Dôležitý prvok, ktorý na svahu nemôže chýbať

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Dovolenka na horách v zime má svoje špecifiká. Sneh, vietor, suchý vzduch a vysoká nadmorská výška sú poveternostné a klimatické faktory, ktoré je potrebné brať do úvahy, keď sa športovec balí na zimnú dovolenku do hôr.
Na lyžovačku nestačí zbaliť si len športové potreby, rovnakú pozornosť je potrebné venovať aj oblečeniu. Teplé zimné oblečenie slúži ako ochrana pred mrazom, vetrom, vlhkosťou a uchráni telo pred prechladnutím aj omrzlinami. Kvalitné lyžiarske bundy a otepľovačky sú nenahraditeľným prvkom športového oblečenia v zime.

 

Zimné športové oblečenie

Asi neexistuje človek, ktorý by v mrazivom počasí pri lyžovaní nechcel byť v suchu a v teple. Ak práve hľadáte lyžiarske bundy a nohavice skutočných kvalít, tu je niekoľko tipov.
Lyžiarske bundy a nohavice majú byť zateplené, vyhotovené z nepremokavých materiálov, ideálne s membránou a podlepenými švami. Zimné lyžiarske bundy a nohavice sú skvelé vtedy, ak sú ušité z niekoľkých vrstiev a ich súčasťou je aj teplá podšívka. Vysoký komfort pri športovaní poskytnú najmä technické textílie, s vysokým stupňom vodného stĺpca a priedušné materiály.
Bonusom na otepľovačkách sú odnímateľné traky a viacero praktických vreciek.

Zimné športové oblečenie má byť funkčné a pohodlné. Okrem výberu lyžiarskej bundy a otepľovačiek rovnakú pozornosť venujte aj výberu pokrývky hlavy. Na svahu spoľahlivo zahreje lyžiarska čiapka z jemného, no hrejivého flisového materiálu, z vlny aj z pleteniny, ideálne z dvojvrstvovej.
Hojne vyhľadávanými sú anatomicky tvarované lyžiarske čiapky so záševkami, ktoré sa poľahky prispôsobia tvaru každej hlavy, zakryjú uši, dobre priliehajú a vo vnútri sú zateplené.
Maximálne praktické sú pri lyžovaní čiapky s čelovkami. LED osvetlenie je v nich zabudované v nepremokavom puzdre, ktoré je možné pred praním, alebo pri výmene systému jednoducho vybrať. Vďaka takýmto moderným čiapkam lyžiari nemajú pri lyžovaní problém s dobrou viditeľnosťou, ani za šera či pri nočnom lyžovaní.

rybačka

 

Kvalitné bundy zahrejú každého

Tak ako si lyžiar nedokáže predstaviť zimnú dovolenku bez lyžovačky, rovnako si ani rybár nevie predstaviť zimnú dovolenku bez rybačky. Aj v zime sa dajú loviť ryby. Síce len obmedzený počet druhov, čo však príjemne stráveným chvíľam na brehu jazera na hodnote neuberá.
Na hodnote zážitkov z rybačky skôr môže ubrať chlad, ak rybár podcení svoje oblečenie a oblečie si také, ktoré nie je dostatočne teplé. Hoci rybárske oblečenie má svoje osobité špecifiká, akými sú neoprénové broďáky či špeciálna obuv, aj rybári ocenia kvalitné zimné športové
bundy a teplé čiapky.
Pri lovení rýb v chladných mesiacoch roka je oblečenie jednou z najdôležitejších súčastí vo výbave rybára.

— PR článok —


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.