Potrebujete súkromie? Vyskúšajte moderné a originálne tienenie

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Svetlo je pre človeka prirodzená a základná podmienka na život. Navyše sú slnečné lúče zdrojom dnes nevyhnutného vitamínu D, ktorý veľmi dobre bojuje s vírusmi. Načerpať ale jeho pozitívne účinky je najlepšie na čerstvom vzduchu priamo v prírode a na prechádzke. Doma nám, naopak, nadmerné žiarenie môže spôsobovať diskomfort, ktorého sa zbaviť nie je vždy tak jednoduché.

Neplatí to ale za podmienok, ak máte na oknách nainštalované kvalitné tienenie. O tom najlepšom, ktoré aktuálne „valcuje trhy“ si v našom článku niečo málo povieme.

 

Prečo zvoliť látkové rolety?

Každý z nás chce, aby jeho domov vyzeral moderne a štýlovo. Látkové rolety vám v tom môžu veľmi dobre pomôcť. Dokonale dopĺňajú interiér a slúžia ako dekorácia každej jednej miestnosti.

Moderné látkové rolety sú esteticky atraktívne, môžu mať akúkoľvek farbu a vzor. Sú praktické a trvanlivé, na slnku nevyblednú, nevyžadujú si umývanie, zachovávajú si svoje vlastnosti po celú dobu prevádzky.

Prakticky nezaberajú žiadny priestor, o čom sa nedá hovoriť pri záclonách. To je dôležité najmä v malých miestnostiach, kde závesy vizuálne tvoria časť objemu okna. Okrem toho sa dajú vo veľkých miestnostiach používať v spojení s klasickými závesmi, čo interiéru s pevnými posuvnými dverami dodáva správnu integritu.

 

Pergola – dekoratívny prvok alebo funkčný dizajn

Ak ste sa predsa len rozhodli z interiéru vybehnúť na záhradu, ani tu sa nezaobídete bez kvalitného tienenia. Problém je, že nájsť doplnok, ktorý by ladil s krásou prírody, nie je vždy jednoduché. A predsa. Záhradná pergola sa ponúka ako originálne riešenie.

Pergola je jedným z tradičných prvkov záhradného dizajnu. Je to ľahká konštrukcia na zvislých podperách z materiálu, ktorý musí zároveň aj niečo vydržať. Hlavým znakom pergoly je strešná konštrukcia, nie pevná, ale prelamovaná, tvorená rovnobežnými prvkami alebo prierezmi.
Napriek tomu, že je to možno trocha archaický doplnok, získava si späť svoju popularitu. Navyše sa pri jej inštalácii čoraz častejšie používajú moderné materiály, takže je v harmónii so zvyškom prvkov krajinného dizajnu.

Nech už sa ale rozhodnete pre akýkoľvek typ tienenia, myslite na jeho kvalitu a vlastnosti, vďaka čomu si ho budete môcť užívať nie len jednu sezónu.

pergola - originálne tienenie

— PR článok —
Foto: Pixabay.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.