Zdravý domov, ktorý vám zaistí lepšiu budúcnosť

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Naše pohodlie a budúcnosť sú závislé od mnohých faktorov. Veľmi dôležité sú však materiály, ktorými sa obklopujeme a veľmi na ich kvalitu nemyslíme. Výsledným efektom je potom naše nepohodlie, ktoré môže vyústiť do množstva chronických ochorení. Takto si ale svoju budúcnosť nepredstavuje asi nikto z nás. Riešenie je pritom veľmi jednoduché. Zdravý domov.
Postačí sa zamyslieť nad každým jedným nákupom v obchode, byť v spojení s prírodou a hľadať pri dostupných garážových bránach a inom vybavení vždy len tú najvyššiu kvalitu.

 

Žite s výhodami a pohodlím

V poslednej dobe sa čoraz častejšie tí, ktorí snívajú o vlastnom dome alebo letnej chate, rozhodujú v prospech dreveného obydlia. A majú stopercentnú pravdu. Drevo sa koniec koncov používa na stavbu domov od nepamäti. Prečo boli naše babičky a prababičky oveľa zdravšie ako my? Pretože žili v súlade s prírodou. A drevené domy sú jednou z hlavných zložiek tejto harmónie.

 

Moderné drevodomy vám potrebný komfort vytvoria

Drevo umožňuje domu „dýchať“, čo sa nedá o iných stavebných materiáloch veľmi povedať. Drevo je usporiadané tak, aby proces výmeny vzduchu prebiehal aj na úrovni bunky, preto je v drevených domoch optimálna aj rovnováha kyslíka a ideálna vlhkosť vzduchu.

Drevo dokonale udržuje teplo, takže v takýchto domoch môžete ušetriť na kúrení, pretože drevené steny majú schopnosť akumulovať teplo a rovnomerne ho distribuovať po celom dome. Ak dom postavia skutoční odborníci, nikdy v ňom nebude prievan a teplo zostane aj v najchladnejších dňoch. Drevo má tiež schopnosť odvádzať vodnú paru, čo vylučuje taký jav, ako je kondenzácia.

záhradné domčekyPrečítajte si tiež
Toto sú najobľúbenejšie záhradné domčeky.

 

Drevené domy majú priaznivý vplyv na zdravie človeka

Drevo je absolútne ekologický materiál, takže nemôže, na rozdiel od iných materiálov, mať negatívny vplyv na ľudské telo. Drevo a jeho živice navyše nielenže nespôsobujú alergické reakcie u ľudí, ale sú užitočné aj pre tých, ktorí trpia astmou a alergiami. Odborníci navyše tvrdia, že farba prírodného dreva pozitívne vplýva na nervový systém a upokojuje ho.

Takže, ak si chcete tento luxus počas svojho života užívať, mali by ste nad moderným drevodomom popremýšľať. Jeho výhodou je aj rýchlosť celého stavebného procesu, vďaka ktorej všetko vybavíte behom niekoľkých dní a bez stresu.

— PR článok —
Foto: wittner-haus.sk


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.