3,5 kW Daikin Dizajn môžete získať aj bez toho, aby ste obmedzili váš rodinný rozpočet. Táto klíma do bytu alebo domu môže byť vaša aj na splátky. Zložíte zálohu vo výške 200 EUR a ďalších šesť rokov platíte len minimálnu čiastku. S kúpou klimatizácie navyše získate u ZSE tri skvelé výhody:

  • Pravidelnú servisnú prehliadku 1 x ročne počas celého obdobia platnosti zmluvy.
  • Záruku počas celého obdobia platnosti zmluvy. Ak klimatizácia prestane fungovať, ZSE ju opraví alebo vymení za novú.
  • Elektrinu pre klimatizáciu celkom zadarmo pre zákazníkov ZSE na 1 rok. Ak ste odberateľ elektriny v objekte, kam bude klimatizácia inštalovaná získate zadarmo 300 kWh elektriny, čo je priemerná spotreba klimatizácie za rok.

 

ikona zdvihnutý palecJednoduchšie ovládanie ocenia starí rodičia

najobľúbenejšie bytové klimatizácie

Klimatizácia s jednoduchším ovládaním, len pomocou diaľkového ovládania, je obľúbená u tých, ktorí si nepotrpia na množstvo náročných funkcií. Môže byť napríklad vhodným a efektívnym darčekom pre starých rodičov, ktorí musia tráviť horúce letné dni vo svojich príbytkoch. Aké základné vlastnosti by mala mať klimatizačná jednotka vhodná pre seniorov?

  • Nenáročná na ovládanie.
  • Spoľahlivá a výkonná.
  • Minimalistický dizajn.

Tieto požiadavky vo všetkých bodoch spĺňa práve ZSE Klima Štandard 3,5 kW od značky Daikin.

Najjednoduchší spôsob ako ovládať a nastaviť klimatizáciu je použitie klasického diaľkového ovládania, ktoré je súčasťou každého zariadenia. Na to aby ste mohli meniť nastavenie klimatizácie musíte byť fyzicky prítomní v rovnakej miestnosti ako jednotka. Respektíve vo vzdialenosti, do ktorej signál diaľkového ovládania dosiahne. Seniorom toto riešenie plne vyhovuje a postačuje. Nie je potrebné ich zaťažovať množstvom ďalších funkcií, ktoré nevyužijú.

Daikin má naopak skvelú funkciu Comfort airflow. Vzduch je v tomto režime vyfukovaný nahor a v spolupráci so snímačom pohybu je nasmerovaný do oblasti, kde nie je zistený žiadny pohyb osôb. Takto sa dosiahne pohodlné prúdenie bez priameho kontaktu s osobami v miestnosti. Seniori, ktorí sú na prúdenie chladného vzduchu mimoriadne citliví si tak môžu užívať komfort príjemne chladnej domácnosti bez obáv z prievanu.

 

ikona zdvihnutý palecŠpičková klimatizácia pre celú rodinu

najobľúbenejšie bytové klimatizácie

Rodiny mimoriadne obľubujú špičkové klimatizácie s užitočnými inteligentnými funkciami, ktoré spríjemňujú bývanie. Toto ponúka riešenie ZSE Klima Komfort značky Samsung. Okrem mimoriadne kvalitného zariadenia získate od ZSE aj o 20 % nižšiu cenu za dodávku elektriny v mesiacoch júl a august až na 3 roky.

Klimatizácia Samsung je vďaka funkcii Good’sleep mimoriadne tichá. Okrem minimálnej hlučnosti zabezpečuje tento nočný režim aj nastavenie teploty, rýchlosť ventilátora a smer prietoku vzduchu, aby ste mali nerušený hlboký spánok. V porovnaní so štandardným režimom chladenia zároveň znižuje v noci spotrebu elektrickej energie až o 36 %.

Zariadenie je mimoriadne vhodné do domácnosti s menšími deťmi. Disponuje funkciou Wind-Free™, takže sa nebudete musieť obávať prúdenia hladného vzduchu. Samsung dokáže zabezpečiť príjemnú osviežujúcu atmosféru bez pocitu chladného prievanu v miestnosti. Chladný vzduch neprechádza priamo lamelami, ale sa jemne a rovnomerne šíri cez tisíce mikrootvorov v prednom paneli klimatizácie. Zariadenie automaticky reguluje teplotu a rýchlosť ventilátora, takže vám nebude príliš horúco ani zima.

ako vznikla klimatizácia?Prečítajte si tiež
Ako vznikla klimatizácia? Vďaka jednému smrteľnému ochoreniu…

Ak radi cestujete – alebo ste len vy a vaša rodine pracovne mimoriadne vyťažení -, určite si naplno vychutnáte možnosť nastaviť klimatizáciu pomocou aplikácie vo vašom smartfóne aj na diaľku. Funkcia SmartThings umožňuje prepojenie vášho smartfónu s klimatizačným zariadením. Klimatizáciu tak ovládate prakticky odkiaľkoľvek, kde je dostupné internetové pripojenie. Optimálnu teplotu v domácnosti si tak môžete nastaviť už pred svojím príchodom. Pomocou umelej inteligencie (Samsung Bixby, Apple Siri, Amazon Alexa alebo Google Asistant) zase môžete klimatizáciu ovládať hlasom z pohodlia vášho gauča alebo napríklad popri varení či vykonávaní inej činnosti.

Samozrejmosťou sú je aj pokročilá funkcia AI Auto Comfort, vďaka ktorej dokáže klimatizácia zaznamenať pohyb osôb v miestnosti. Okrem toho automaticky nastaví vhodný režim na základe naučených informácií o vašom spôsobe jej používania a vonkajších podmienok. Chladenie priestoru vás tak nijako neruší pri bežných činnostiach. Môžete v pokoji pracovať alebo odpočívať bez nepríjemného pocitu chladného vzduchu, ktorý prúdi okolo vás.

Nech si vyberiete ktorýkoľvek z modelov u ZSE si vždy vyberiete správne.

najobľúbenejšie bytové klimatizácie

— PR článok —
Foto: ZSE


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.