Jednoduché nápady na vytvorenie šťastného domova

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Nielen štúdie, ale aj skúsenosti a prax ukazujú, že vynikajúce rekonštrukcie a dokonalá čistota v domácnosti vôbec nie sú zárukou toho, že vám tu bude vždy príjemne. Pohodlie spočíva spravidla v malých detailoch. Ale ktoré to sú?

Ak sa vám domáce prostredie zdá čoraz depresívnejšie a chcete tráviť doma čo najmenej času, je zrejme najlepší čas na nudnom interiéri niečo zmeniť. Poradíme vám, ako vytvoriť v dome atmosféru šťastia a zmeniť ju na stály zdroj pozitivity bez veľkých hmotných investícií.

 

Pokúste sa pohrať s farbami

Ako všetci vieme, farba je jedným z hlavných faktorov, ktoré ovplyvňujú náladu človeka. Vedci z univerzity v Amsterdame dokonca identifikovali dve základné farby vyvolávajúce šťastie: zelenú a žltú. Samozrejme, nie je vôbec potrebné zdobiť celý dom v tejto farebnej palete. Natrieť jednu stenu vhodným odtieňom v miestnosti, v ktorej trávite najviac svojho času určite postačí. O funkčnosť týchto priestorov sa potom postará moderné kovanie BLUM.

Pridajte rastliny

Nemusí to byť celá botanická záhrada, ale pár kúskov vám náladu určite zlepší. Ale pozor. Bez ohľadu na to, ako prirodzene umelé kvety vyzerajú, o pozitívne emócie sa moc nepostarajú. Okrem krásnej zelene izbové rastliny navyše dobre absorbujú negatívnu energiu a čistia vzduch.

izbové rastliny - 8 najčastejších problémovPrečítajte si tiež
Izbové rastliny. 8 najčastejších problémov a ich riešenia.

 

Využite silu textílií

Dizajn interiéru je odrazom vnútorného sveta človeka, jeho individuálneho a životného štýlu. Interiér je schopný ovplyvniť náladu a emocionálny stav človeka. Bytový textil vám v tom pomôže. Vo forme závesov, vankúšov alebo kobercov. Textil dokáže vylepšiť atmosféru aj toho naj zdržanlivejšieho interiéru, oživiť váš domov, dodať mu správne pocity a navodiť potrebnú náladu. Vytvára v dome alebo byte atmosféru útulnosti, tepla a pohodlia.

Odstráňte nepotrebné veci

Nadmerné predmety v interiéri môžu byť stresujúce. Snažte sa preto zariadiť si svoj životný priestor v minimalistickom štýle, pretože veľa vecí vytvára pocit preplnenosti a neporiadku. Zbavte okno závesov a záclon a použite na jeho dekoráciu a tienenie inteligentné plissé rolety. Všetky malé detaily, ako sú knihy rozptýlené na stole alebo oblečenie, môžu byť skryté v skrini. Možno vďaka tomu zistíte, že máte oveľa viac voľného miesta, ako ste si doteraz mysleli.

— PR článok —
Foto: Unsplash


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.