Ako vybrať správne krmivo, ak sa staráte o domáce zvieratko?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Zloženie a trieda suchého krmiva, veľkosť psa, jeho vek, plemeno, prítomnosť alebo neprítomnosť chorôb – to všetko určuje výber jedla. Správne krmivo má priaznivý vplyv na vzhľad, pohodu a správanie psa: zlepšuje sa jeho metabolizmus, zvyšuje pohyblivosť, vitalita a nálada, srsť je hladšia, hustejšia a jasnejšia.

To všetko je kvalitné krmivo pre psov, ktoré dnes vaši domáci miláčikovia potrebujú viac ako inokedy. Ani im nerobí dobre domáca karanténa a obmedzený pohyb na čerstvom vzduchu. Preto,  okrem prechádzok, môže byť práve správne zloženie týchto krmív jednou z ciest, ako prekonať všetky negatívne situácie.

 

Zloženie a trieda krmiva

V prvom rade treba povedať, že suché krmivo pre psov je rozdelené do niekoľkých skupín, ktoré sa líšia cenou, účinkom a zložením. Je to obsah a cena, ktoré rozlišujú medzi jednotlivými triedami.

Najlacnejším produktom je také krmivo, ktoré sa skladá z najlacnejších zložiek. V takýchto krmivách prevládajú v zložení najmä obilniny: kukurica, ryža, jačmeň a iné plodiny. Takéto suché krmivá často obsahujú aj sóju, špeciálne spracovanie a výrobu potravín a aromatické prísady.

V ekonomickej triede krmiva je veľmi málo mäsa a má nízku kvalitu, čo vysvetľuje jeho nízke náklady. Jednoznačným plusom krmív v ekonomickej triede sú tak len ich nízke náklady.

Pokiaľ ale chcete, aby sa váš psík cítil dobre nielen na čerstvom vzduchu, ale zvládal aj pobyt v interiéri a novej vinylovej podlahe, musíte mu dať len to najlepšie krmivo!

havkáč a správne krmivo

 

Zloženie a vlastnosti najvyššej triedy

Krmivá najvyššej triedy predstavujú výrobok, ktorý má iba to najlepšie mäso s prídavkom zeleniny a ovocia a vysoko kvalitných obilnín. Používa hovädzie, jahňacie, kačacie a iné druhy mäsa vysokej kvality.
Celostné krmivá tejto triedy obsahujú optimálny komplex minerálov vybraných pre psy v závislosti od veku a dokonca od plemena, ktoré zabraňuje chorobám kostí, obličiek, genitourinárneho a kardiovaskulárneho systému.
Neobsahuje farbivá, lacné plnivá, arómy a iné škodlivé látky. Jedná sa o úplne prírodný produkt, ktorý je pre vášho štvornohého miláčika naozaj najlepší.

pes je guruPrečítajte si tiež
Váš pes vás môže naučiť, ako môžete žiť ešte lepšie.

 

Vek psa a správne krmivo

Za zmienku tiež stojí, že pes potrebuje inú diétu v závislosti od svojho veku. Napríklad šteňa, ktoré potrebuje na vývoj a rast bielkoviny a mikroelementy, by sa nemalo kŕmiť rovnakým spôsobom ako dospelý a najmä starší pes, ktorého výživa by sa už mala prispôsobovať na prevenciu alebo prítomnosť rôznych chorôb.
Mnoho výrobcov to zohľadňuje pri vytváraní krmív s najlepšou rovnováhou látok pre každú vekovú kategóriu.

Ak ste si nového psíka ešte len zadovážili, vyberajte mu len prémiové granule pre šteniatka. Ich   zloženie sa zvažuje s ohľadom na ich vek a pomáha udržiavať zdravie a stabilný rast.
Pri staršom psovi zasa myslite na možnú prevenciu a ochorenia, ktorým výberom správneho krmiva môžete veľmi jednoducho predísť.

— PR článok —
Foto:  Unsplash.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.