Pohodlné cestovanie. Aké vlastnosti auta sú ideálne?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

V súčasnej dobe sa automobilky predbiehajú v inováciách každého jedného vozidla, aby zabezpečili skutočne pohodlné cestovanie. V automobilovom priemysle je to samozrejmosťou a asi najväčším predpokladom, že vývoj ide dopredu veľmi rýchlo. Je to tiež súčasť konkurenčného boja, ktorý je na Slovensku naozaj veľký. Veď všetci poznáme výroky, že Slovensko je v prepočte vyrobených áut na konkrétne množstvo ľudí na popredných priečkach.

Dôvodom však nie je vysoký dopyt Slovákov, ale export do zahraničia a výhodné podmienky pre konkrétne automobilky pri výrobe vozidiel. Aj preto sú nároky na vozidlá také vysoké, pretože kupujúci v zahraničí očakávajú najvyššiu kvalitu svojho auta. Bezpečnosť, bezporuchovosť a pohodlie na prvom mieste.

 

Nie je to len o aute

No aj u nás sa stáva auto neoddeliteľnou súčasťou života mnohých ľudí. Preprava na väčšie vzdialenosti a komfort, ktorý si pri jazde môže vodič užiť je asi hlavným dôvodom pre jeho kúpu. Aby bolo cestovanie pohodlné, musí byť zaistená kvalitná infraštruktúra a samozrejme, že je nutné vlastniť aj vhodné vozidlo s požadovanými vlastnosťami. Pokiaľ sa k tomu pridá aj spôsob jazdy šoféra, ktorý mu je vlastný z absolvovaných kondičných jázd v autoškole, je všetko v poriadku.

 

Pohodlné cestovanie

Najmä pred dovolenkovou sezónu myslíme viac na pohodlné cestovanie. V prvom rade sa pred dlhšou cestou vyplatí dať auto skontrolovať v servise. Ak máte ojazdené auto a nechodíte na pravidelné prehliadky, nechajte si doplniť olej, brzdovú a chladiacu kvapalinu, skontrolovať svetlá a ich nastavenie. Dajte si prípadne vymeniť letnú zmes do ostrekovačov, ak ste tak už dávno nespravili.
Dôležitá je aj vizuálna kontrola pneumatík, stav vzorky a viditeľné chyby. Osobitnú pozornosť si zaslúži ich natlakovanie – pri plne naloženom aute by mali byť nahustené viac, pri prázdnom menej. Podhustené pneumatiky sa rýchlejšie opotrebovávajú a zbytočne zvyšujú spotrebu auta v dôsledku väčšieho valivého odporu a zhoršenia jazdných vlastností.

nevoľnosť v aute pohodlné cestovaniePrečítajte si tiež
Nevoľnosť v aute? Vracanie? Takto tomu predídete.

Jazdný zážitok vďaka dobrej výbave

V niektorých prípadoch je dôležitá aj ľahkosť ovládania automobilu, ktorá podporuje samotný jazdný zážitok. Hmotnosť automobilu a vybavenie karosérie a interiéru.
Takéto vlastnosti sú dnes základom tých najmodernejších značiek. Samozrejme, že v niektorých prípadoch si môžete celú výbavu ešte vyšperkovať vlastným výberom deflektorov, ktoré celý zážitok z jazdy len umocnia.

 

Dizajn a karoséria

Predajcovia sa snažia nalákať na kúpu automobilu aj mladšie generácie, ktoré to možno z finančných dôvodov ešte zvažujú. Veľmi často sa preto automobilky orientujú aj na samotnú veľkosť auta, ktorá je pri tých menších vozidlách výhodná pre nenáročnú jazdu mestom. Dôležitý je aj dizajn svetiel, vzhľad karosérie a v interiéri to môže byť využitie gumených rohoží, ktoré sa postarajú o väčší a lepší poriadok v ňom.

Novinkou pri dnešných autách sú aj zabudované aplikácie v palubnom počítači, navigácia a samozrejme ich ovládanie pomocou mobilného telefónu. Spolu s výkonom a pohonom kolies sú to tie základné požiadavky, ktoré by malo dnešné auto pre pohodlnú jazdu spĺňať.

— PR správa —


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.