Nemčina ako druhý jazyk? Jednoznačné “Ja wohl”

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Budúcnosť našich detí je závislá od mnohých faktorov. Vzdelanie však patrí k tým najdôležitejším. Nie je ale isté, či to, ktoré sa im dostáva v našich školách, postačuje na  bezproblémovú prípravu do reálneho života. Aj preto bude lepšie, ak im v tomto smere už dnes pomôžete a zaistíte bezstarostnú budúcnosť.
Postaráte sa tak o ich krajšie zajtrajšky a realitu, na ktorú budú dobre pripravené doplnkovým vzdelaním, ktoré je často realizované zábavnou, originálnou a úplne inou formou akú poznáte z bežných štátnych vzdelávacích inštitúcií.

 

Prečo je doplnkové cudzojazyčné vzdelanie tak dôležité?

Každý jeden deň je úplne iný, svet sa za posledné roky veľmi mení. Nepríjemné na tom je, že tieto zmeny prebiehajú pomerne rýchlym tempom, ktorému nie všetci stíhajú. Nie každý sa predsa  dokáže tak dobre a jednoducho prispôsobiť a žiť v súlade s novým svetom.

Dodatočné a určite aj cudzojazyčné vzdelanie by ale mohlo túto bariéru odstrániť a situáciu vyriešiť. So znalosťou cudzieho jazyka to vy aj vaše deti budete mať predsa vo viacerých smeroch v živote o niečo lepšie.

Nespoliehajte sa však iba na jednu možnosť a doprajte sebe aj vašim deťom toho oveľa viac. Nikdy predsa neviete, kedy vám začne už jednoduché doučovanie nemčiny prinášať prvé ovocie.

nemčina od volis academy

 

Vyskúšajte online kurzy nemčiny

Anglický jazyk je v dnešnej modernej dobe dôležitý nielen preto, že sa s ním dohovoríte takmer na celom svete, ale aj pre získanie rôznych príležitostí  počas cestovania, v práci alebo voľnom čase.

Ani pozícia nemčiny však nie je v celosvetovom rebríčku obľúbenosti a dôležitosti na poslednom mieste. Naopak, nielen u nás jej patrí čestné druhé miesto. Z celosvetového pohľadu je zároveň zaradená do rebríčka desiatich najbežnejších jazykov a v 7 krajinách sa dokonca považuje nemecký jazyk za úradný.

Nemecký jazyk bol a stále v mnohých smeroch aj je považovaný tiež za „jazyk špičkových technológií“ a hrdo patrí k jedným z pracovných jazykov Európskej únie. Nehovoriac o tom, že nemecká výslovnosť je pre mnohých tiež oveľa ľahšia ako tá anglická, takže ani online kurzy z nemčiny by vám a vašim deťom nemali robiť najmenšie problémy.

Žijeme v informačnom veku, v ktorom má schopnosť vyhľadávať a spracovávať dôležité  informácie veľký význam. A nakoľko je obrovské množstvo týchto zdrojov dostupných práve v cudzom jazyku, jeho znalosťou a aktívnym používaním sa môže  človek, a teda aj vaše deti, pokroku prispôsobiť oveľa ľahšie.

zlepšite si pasívnu angličtinuPrečítajte si tiež
7 skvelých tipov, ako si zlepšiť pasívnu angličtinu.

 

Týka sa to aj najmenších

Pokiaľ si myslíte, že doučovanie viacerých cudzích jazykov je iba vecou dospievajúcich detí, mýlite sa. Ak to podceníte, nemôžete sa spoliehať, že na vysokej škole to študentov, a teda vaše deti, pedagógovia doučia. Tu si musia študenti doteraz nadobudnuté cudzojazyčné vedomosti zo strednej školy alebo gymnázia nie vylepšiť, ale vedieť uplatniť v konkrétnom odbore.

Ako však ukazuje prax, nie je to s úrovňou znalostí cudzieho jazyka detí tak dobré, ako by sme si predstavovali. Za čo možno môže aj spôsob štúdia, málo času na precvičenie a používanie jazyka v praxi.

Pokiaľ však začnete na budúcnosť detí v tomto smere myslieť skôr a nebudete sa spoliehať, že im iba škola dá ten najlepší základ, môžu byť výsledky a šanca na úspech omnoho lepšie. Začnite preto s tým hneď .

nemčina od volis academy

 

Volis Academy pomôže vám aj deťom

Už po narodení je dieťa schopné vnímať mnohé informácie oveľa lepšie ako v neskoršom veku. Môžu za to rýchlo sa vyvíjajúce mozgové prepojenia, ktorých vznik od narodenia do predškolského veku vrcholí.

Znamená to, že vnemy okolia, kam môžu vďaka vám alebo doučovaniu patriť aj cudzie slovíčka v nemčine alebo anglickom jazyku, sú absorbované centrálnou nervovou sústavou dieťaťa rovnako dobre ako materinský jazyk. Takže aj ten cudzí si osvojí rovnako rýchlo a bez najmenších problémov. Dôležité však je, aby bol súčasťou jeho života.

Samozrejme, záťaž by mala byť primeraná veku a postupne sa zvyšovať. Nikdy ale neurobíte krok vedľa, ak začnete pri hre alebo komunikácií s dieťaťom sem tam používať cudzí jazyk, čo v konečnom dôsledku prospeje aj vám. Časom sa dá predsa všetko vylepšiť jednoduchým doučovaním.

Tak na to myslite a využite voľné dni na svoje aj zdokonalenie vedomostí vašich potomkov, ktorí to budú mať nielen s angličtinou, ale aj s nemčinou v živote oveľa ľahšie.
V prípade vášho záujmu sa viac dozviete a dôležité info nájdete na stránke jazykovej školy Volis Academy.

— PR článok —
Foto: Volis academy


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.