Nájomná vrahyňa na materskej. Bláznivá komédia, ktorú si musíte prečítať!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Detektívna bláznivá komédia o neúspešnej spisovateľke, ktorá sa nešťastnou zhodou okolností stane nájomnou vrahyňou. Ako vám to znie?
Verte, že je to na zabitie skvelá oddychovka, v ktorej sa mieša triler, krimi a čierna komédia. A hlavnú hrdinku, spisovateľku Finlay si naozaj obľúbite a rýchlo jej podľahnete.
Taká je novinka Nájomná vrahyňa na materskej.

 

Nájomná vrahyňa na materskej

Nájomná vrahyňa na materskejFinlay Donovanová to zabila… nuž, treba dodať, že doslovne. Finlay je uštvaná slobodná mama a tiež autorka detektívok, ktorej sa akosi nedarí. Múzy ju nebozkávajú a peniaze akoby sa jej vyhýbali. Proste – akosi sa nedarí a jej život je jeden veľký chaos. Navyše sa blíži termín odovzdania rukopisu a nápady neprichádzajú. Exmanžel bez varovania prepustil opatrovateľku a agentka sa s ňou chce stretnúť v podniku, kam má Finlay zakázaný vstup…

Stačí však jeden náhodne odpočutý…a povedzme si, že aj zle pochopený rozhovor, a všetko sa začína meniť. Žena pri vedľajšom stole považuje Finlay za nájomnú vrahyňu a tak jej predloží veľmi lákavú ponuku. A keďže Finlay je svojská, rýchlo sa do toho zamotá a ani sa nenazdá, ponuku prijíma. Čoskoro je zapletená do vyšetrovania skutočnej vraždy, čo je perfektný námet na dobrú detektívku! Len sa treba zbaviť všetkých stôp a indícií, ktoré by ju mohli spájať s prípadom… a tiež s jedným telom.

 

Vydarený mix, ktorý vás pobaví

Hlavnú hrdinku Finlay si rýchlo obľúbite – je šarmantná, rozkošná a zároveň nikdy neviete, čo od nej môžete čakať. Dokáže prekvapiť, to verte 🙂 Jedna uletená scénka strieda druhú, niekedy je to až absurdné a vy sa kráľovsky bavíte. Jednoducho jemne pritiahnuté za vlasy, vnímate to tak a uškŕňate sa. Inak to nejde.

Nie každý dokáže napísať triler, v ktorom všetko obráti hore nohami, je to napínavé, svižné, dynamické…a pritom zábavné. Riadna dávka čierneho humoru, bláznivé situácie a neodolateľná Finlay.

Naposledy sme sa tak bavili pri knihách Karstena Dusseho, ktorý v knihe Sústreď sa na vraždu spojil čiernu komédiu, krimi napätie a mafiánov.
Elle Cosimanovej sa podarilo doviesť triler ešte ďalej.

 

Ak by sme to k niečomu prirovnali, tak Finlay je niečo ako Bridget Jonesová v kombinácii s Ružovým panterom a to celé s akčnou zápletkou. Originálne, ľahké, čítavé, takže ani sa nenazdáte a ste na posledných stranách…

„Prečítané za jeden večer a musím len tlieskať. Pre každého, kto si niekedy želal zmeniť svoj život, je Finlay Donovanová majstrom. Od neúspechu vo všetkom k brilantnému úspechu dokazuje, že stačí, aby si vás raz pomýlili s nájomným vrahom, a vyriešite všetky svoje problémy,“ pochvaľuje si autorka bestsellerov Lisa Gardnerová, ktorá má na konte také hity ako Chyť ma, Nájdi ju, Milujem ťa viac. Vytvorila vynikajúcu sériu s detektívkou D.D.Warrenovou a kniha Nájomná vrahyňa na materskej podľa nej rozhodne stojí za prečítanie.

Elle Cosimano

Autorka knihy Elle Cosimano.

Foto: Motýľ, LepšíDeň.sk, ellecosimano.com


Zdielať

About Author

Milan Buno

Vyše 20 rokov píšem texty a články. Vymýšľam slogany a pripravujem zadania na webstránky. Robil som moderátora v Slovenskom rozhlase, Twiste a Rádiu Okey. Redaktora v Slovenskej televízii. Písal som pre SME, Hospodárske noviny a časopisy ako Markíza, Zdravie, Život ai.

Komentáre sú uzavreté.