Prečo dať šancu tapetám?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Keď si zariaďujeme príbytok, chatu alebo kanceláriu, máme dve možnosti – využiť trvácne materiály, na ktoré sa budeme pozerať prakticky celý život. Alebo materiály, ktoré môžeme hocikedy bez výčitiek svedomia vymeniť vzhľadom na ich opotrebenie alebo zmenu trendov. V druhej kategórii nájdeme aj tapety, ktoré majú množstvo pozitív.
Prečo dať teda šancu tapetám a aké majú výhody? Pozrite si naše tipy a rady.

 

Tapety sa jednoducho aplikujú i strhávajú

Zahoďte predsudky! Papierové tapety, ktoré ste si našli v paneláku na stene a ledva ste po nich očistili zvyšky, sú už minulosťou. Svetu interiérového dizajnu vládnu moderné materiály a okrem papierových tapiet tam nájdeme aj vliesové tapety či vinylové tapety.
Niektoré sa dajú aj utierať navlhčenou handričkou či odlepiť a znova nalepiť, bez toho, aby sa poškodila stena. Samozrejme, na to sú potrebné špeciálne lepidlá na konkrétny druh materiálu, ale tiež drobná zručnosť. Ak ste však smelí, nalepiť tapety si zvládnete doma aj vy, stačí si pozrieť kvalitný videonávod.

 

Tapety stenu udržia pokope

Staršie ročníky nemajú k tapetám kladný vzťah. Avšak dnešná generácia vie, že moderné tapety sú nielen krásne, ale aj nesmierne praktické. Ak sa už dlhšie nevydržíte pozerať na popraskané či inak znehodnotené steny, jednoducho ich stmeľte pomocou tapety a lepidla. Je to skvelá finta a určite sa nemusíte báť, že steny nebudú dýchať. Ide o priedušné materiály, ktoré neohrozia vaše zdravie.
Ďalší bonus tapety? Stena prestáva byť taká chladná, a preto je vhodné využiť ich napríklad aj v detskej izbe na stenách vedľa postelí.

prečo dať šancu tapetám

 

Tapety sa hodia na osudom skúšané steny…

Kde poslúžia tapety najlepšie? Všade tam, kde ľutujete svoje steny. Na schodisko, do predsiene, do kuchyne… Jednoducho na miestach, kde sa stena dokáže najviac ušpiniť. Nehoda sa nestane len deťom. Aj my dospelí občas oprieme o stenu špinavú tašku, ofŕkame stenu jedlami či nápojmi alebo ju zašpiníme rukami. Ak sa zašpiní umývateľná tapeta, jednoducho ju utriete handričkou a nemusíte hneď maľovať stenu.

 

Tapety priestor oživia i opticky oddelia

Ak vám ide oveľa viac o efekt ako o praktickosť, v tom prípade vás tapety zaujmú najmä pre širokú paletu farieb, štruktúr a vzorov. Možno ich použiť na všetky steny, v paneloch alebo na jednotlivé steny, dokonca je možné kombinovať viacero farieb a vzorov tapiet, a tým dosiahnuť ešte výraznejší efekt.

Tapetou môžete opticky oddeliť pracovný priestor od obývacieho, chodbu od inej miestnosti alebo si ju nalepiť za jedálenský stôl, sedačku či posteľ, čo bude ozajstná pastva pre oči. Výrazne sfarbenou tapetou osviežite i neutrálne priestory a dodáte im špecifické črty. Nebojte sa experimentovať, ak sa vám tapety o pár rokov znepáčia, stále ich môžete nahradiť. Bude vás to menej „bolieť“ ako strhávanie kamenných obkladov.

rustikálny štýl tipyPrečítajte si tiež
Rustikálny štýl je čoraz obľúbenejší. Tipy a inšpirácie.

— PR článok —
Foto: Ambiente.sk


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.