Psychotriler, ktorý vám spôsobí zimomriavky. Tajomstvo pomocníčky

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Douglas a Wendy vyzerajú napohľad ako bežný manželský pár. Wendy je chorá a zostáva po celý deň vo svojej izbe. Millie prichádza do tejto rodiny, aby upratovala a varila, nikdy sa s Wendy nestretla a začína si uvedomovať, že tu čosi nesedí…

Dnes v noci ma zavraždia.
Okolo mňa šľahajú blesky, ktoré osvetľujú obývačku malej chatky, kde trávim noc a kde sa môj život čoskoro náhle skončí. Sotva viem pod sebou rozoznať drevené dosky a na zlomok sekundy si predstavím, ako sa na nich rozprestiera moje telo, ako sa podo mnou v nerovnomernom kruhu rozlieva červená kaluž a vsakuje sa do dreva. Kým tam ležím s otvorenými očami a hľadím do ničoty, ústa mám mierne pootvorené a po brade mi steká pramienok krvi.

Tajomstvo pomocníčky

Po vynikajúco napísanej, dynamickej, napínavej a premyslenej Pomocníčke je tu druhá kniha série, ktorú však môžete bez problémov čítať samostatne. Tajomstvo pomocníčky je opäť skvele vystavaný príbeh, ktorý vás bude zvratmi a prekvapeniami nútiť prehŕňať stránky do neskorej noci. Návykové čítanie, na konci ktorého vás čaká veľké prekvapenie…a vám sa z úst dostane len „uuufff“.

Je ťažké nájsť zamestnávateľa, ktorý by sa príliš nevypytoval na moju minulosť. A tak ďakujem šťastene, že mi nejakým zázrakom Garrickovci dali prácu: upratovanie ich úžasného podkrovného bytu s výhľadom na celé mesto a prípravu luxusných jedál v ich nablýskanej kuchyni. Môžem tu chvíľu potichu pracovať, kým nezískam to, čo chcem.

Je to takmer dokonalé. Stále som sa však nezoznámila s pani Garrickovou a ani som nevidela vnútro hosťovskej izby. Som si istá, že z tej izby počujem plač. Pri praní jej bielej nočnej košele vidím okolo goliera škvrny od krvi. A jedného dňa to už nevydržím a zaklopem na dvere. Pomaly sa otvoria a to, čo uvidím vnútri, všetko zmení…

Vtedy si niečo sľúbim. Koniec koncov, už som to raz urobila. Dokážem ochrániť pani Garrickovú a zároveň udržať vlastné tajomstvá bezpečne ukryté.
Douglas Garrick urobil niečo zlé. Bude za to pykať. Ide len o to, ako ďaleko som ochotná zájsť…

 

Freida, neprestaň písať!

Tajomstvo pomocníčky je napínavé a šokujúce pokračovanie medzinárodného fenoménu a bestselleru New York Times, USA Today a Wall Street Journal. Je to ten typ knihy, ktorú nebudete vedieť odložiť, budete si pridávať ešte jednu kapitolu a ešte jednu… a budete čítať až do hlbokej noci.

Skvelý psychologický triler, ktorý s chuťou zhltnete a budete chcieť ešte viac. Freida McFadden je kráľovnou šokujúcich a nečakaných zvratov, vie ich majstrovsky nakombinovať a naservírovať čitateľom, chvíľami sa s vami pohráva, aby vás vzápätí nejakou scénou doslova ovalila po hlave.

Teší, že Freida si dáva záležať na vykreslení postáv, ktoré nie sú čierno-biele, ale viacvrstvové. Pomaličky a premyslene stupňuje napätie, odhaľuje jednotlivé fakty a kúsky skladačky a vy si už myslíte, že viete, o čo ide…no po chvíli ste tam, kde ste začali. Je to tajomné, miestami desivé a skľučujúce.

pomocnicka-tajomstvo-pomocnicky-freida-mcfadden

Foto: LepšíDeň.sk, Motýľ


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.