Podľa čoho vyberať cestovný kufor

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Obdobie posledných mesiacov možno nie je práve tým najideálnejším pre plánovanie dovoleniek či iných cestovateľských aktivít. No možno práve teraz je ten pravý čas na výber toho správneho cestovného kufra. Podľa čoho si vyberať a na čo myslieť, aby bol cestovný kufor kvalitný a ideálny na vašu cestu?

 

Priveľa kritérií nám výber neuľahčuje

Cestovný kufor zvyčajne nie je záležitosťou jednej sezóny. Vzhľadom na jeho účel a využitie by nám mal spoľahlivo poslúžiť aj opakovane, teda aj niekoľko rokov. A keď sme už spomenuli jeho účel, nezabúdajme, že práve ten by mal byť pri výbere cestovného kufra kritériom, od ktorého sa budeme odrážať.
Iné požiadavky na batožinu máme, ak plánujeme časté krátke cesty lietadlom či iným typom dopravy, a iné, ak sa potrebujeme pobaliť raz či dvakrát do roka na dlhšiu rodinnú dovolenku. Pri cestovaní lietadlom sme navyše veľmi prísne limitovaní aj pravidlami jednotlivých leteckých spoločností, čo môže kritériá výberu ešte viac komplikovať.

Keď sa úspešne prelúskame týmto podstatným pri výbere cestovného kufra, čaká nás o niečo príjemnejšie rozhodovanie. Dizajn, materiály, funkcie či doplnky kufrov sú však pri výbere rovnako dôležité, a preto sa im oplatí venovať rovnakú pozornosť.
Materiál cestovného kufra je rozhodujúcim kritériom z pohľadu jeho údržby, ale tiež odolnosti a pevnosti, kým dizajnová stránka už len vystihuje náš vkus či zmysel pre estetiku. Materiál a doplnkové funkcie cestovného kufra už len zvyšujú komfort jeho užívania, bezpečnosť a, povedzme si úprimne, aj jeho cenu.

čo si zbaliť na dovolenkuPrečítajte si tiež
Čo si zbaliť na dovolenku? Tu je kompletný zoznam!

 

Textilný, škrupinový či len príručný? Otázok je stále veľa…

Materiál cestovného kufra má vplyv nielen na jeho dizajn, ale odrazí sa aj na následnej údržbe, cene či životnosti. Aj v tomto prípade však záleží na tom, ako často budeme svoj kufor využívať. Pokiaľ sme len občasní cestovatelia a nechceme do kúpy kufra investovať neprimerane vysokú sumu, textilný kufor bude pre nás tou najlepšou voľbou. Je pevný, dostatočne odolný, inovatívne zloženie materiálov je jednoduché na údržbu, takže bez najmenších problémov zvládne cestu vlakom, autom či autobusom. Textilné kufre však nie sú tou najlepšou voľbou na časté cestovanie lietadlom. Výnimkou sú príručné kufre, ktoré nám robia spoločnosť pod sedadlom či v úložnom priestore.

ako si vybrať cestovný kufor

Škrupinové kufre vyrobené z rôznych druhov plastu, napr. polykarbonátu či ABS plastu, sú na rozdiel od textilných oveľa odolnejšie voči mechanickému poškodeniu, vode alebo poškriabaniu. Menšou nevýhodou je ich hmotnosť, ktorá je vyššia v porovnaní s kuframi textilnými. Aj tento malý nedostatok však vyriešia kvalitné kolieska či teleskopická rukoväť pre jednoduchšiu manipuláciu.

Cestovný kufor ja dobré vyberať s nadhľadom a vyhnúť sa aktuálnym módnym vlnám či výstrelkom. Vďaka vysokej kvalite materiálov sú súčasné kufre natoľko odolné, že aj po niekoľkoročnom používaní budú stále vyzerať ako nové. Investícia, ktorú sme ochotní investovať do takéhoto kvalitného kufra, sa nám teda určite oplatí.

— PR článok —
Foto: Samdex.sk


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.