Posledné exteriérové úpravy, ktoré by ste mali stihnúť

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Záhrada sa stala z dôvodu aktuálnych obmedzení pre nás jediným útočiskom, ktoré bolo zároveň veľmi dobrou alternatívou dovolenky. Komfort a pohodlie exteriéru si však vyžaduje svoju pravidelnú starostlivosť. Zvlášť v podmienkach, ktoré sa o pár dní zmenia a zhoršia.
Aby preto silný mráz, vietor alebo sneh vašu záhradu počas niekoľkých nasledujúcich mesiacov nezničil, je vhodné, aby ste pred príchodom prvých mrazov dali niektoré veci ešte do poriadku.

 

Postarajte sa o záhradný nábytok

Záhradný nábytok nám umožňuje na záhrade a v prostredí prírody alternovať pohodlie obývacej izby. Je to možné najmä vďaka jeho vlastnostiam. Odolnosť, pevnosť a kvalita materiálov je základ. Ani ten najlepší záhradný nábytok vám však nebude slúžiť večne, ak sa oň z času na čas nepostaráte.

Čistenie, adekvátna ochrana a umiestnenie nábytku pod prístrešok sa cení. Ešte lepšie však je, ak ho pred príchodom prvých mrazov a snehu ochránite špeciálnou fóliou. Čím viac starostlivosti týmto doplnkom záhrady alebo terasy venujete, tým viac pohodlia si budete môcť na jar znova užívať.

Prečítajte si tiež
Prírodná záhrada v decembri. Čerstvé vitamíny, zdravé klíčky.

 

Vyčistite strechu

Ak sa chcete cítiť v zime doma v bezpečí, je dôležité, aby bola v dobrom stave aj fasáda domu a jeho strecha. Čím viac opotrebované a poškodené časti domu budete vo svojom okolí mať, tým kratšie vám budú slúžiť.

Dôkladné čistenie striech alebo fasád by mohlo pomôcť vlastnosti stavebných materiálov zlepšiť a pomôcť vám zimu prečkať v potrebnom pohodlí a komforte.

Nezabudnite odstrániť veľké konáre stromov, ktoré by mohli poškodiť vašu alebo susedovu nehnuteľnosť. Zbavte sa lístia a vyčistite zámkovú dlažbu. Ak kompostujete, pozor na lístie z orecha, ktoré do kompostu nepatrí. Niekedy predsa o úspechu rozhoduje aj ten najmenší detail.

— PR článok —
Foto: Pixabay.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.