Septembrový víkend v Bratislave: Milujete dobré jedlo? Vyskúšajte tieto podniky

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Víkendy v Bratislave sú skvelé: ruch ulíc sa premení na ležérne korzovanie, premávka pripomína slepú ulicu v okresnom meste a atmosféra sa zázračne uvoľní. Septembrové víkendy v Bratislave sú však ešte krajšie: rozpálené ulice vychladnú, kroky na chodníkoch upokojujúco šuštia a betón občas sčernie jesennou prehánkou. Rozhodli ste sa aj vy vychutnať jedinečnú atmosféru hlavného mesta? Ak milujete dobré jedlo, tieto podniky by ste rozhodne mali vyskúšať.

  

Legendy v najlepšej forme

V Bratislave nájdete množstvo podnikov, ktoré už dnes majú status legendy. Žiarivým príkladom je Regal Burger, ktorý svojou kvalitou, vyladenými chuťami a víziou robiť špičkové burgre dobyl celé Slovensko. Momentálne nájdete v Bratislave až 4 pobočky Regalu: Nivy, Eurovea, Palackého a Rooftop by Regal.

Ak vám počasie dopraje, určite vyskúšajte pohodu na streche s povestným burgrom Chef: hovädzie mäso, cheddar, slanina, jalapeños, červená cibuľa, avokádová majonéza. Akurát pikantný, akurát šťavnatý, absolútne nezabudnuteľný. Pochopíte, prečo Regal dokázal svojou franšízou obsadiť tie najväčšie slovenské mestá.

 

Ochutnajte kozmopolitnú Bratislavu

Ázijská, indická, talianska, blízkovýchodná, turecká či mexická. Bratislava je kozmopolitné mesto a také sú tu aj chute. Zbožňujete jedlá s názorom, kde sa mieša korenisté, pikantné a ostré? Indické reštaurácie v Bratislave ponúkajú pestrú paletu možností. Po ktorej z nich však siahnuť? Royal Kashmir na Chorvátskej ulici nezostáva nič dlžný svojmu menu.

Čo by ste povedali na vyprážaný karfiol obalený v cícerovej múke? Dajte si Gobhi Manchurian. Alebo radšej kuracie mäso na kyslo so špeciálnym korením a kokosovým curry? Chicken Madras Hot vás vystrelí do gastronomického neba.
V Royal Kashmir na vás čakajú vegetariánske i mäsité jedlá, nechýba jahňacina ani ryby, očarí tiež široká ponuka tradičných indických chlebov.

víkendy v Bratislave

 

Hľadáte vegánsky podnik? Sem sa!

Niekto sa stane vegánom z etických dôvodov, iný jednoducho preto, že mu chutí kuchyňa pestrá na netradičné kombinácie surovín. Nech už patríte do ktorejkoľvek skupiny, bratislavské vegánske reštaurácie dokážu osloviť aj tých najpresvedčenejších mäsožravcov. Kam sa však v Bratislave vybrať za rastlinnou kuchyňou?

Obľubujete bohatý výber a radi sa rozhodujete o osude vášho obeda či večere až na mieste? Vegan Pub bude pre vás skvelou voľbou. Nájdete tu všetko: od burgrov cez pizzu až po gyozu a šaláty. Samozrejme, vo vegánskom prevedení. Milovníkov tradičných jedál potešia vegánske šúľance plnené makovo-slivkovou plnkou. V prípade, že chcete vyskúšať, ako chutí vegánska alternatíva mäsa, siahnite po California burgri s Beyond Meat vyladenom teriyaki omáčkou a tiež domácou koreňovou marinádou.

Ak vás Bratislava privíta septembrovým víkendom plným dažďa, využite ultra rýchlu donášku obedového menu alebo lahodnej večere až k dverám cez foodpanda.sk.

foodpanda víkendy v Bratislave

— PR článok —
Foto: Unsplash.com, foodpanda.sk


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.