Vyspovedaj sa v tejto originálnej knižke. A po priznaní spáľ…

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Rukopis, odtlačok prsta, hlas, chôdza – to všetko je jedinečné a už samo osebe nám prezrádza mnoho. Chopiť sa pera a papiera znamená odhaliť sa. Vo veku neobmedzenej a okamžitej reprodukcie zostáva nádherným len to, čo je jedinečné.
Myslíš si, že si tvoji potomkovia niekedy prečítajú tvoju časovú os na Facebooku? Uchovaj niečo pre skutočný svet, ktorý koniec koncov zostáva jediným miestom, kde môžeme byť skutočne sami sebou…
Máme super tip na fenomenálny knižný spovedník.
Volá sa Po priznaní spáľ.
Napíš niečo krásne rukou a pretrvá to naveky.

 

Fenomenálny spovedník seba samého

V dnešnom zrýchlenom životnom tempe nemáme dostatok času na sebareflexiu, sebapoznávanie a vlastnú tvorivosť, ktorá by nás napĺňala netušeným šťastím. Radšej sa ponoríme do životov facebookových „priateľov“ a kŕmime sa prízemnými banálnosťami.

Táto útla knižka je plná prenikavých a možno aj záludných otázok, myšlienkových experimentov, ktoré vám pomôžu nielen nájsť cestu k sebe samému, ale sa dokonca aj bližšie spoznať.
Odhoďte zábrany a buďte úprimní sami k sebe. Popremýšľajte nad svojou minulosťou, zamyslite sa nad súčasnosťou a premyslite si budúcnosť. Ak sa za svoje priznania budete hanbiť, knižku jednoducho spáľte 🙂

fenomenálny spovedník

 

Po priznaní spáľ

Kedysi sme si písavali denníčky…a treba priznať, že ak sa aj mnohé po významných osobnostiach našli, boli cenným zdrojom informácií o nich.
Táto knižka môže byť takým vaším denníkom, alebo skôr čiernou skrinkou. Ukrytá v tajnej zásuvke vášho sveta. Určená len pre vaše oči. Miesto, kde môžete slobodne hovoriť pravdu o sebe, kde vás nemusí trápiť, čo si o tom pomyslia iní.

Jediné miesto vo vašom živote, kde môžete zložiť všetky masky.
Knižka je obsiahla reportáž o vás, radikálny myšlienkový experiment, ktorého objektom aj výsledkom ste vy.
Niektoré jej časti budú náhodné ako čajové lístky, čo v hrnčeku vytvárajú rôzne vzory, iné majú konkrétny zámer. Majú vám pomôcť odhaliť o sebe veci, ktoré vám doteraz unikali.
Je čas zahrať si so sebou fľašu. Ako ste na tom s úprimnosťou, keď jediným divákom v hľadisku ste vy?

 

Čo nájdete v knihe?

kniha Po priznaní spáľNapríklad v časti Minulosť – moja prvá spomienka, o čom ste snívali ako dieťa alebo keď sa obzriete do minulosti, čo vám najviac chýba?
Možno nedokážeme zmeniť, čo sa stalo, ale vždy, keď si na to spomíname, vidíme to trochu inak. Zakaždým, keď si v mysli vybavujeme nejakú situáciu, zažívame ju znova, len z inej perspektívy. Platí, že minulosť si vždy pretvárame tak, aby zodpovedala našim súčasným potrebám.

V tejto kapitole však spravte opak – skúste nájsť v útržkoch svojej minulosti nové dejové línie, ktoré úplne zmenia váš vzťah k prítomnosti. Je to hra bez pravidiel, respektíve s množstvom pravidiel, ktoré však poznáte len vy.
Veľmi inšpiratívna je kapitola Moje obľúbené – hudobné skupiny, piesne, albumy, knihy, filmy, mestá, celebrity, ale aj TOP 5 bežní ľudia.

ako dosiahnuť viac - minimalizmusPrečítajte si tiež
Ako spomaliť a dosiahnuť viac? 7 krokov.

 

Prítomnosť a budúcnosť

Nasleduje kapitola Prítomnosť a množstvo otázok, ktoré vás možno pribrzdia, zastavia, aby ste si vychutnávali prítomný okamih. Aby ste si ho užívali a možno sa už nevrátite do toho chaotického cirkusu, ktorý vládne všade naokolo.

A napokon Budúcnosť. Kam smerujete? Kam naozaj mierite? A čo teraz? A teraz?
Nepýtam sa, kam chceš smerovať, ani aká je tvoja vysnívaná cieľová destinácia. Pozri sa na to, čo reálne robíš. Odpoveď ti prezradia opakujúce sa motívy v rytme tvojho každodenného života,“ nabáda spovedník Po priznaní spáľ.

Pristupujte k tejto časti so všetkou vážnosťou – keď si ju prečítate o takých desať rokov, dobre sa zabavíte. Nastavme kurz na úžiny nerozvážneho predpovedania budúcnosti a vyrazme plnou parou vpred…

Foto: Tatran, Pexels.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.