Romantická séria prevoňaná škoricou. Zrelaxujte pri dobrých knihách

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ak máte rady oddychové súčasné romance, ktoré voňajú lahodným jedlom a zavedú vás do krásneho prostredia – „škoricová“ romantická séria (alebo tiež Halleholm séria) je pre vás to pravé. Už vyšli 3 krásne voňavé príbehy, v ktorých si budete vychutnávať aj tie najmenšie radosti života a budete sa tešiť z maličkostí. Ocitnete sa v idylickom švédskom mestečku Halleholm a vstúpite do starobylej pekárne plnej vôní…už to cítite? 🙂

 

Romantická séria prevoňaná škoricou

romantická séria pekáreň s vôňou škoriceBritsko-švédska spisovateľka Ruth Kvarnström-Jonesová vytvorila sériu, pri ktorej z vás padne stres, uvoľníte sa a vypnete po náročnom období. Napríklad hneď prvý diel je typický ženský román o mladej žene, ktorá sa po sklamaní v láske vracia do rodného mesta… Znovu otvorí pekáreň po starých rodičoch, začne to tam rozvoniavať škoricovými slimákmi, oživuje staré priateľstvá a objaví sa aj nová láska.
Cítite už z týchto pár slov pohodu?

Pekáreň s vôňou škorice je prvá kniha zo série. Nasledovalo Zimné kúzlo s vôňou škorice a tretí diel Sladký život s vôňou škorice.
Všetky majú zaujímavé zápletky, sú uveriteľné, s dobre vykreslenými postavami. Okrem lásky nechýba ani dráma – či už rodinné intrigy a spory, životné problémy a ťažkosti, aj situácie, ktoré vám brnkajú po citoch. Čiže nejde len o jednoduché prvoplánové príbehy, autorka sa vždy snaží posunúť čitateľom nejaký odkaz. Dôležitosť priateľstva, rodinných väzieb, prítomnosť blízkych…

 

Svedomitá príprava je základ

„Keď sme podpísali s vydavateľstvom zmluvu na tri prvé knihy série Halleholm, dlho mi to vŕtalo v hlave,“ spomína si Ruth Kvarnström-Jonesová. „Bola som nadšená a neuveriteľne hrdá. A tiež som cítila obrovský pocit úľavy a vďačnosti. Zrazu som dostala impulz, že môžem pokračovať v písaní a plánovať ďalšie kroky vo svojej kariére.“

Ruth pristupuje k príprave svojich príbehov veľmi poctivo, veď hneď v prvej knihe sa časť odohráva pred 90.rokmi. A kľúčovým prvkom pripísaní historickej fikcie je výskum. „Už dlho zbieram knihy o histórii Štokholmu, našla som rôzne skvosty v antikvariátoch, napríklad knihu receptov pre švédske pekárne z roku 1933. Navštevovala som štokholmské múzeá, aby som získala inšpiráciu a nápady pre interiér pekárne. Kúpila som si staré katalógy, skúmala som domáce potreby z 30. a 40. rokov 20.storočia. A potom som si celé mesiace prehrávala DVD-čka a robila som si poznámky,“ popisuje Ruth Kvarnström-Jonesová, ktorá má pri písaní jeden obľúbený rituál: vždy píše so horiacou sviečkou na stole.

škoricová romantická séria

 

1.Pekáreň s vôňou škorice

Voňavý príbeh o láske a škoricových slimákoch z malebného švédskeho mestečka Halleholm.
Jedného dňa sa Lovisa rozhodne vrátiť z Londýna do rodného švédskeho mestečka Halleholm. Po starých rodičoch tu zdedila krásnu historickú budovu – bývalú pekáreň s kaviarničkou. Rozhodne sa ju zrekonštruovať a znova otvoriť, no Reuben Halleholm pochádzajúci zo znepriatelenej rodiny jej rozhodnutý zničiť jej sny. Lenže Lovisa sa tak ľahko nevzdáva..

 

2.Zimné kúzlo s vôňou škorice

Začítajte sa do kúzelnej zimnej rozprávky plnej vôní, chutí a tých najlahodnejších vianočných koláčov.
Do Halleholmu prichádza zima s kúzelnou predvianočnou atmosférou, no Lovisu prenasledujú spomienky na liečbu a smrť jej sestry. Keď na rakovinu ochorie matka jej priateľa, v ich vzťahu sa začínajú objavovať nedorozumenia. Zrazu treba hľadať odpovede na mnohé ťaživé otázky skôr, ako sa ich láska a s ňou aj krásna atmosféra zrútia ako domček z karát.

 

3.Sladký život s vôňou škorice

Začítajte sa do tretieho voňavého rozprávania, ktoré vás zahreje na duši aj na srdci.
Do idylického pobrežného mestečka Halleholm zavítala krásna svieža jar. Lovisina pekáreň prekvitá a ona sama žiari šťastím. Nielenže ju Axel požiadal o ruku, ale dokonca spolu čakajú dieťa. Lovisa má však ešte jeden sen. Rada by kúpila starý schátraný stánok s vafľami a znova mu vdýchla zašlú slávu. Lenže keď sa anonymný kupujúci rozhodne preplatiť jej ponuku, začne sa znepokojovať: pokúša sa jej azda niekto zasa hádzať polená pod nohy?

Ruth Kvarnström-Jonesová
Britsko-švédska spisovateľka ženských románov. Na prvý pohľad úplne obyčajná dáma, ktorá má tak trochu neobyčajnú rodinu. Momentálne žije aj s dvojčatami v Lindigö na okraji Štokholmu. Miluje psy, mačky, knihy, časopisy, hudbu a…Twitter.

Ruth Kvarnström-Jones

Foto: LepšíDeň.sk, SkveléKnihy.sk, norstedagency.se/Kate Gabor


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.