Rýchle vybavenie a množstvo benefitov. Prečo by si mal dospievajúci človek založiť študentský účet?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Bankový účet je dnes takmer nevyhnutnosťou a do veľkej miery nám uľahčuje život. Založenie účtu je teda pre mladých ľudí jedným z prvých krokov pri vstupe do sveta dospelákov. Vďaka nemu môžu mať pri sebe vreckové od rodičov aj úspory z brigád bez strachu, že im ich niekto ukradne. Benefity študentského účtu sú však ešte o čosi štedrejšie ako pri bežných účtoch, a tak by ste s jeho vybavením nemali dlho váhať.

 

jedno euroJednoduché online vybavenie

Založenie študentského účtu trvá zopár minút a plnoleté osoby majú ešte výhodu navyše. V niektorých bankách totiž všetko zvládnu vybaviť online len s občianskym preukazom. Po vyplnení rýchleho formulára si stačí skontrolovať svoje údaje, elektronicky podpísať dokumenty a už len očakávať v schránke svoju novú bankomatovú kartu.

Študenti, ktorí ešte nedovŕšili 18 rokov, sa ale nevyhnú osobnej návšteve pobočky banky v sprievode aspoň jedného rodiča, respektíve zákonného zástupcu. Okrem občianskeho preukazu rodiča si so sebou nezabudnite vziať originál alebo notársky overenú kópiu vášho rodného listu. Aj táto malá „komplikácia“ je však nič v porovnaní s tým, aké výhody ponúka študentský účet.

študentský účet

 

jedno euroVedenie účtu zadarmo

Jednou z najväčších výhod študentského účtu je jeho zriadenie aj vedenie úplne zadarmo. Tento benefit však po vyštudovaní strednej školy ani zďaleka nekončí. Niektoré banky ponúkajú možnosť ponechať si ho do 20. roku života a v prípade, ak pokračujete štúdiom na vysokej škole, hranica sa môže posunúť až ku tridsiatke. Jediné, čo budete musieť do banky pravidelne doručiť, je potvrdenie o štúdiu.

 

jedno euroJednoduchšie nakupovanie online aj v kamenných predajniach

Na to, aby ste zrealizovali akýkoľvek nákup, už so sebou nemusíte nosiť do kamenných predajní hotovosť. Všetko, čo potrebujete, si jednoducho dokážete zaplatiť kartou. To isté platí aj pri nákupoch online. Nemusíte sa tak vôbec starať o to, či budete mať presnú sumu pre kuriéra na zaplatenie dobierky. Túto výhodu ocenia aj vášniví počítačoví hráči. Online si totiž môžu kúpiť tiež digitálne kópie hier. Výhodou bude účet aj pre večných hladošov, ktorí si môžu jednoducho objednať jedlo domov aj bez hotovosti.

študentský účet

 

jedno euroJednoduchšie investovanie a sporenie

Účet by nemal fungovať na princípe – všetko, čo tam je, treba minúť. Aj vďaka nemu sa môžete už od mladého veku čo to priučiť aj v oblasti finančnej gramotnosti. Ak vaším jediným cieľom nie je len míňať na zábavu, ale myslíte aj na budúcnosť, sporenie k študentskému účtu je pre vás to pravé.

Vďaka nemu si jednoducho našetríte dostatočnú sumu napríklad na letnú dovolenku bez rodičov alebo na štúdium v zahraničí. Od osemnástky navyše mnohé banky ponúkajú aj možnosť investovania do dlhopisov či akciových fondov, za čo sa vám vaše budúce ja rozhodne poďakuje.

peniaze rekordy a zaujímavostiPrečítajte si tiež
Peniaze. Rekordy, zaujímavosti a pikošky.

— PR článok —
Foto: Pexels.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.