Osvetlite záhradu a buďte ekologický. Stavte na solárne lampy

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Osvetliť záhradu sa môže javiť ako jednoduchá práca, no nie je to celkom tak. Treba myslieť na to, aký typ osvetlenia bude najvhodnejší a ako byť ekologický a úsporný. S dobrým osvetlením totiž viete aj ušetriť.
Správne osvetlenie vám na záhrade vytvorí úplne inú atmosféru. Zároveň je praktické a slúži na orientáciu, ale aj ochranu v prípade, že zvolíte svetlá s pohybovým senzorom. Veľmi populárne sú dnes solárne lampy. Práve tie nepotrebujú zložité zavádzanie elektriny do záhrady. Sú jednoduché, často prenosné a navyše ekologické.

 

Typ vonkajšieho osvetlenia

záhradné solárne lampyPred samotným výberom lampy si zvoľte, aký typ svietidla chcete využiť. To sa bude odvíjať od jeho umiestnenia. Čiže vyberať si môžete závesné, nástenné, záhradné alebo solárne lampy.

  • Závesné svietidlá – využijete ich najmä pri vchodoch alebo v prístreškoch, pergolách či na niektorých terasách. Výhodou je, že zavesené svietidlo nezaberie priestor.
  • Nástenné svietidlá – nezasahujú príliš do priestoru a majú širokú škálu dizajnov. Najlepšie ich využijete v priestoroch posedenia. Môžu disponovať aj pohybovým senzorom.
  • Solárne svietidlá – nespornou výhodou je to, že nespotrebovávajú žiadnu energiu a rozžiaria záhradu alebo vytvoria atmosféru pre záhradnú párty. Ideálne sú solárne lampy s pohybovým senzorom alebo záhradné solárne LED lampy.
  • Záhradné svietidlá – ideálna voľba na osvetlenie záhradnej cesty a okolia domu. Často sú v podobe stĺpikov, svietidiel alebo kovových zapichovacích lámp. Výhodou je veľmi ľahká manipulácia.

 

Prečo zvoliť solárne lampy?

Solárne lampy sú na záhradách stále populárnejšie. Majú široké využitie a hlavnou výhodou je to, že zdrojom energie je slnko, vďaka čomu ušetríme za energie. Aké sú ďalšie výhody?

1. Malé a prenosné – ľahko ich môžete premiestniť na iné miesto a osvetliť tak inú časť záhrady. Ich veľkosť je vhodná aj na stanovanie, kempovanie alebo rybolov. Solárne lampy alebo baterky môžu slúžiť aj ako externý zdroj, napríklad pre nabitie mobilu.
2. Dizajn – nie sú len funkčné, ale aj dobre vyzerajú. Technológie a dizajn idú ruka v ruke a vy si môžete vyberať z množstva rôznych variant.
3. Funkčnosť – solárna lampa osvetlí malý aj väčší priestor. Svietidlo môže byť aj na tienistom mieste a solárny panel vzdialený a pripojený káblom.
4. Vytvorenie atmosféry – záhradné solárne lampy dokážu vytvoriť na záhrade skvelú atmosféru aj v noci a zmeniť tak charakter záhrady. A nepotrebujete na to ani ťahať žiadne káble a rozvody cez celú záhradu.

ako si vyčistiť kuchyňuPrečítajte si tiež
Praktické tipy, ako si vyčistiť kuchyňu od zbytočností.

Solárne lampy sú skvelou voľbou pre osvetlenie vašej záhrady a okolia domu. Navyše k tomu nepotrebujete ani zháňať elektrikára a rozkopať polovicu záhrady. Solárne lampy sú ekologické, úsporné a vďaka jednoduchému premiestňovaniu môžete lampy posúvať na rôzne miesta v záhrade. Ak vám nebude vyhovovať jedno miesto, jednoducho lampu zoberiete a premiestnite inam.
Nemusíte sa ani báť o bezpečnosť. Vďaka nízkemu napätiu nie sú nebezpečné ani pre deti ani pre domácich miláčikov. Stačí len vybrať dizajn, ktorý sa vám páči a nechať solárnu lampu pracovať.

— PR článok —


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.