Ratanový nábytok využijete aj v obývačke

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Okrem využitia ratanového nábytku v záhrade, ho môžete pokojne využiť aj v interiéri, pokiaľ bude ladiť k vášmu ostatnému nábytku. Vo väčšine prípadoch sa však toho netreba obávať, nakoľko ratan má nadčasový a elegantný vzhľad.

 

Ratanová hojdačka do záhrady

Medzi najobľúbenejšie časti nábytku patrí práve závesná ratanová hojdačka do záhrady, pretože kto netúži po záhradnej hojdačke? S príchodom chladných dní vám však bude zima, ale nezúfajte. Závesnú hojdačku môžete počas zimy využívať aj doma v obývačke! Ide o najnovší módny trend a ľudia si ju zamilovali vďaka pohodlnému vajíčkovému tvaru a mäkkým vankúšom.

Po skončení letnej sezóny ju stačí umyť a utrieť handričkou, nechať vysušiť a umiestniť do rohu miestnosti. Výhodou je, že ratan je ľahký v porovnaní s ťažkým dreveným alebo kovovým nábytkom. Práve preto je vhodný aj pre starších ľudí, ktorí žijú osamote a nemajú dostatok síl na premiestňovanie ťažkého nábytku.

ratanový nábytok závesné kreslo

 

Ratanový stôl

Druhou vecou, ktorú môžete po skončení leta využívať v interiéri je aj ratanový stôl. Umiestniť ho môžete napríklad do zimnej záhrady, v ktorej si budete počas zimy vychutnávať teplý obed a výhľad na zasnežené okolie. Taktiež nájde využitie, ak pripravujete veľkú rodinnú oslavu. Pozrite si ho vyššie na hlavnej fotke k článku.

ktoré izbové rastliny do ktorej miestnostiPrečítajte si tiež
Ktoré rastliny sa hodia do obývačky?

 

Skvelé prírodné farby

Keďže umelý ratan imituje ten prírodný, farby sú neutrálne – béžová, hnedá, sivá, čierna, biela. Tieto neutrálne farby sa hodia k akejkoľvek farebnej schéme. To znamená, že ho pokojne môžete zakomponovať do vašej obývačky bez toho, aby ste museli meniť všetok nábytok.
Ratan má skvelú výraznú štruktúru a ľahko sa stane dominantou priestoru. Pokiaľ chcete dodať svojmu interiéru viac ratanový vzhľad, zadovážiť si môžete ratanové kvetináče, košíky a iné doplnky. Keď sa oteplí, opäť ho môžete s radosťou využívať vo vašej záhrade!

— PR článok —
Foto: Ratanea.sk


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.