Povedzte to kvetmi. Naučte sa aranžovať

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kvetmi sa dá vyjadriť všetko – vyznať lásku, ospravedlniť sa, vyzdobiť nudnú kanceláriu… Len treba vedieť ako správne a vkusne aranžovať. A to určite vedia dve dámy z Ateliéru Papaver.
Volajú sa Monika a Lenka, ale ľudia ich jednoducho nazývajú Papaverky. Obe sú krajinné a záhradné architektky, kedysi spolužiačky z vysokej školy, neskôr najlepšie kamarátky a teraz už aj švagriné. Vyznávame podobné hodnoty a majú záľubu v rovnakom štýle.

cem3Vytváranie príjemnej atmosféry a najmä vzájomné dopĺňanie sa ich spojilo a zblížilo. Príroda, záhrady a kvety sú ich prácou a zároveň vášňou, úžasný prostriedok, ako sa vyjadriť. Je to svet, ktorý im dáva neobmedzený priestor na nápady, čo dokázali aj v knihe Kvetinové aranžmány z Ateliéru Papaver. Nájdete v nej tipy na každý mesiac v roku, krásne upravené kytice, venčeky, letné viazaničky, bylinkové záhradky…

Páni, ak chcete potešiť ženu kvetmi, alebo dámy, ak chcete urobiť radosť priateľke, či sebe samej – máme skvelý tip: čemerica je tá správna rastlina.
Ukážeme vám jednoduchú úpravu, ktorá urobí radosť.

Naaranžujte si čemericu

Čemerica kvitne od februára do apríla. Je to mrazuvzdorná exteriérová trvalka, ktorá sa však používa aj v aranžérstve. Má rada skôr polotieň, nepotrebuje priame slnečné lúče. Rastlina vytvára najprv kvety až potom listy.
Pri nákupe teda dajte pozor, aby ste vybrali rastlinku, ktorá má puky kvetov a pomenej listov. Rastlina, ktorá má len veľa listov vám už totiž tento rok kvitnúť nebude. Vhodná je stredná zálievka, teda dvakrát do týždňa.

čemerica

Ako naaranžovať čemericu? Je to jednoduché

Čemerica ako zimná kráska v okne

čemerica

Darujte čemericu

Potrebujete:
3 ks čemerice (Helleborus)
sklenú nádobu s hrubým okrajom (aby sa drôt nevyšmykol)
živý mach
„zasnežené“ konáriky
drôt
záhradnícke nožnice
kliešte na drôt

POSTUP
1 Čemericu vytiahneme z plastového kvetináča a vsadíme do sklenej nádoby. Po okrajoch aj navrch dosypeme substrát tak, aby sme nádobu zaplnili takmer po okraj.
2 Na vrch uložíme vrstvu machu. Naň jemne poukladáme „zasnežené“ halúzky.
3 Odstrihneme potrebnú dĺžku drôtu. Drôt upevníme pod okraj nádoby, kratší koniec niekoľkokrát ovinieme okolo dlhšieho a na dlhšom spravíme háčik alebo ocko na zavesenie.
4 Aranžmán môžeme zavesiť do okna. Podobne si môžeme zavesiť aj nádobky s rezanými kvetmi alebo šiškami. Efektné budú zvonka aj znútra.


Zdielať

About Author

Leave A Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.