Tablety do umývačky riadu využijete aj inak. Tu je 5 tipov

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Takmer určite máte doma umývačku riadu a niekde vedľa aj škatuľu s tabletami. Viete však, že ich viete využiť aj inak ako na umývanie riadu? Že je to jedna z vecí, ktoré majú aj iné využite, než na čo sú pôvodne určené? Tablety do umývačky riadu nielenže dokonale vyčistia a prevoňajú práčku či záchod, ale poradia si aj so špinavou rúrou, pripáleninami, mastnotami a dokonca aj prinavrátia krásu nábytku z plastu. Pozrite si, na čo všeličo sa dajú tablety využiť.

A navyše – nemusíte už vyhadzovať peniaze za všakovaké čistiace prostriedky do domácnosti. Vyskúšajte radšej tablety, ktoré máte aj tak doma a neraz dokážu hotové zázraky! A pokiaľ nemyslíte iba na šetrnosť k peňaženke, ale aj k prírode, vyrobte si ich sami, podomácky. Ako na vec, nájdete v našom článku Vyrobte si tablety do umývačky. Lacno a zdravo

 

Čistá práčka zbavená vodného kameňa

bubon práčka tablety do umývačkyZnie to až neuveriteľne, ale dve tablety do umývačky riadu zbavia vašu práčku nečistôt a vodného kameňa. Postup je veľmi jednoduchý. Vezmite tablety, vhoďte ich do prázdneho bubna a zvoľte dlhší program s vysokou teplotou vody. Výsledkom bude nielen voňavá, ale aj čistá práčka bez vodného kameňa.

 

Voňavá toaleta

V kúpeľni ešte ostaneme. Tablety do umývačky možno využiť aj na vyčistenie záchoda a jeho nádržky na vodu. Ako na to?
Predtým, než pôjdete spať, umiestnite jednu tabletu do misy a nechajte ju pôsobiť celú noc. Druhú tabletu zas vložte do nádržky. Ráno sa vám naskytne pohľad na čistú a prevoňanú toaletu, ktorú je vtedy dobré ešte dočistiť WC kefou. Pokiaľ ide o nádržku, nebude v nej stopa po vodnom kameni.

ako ešte využiť tablety do umývačky

 

Rúra bez mastnoty

tablety do umývačkyPokiaľ ide o práce v domácnosti, nič azda neodkladáme viac, než odmasťovanie rúry na pečenie. Je to otrava a povedzme si na rovinu, aj poriadna fuška! Možno ste už hľadali návod, ako ju vyčistiť čo najrýchlejšie a najjednoduchšie. Navyše bez použitia agresívnych chemikálií… Ak ste nenašli vhodnú odpoveď, vyskúšajte spomenuté tablety do umývačky riadu.

Postup je nasledovný. Vezmite dve tablety, vložte ich napríklad do misky s malým množstvom teplej vody, a miešajte dovtedy, kým sa tablety nerozpustia a nevznikne vám hutná kašovitá konzistencia. S touto zmesou za použitia rukavíc a špongie pretrite vnútro rúry a po nanesení nechajte pôsobiť zhruba pätnásť minút. Následne vezmite vedro s čistou vodou a rúru pretierajte handričku či špongiou dovtedy, kým neodstránite všetky chemikálie.
Ak je vaša rúra veľmi znečistená, po pôsobení rozpustenej tablety v rúre vydrhnite špinu ešte kefkou alebo drôtenkou. Pôjde to už ľahko.

 

Dokonalý čistič výrobkov z plastu

Riady a nábytok z plastu sú síce praktické, no háčik je v tom, že z pohárov ťažko „vymyť“ aromatickejšie nápoje ako káva. A zo stoličiek a stolov sa zasa postupom času vytráca ich pôvodná farba, badať to najmä na bielej farbe.

Tu pomôže rovnaká „kaša“ z dvoch či troch tabliet a teplej vody, ako sme opísali pri čistení rúry. Po nanesení a pôsobení kašičky treba riad dôkladne opláchnuť vodou, prípadne ešte umyť saponátom. Vodou treba zmyť aj nábytok, prípadne iné produkty z platu, ktoré sa takýmto spôsobom rozhodnete vyčistiť. Ide o skvelý spôsob čistenia, ktorý vám môže byť užitočný po tom, ako sa rozhodnete zo záhrady či balkóna stiahnuť letné sedenie.

ako ešte využiť tablety do umývačky

 

Odolné škvrny na textile

Stáva sa to každému z nás. Vtedy, keď to najmenej potrebujeme, pristane na našom tričku či inom odeve mastná škvrna. Ako ju ale odstrániť bez poškodenia látky a farby?
Opäť pomôžu tablety do umývačky, a to tak, že všetky „zamastené“ textílie vložíte do bubna práčky spolu s jednou tabletou určenej do umývačky riadu. Potom už len stačí zvoliť dlhší prací program, ideálne s vyššou teplotou vody. Či už takto vyperiete utierky alebo šaty, po skončení budú zbavené všetkých mastnôt.

Foto: Lepsiden.sk, Unsplash.com


Zdielať

About Author

Veronika Oleňová

Láska k písaniu sa u mňa rozvinula na základnej škole. Dnes pôsobím ako redaktorka, ktorá má záľubu v lifestylových témach. Vo voľnom čase sa upínam najmä ku knihám, tie sú pre mňa nekonečnou studnicou prekvapení a zaujímavostí.

Komentáre sú uzavreté.