Ovládanie domu pomocou aplikácií. O čo všetko sa dokáže postarať smart domácnosť?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Inteligentná, čiže smart domácnosť sa postará takmer o všetko, čo si budete želať, aby sa vo vašom domove udialo. Pomocou prvkov domácej automatizácie si môžete nastaviť pravidelné rituály, vďaka čomu získate voľný čas navyše. Dokáže tiež pomôcť s operatívnymi situáciami na diaľku, čo oceníte najmä vtedy, keď si nebudete vedieť spomenúť, či ste pred odchodom z domu vytiahli žehličku zo zástrčky 🙂

 

Ako možno tieto operácie ovládať?

Jedným z najčastejších spôsobov, ako si nastaviť a spravovať automatické procesy jednotlivých inteligentných spotrebičov, je používanie aplikácií. Ich prehľadnejšie zobrazenie, v porovnaní s mobilným telefónom, ponúka spravidla väčší displej tabletu. Obal na tablet by sa mal preto stať neoddeliteľnou súčasťou tohto zariadenia, ktoré teraz vo svojom vnútri skrýva automatické funkcie vášho kráľovstva.

K niektorým inteligentným spotrebičom dostanete aplikáciu, ktorú je s nimi možné spárovať, iné si môžete pridať do zabudovaných aplikácií vo vašom smartfóne. V prípade iPhonu hovoríme o aplikácii Domácnosť, no a v prípade konkurenčných smartfónov z dielne Samsung použite aplikáciu SmartThings.

inteligentná smart domácnosť

 

Príjemné rána v inteligentnej domácnosti

Len si to predstavte. V lete vás zobudí príval slnečného svetla po automatickom odtiahnutí závesov, v zime sa budete pomaly prebúdzať vďaka inteligentným žiarovkám a možnosti simulácie slnečného svitu. Budiť sa budete, samozrejme, za príjemnej melódie vychádzajúcej z automaticky zapnutého rádia, ktoré sa po prebudení prepne na váš obľúbený podcast k rannej hygiene.

Vaše kroky budú teda smerovať do kúpeľne, kde vám inteligentné zrkadlo okrem aktuálneho času a dátumu premietne aj predpoveď počasia. To vám neskôr zjednoduší výber ideálneho outfitu na dnešný deň. Vďaka aplikácii k inteligentnej zubnej kefke nevynecháte ani milimeter svojej ústnej dutiny, a tak sa budete môcť bez obáv vrhnúť na čerstvo namletú kávu pripravenú automaticky vďaka kávovaru pripojeného k vašej smart domácnosti.

Tento scenár už dávno nie je len sci-fi predstavou bývania z budúcnosti, ale inteligentnou realitou zefektívňujúcou čas každého obyvateľa príbytku.

inteligentná smart domácnosť

 

Domov, ktorý sa vie o seba postarať

Jednou z najväčších výhod inteligentnej domácnosti je fakt, že aj v čase vašej neprítomnosti dokáže samostatne fungovať podľa prednastavených kritérií. Počas vášho pracovného času tak môžete mať vďaka smart zariadeniam povysávané, poumývané či opranú, prípadne vysušenú bielizeň. Samozrejmosťou je aj automatické zapínanie umývačky po vašom odchode, ktorú oddnes nebudete musieť počúvať pracovať po nociach.

Kto by to bol povedal, že inteligentne zariadená domácnosť vám pomôže aj počas neplánovaného nákupu po ceste z práce. Keď sa ani za svet neviete rozpamätať, či vám práve dochádzajú vajíčka, syr alebo šunka, stačí si otvoriť aplikáciu chladničky so zabudovanou kamerou. Tam uvidíte aktuálny stav zásob bez toho, aby ste telefonátmi zaťažovali ďalších členov domácnosti.

Tu však inteligentná domácnosť ani zďaleka nekončí. Automaticky dokáže fungovať takmer nespočetné množstvo smart spotrebičov, a to od rekuperačných a vykurovacích systémov, cez kúrenie a kontrolu spotreby až po domáce miniskleníky, vďaka ktorým budete mať v zásobe vždy čerstvé bylinky.

inteligentná smart domácnosť

— PR článok —
Foto: Pexels.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.