Rozhodli ste sa pre romantický krb? Nezabudnite na dôležité faktory výberu

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Spôsobov vykurovania domácností je dnes veľmi veľa, mnohí sa však stále rozhodujú pre klasickejšie formy, ktoré so sebou prinášajú množstvo výhod. Jednou z takýchto možností je aj krb, pri ktorého výbere je však potrebné zvážiť veľmi veľa detailov.

Ak preto chcete, aby vám toto univerzálne a nadčasové zariadenie prinášalo počas niekoľkých rokov potrebný úžitok a radosť, zoznámte sa s tými najdôležitejšími faktormi jeho správneho výberu.

Aký typ krbu chcete?

Ako to už v prípade viacerých výrobkov na trhu chodí, aj pri krbe si môžete zvoliť z viacerých možností, pretože už jeho samotná inštalácia sa nemusí orientovať iba na interiér. Krby sú  otvorené, uzavreté, klasické, elektrické alebo v podobe krbovej vložky.

Viac autentické sú samozrejme otvorené verzie, k energeticky efektívnejším modelom patria zasa krbové vložky a uzavreté formy krbov. Elektrické modely sú tiež jednoduchšie na údržbu, pretože si ju takmer vôbec nevyžadujú, naopak otvorené ohniská musia byť okrem pravidelného čistenia v pohodlných montérkach aj dobre zabezpečené.

Výkon, účinnosť a veľkosť

Aj výkon krbu je dôležitým faktorom správneho výberu. Ten vyjadruje množstvo tepla, ktoré dokáže vzhľadom na svoju veľkosť vyprodukovať. Okrem paliva je to aj veľkosť krbu a samotnej miestnosti, ktorá je pri výkone zariadenia veľmi dôležitá, tak to pri nákupe nezabudnite zohľadniť.

Svojím spôsobom dokáže nielen estetiku, ale aj výkon a účinnosť zariadenia ovplyvniť aj vhodne zvolený kvalitný obklad krbu, pretože aj ten do seba určité množstvo vyprodukovaného tepla absorbuje a potom z neho sála do priestoru.

palivové drevo kozubPrečítajte si tiež
Aké palivové drevo je najvhodnejšie do krbu?

Palivo, ktoré je pre vás a váš životný štýl najdostupnejšie

Tak ako si môžete vybrať z viacerých možností krbov, k dispozícii sú tiež rôzne formy paliva. Najčastejšie používané je drevo, elektrina, plyn alebo pelety. Aby ste však svoj krb naplno a dobre vedeli využívať aj v budúcnosti, zvoľte si nielen ten najefektívnejší, ale aj dostupný zdroj energie.

Rozhodne nezabudnite pri krbe ani na jeho dobré vetranie, odvod dymu, dizajn a bezpečnosť. Všetky tieto faktory sú mimoriadne dôležité a je dobré sa o nich poradiť aj s odborníkom.

TS, foto: artjafara/Adobe.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.